Автор Тема: Начинаещ в Ubuntu  (Прочетена 19147 пъти)

Andersen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • натурален
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #75 -: Sep 30, 2010, 20:27 »
Toва е отговорът и право да си кажа в нета срещах само въпроси като моя без отговор.
Аз знам и разглеждах въпросната програма gconf-editor, но не знаех какво точно да променя. Благодаря от сърце за помощта.

Втората ми болка е, че любимия браузер гърми по един аспект. Има ли поле за въвеждане го разтяга до дупка през останалите елементи и това важи за всички сайтове. Първоначално мислех, че идва от кодировката на уеб-дизайнера, но imageshack.us едва ли мисли като мен.

Това има ли управия - Firefox for Ubuntu 3.6.8. ? Вижда се как полето за въвеждане сече в дясно рекламния банер и опира в границите на прозореца на браузера. Появява се хоризонтален скрол в дъното на браузера и се налага да ползвам, за да натисна бутон Browse...





Активен

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #76 -: Oct 01, 2010, 08:59 »
Toва е отговорът и право да си кажа в нета срещах само въпроси като моя без отговор.
Аз знам и разглеждах въпросната програма gconf-editor, но не знаех какво точно да променя. Благодаря от сърце за помощта.


gconf-editor:
икони с текст под тях:
http://picbg.net/u/54915/40443/479311.jpg

само икони:
http://picbg.net/u/54915/40443/479312.jpg
стойностите се променят по стандартния начин цъкаш с мишока  и после Enter
колкото до браузъра, ползвам Firefox и не мога да ти помогна с Epиphani, вероятно е бъг при ubuntu, защото при тестовия debian си работи коректно.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

Soft

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #77 -: Oct 13, 2010, 11:08 »
Здравейте :) По погрешка инсталирах Убунту с дял за виртуална памет C:/ където е ХП-то .. и в момента при включване на системата,не ми излиза като ОС,имали начин да се оправи и се върне ХП-то ?
« Последна редакция: Oct 13, 2010, 11:10 от Soft »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #78 -: Oct 13, 2010, 11:12 »
Здравейте :) По погрешка инсталирах Убунту с дял за виртуална памет C:/ където е ХП-то .. и в момента при включване на системата,не ми излиза като ОС,имали начин да се оправи и се върне ХП-то ?

Не.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #79 -: Oct 13, 2010, 11:16 »
Ако правилно съм те разбрал и си форматирал дяла с XP и върху него си сложил Убунту. Начин да върнеш XP-то няма.
Можеш да си възстановиш информацията откачаш харда и го закачаш на друг компютър след това можеш да тестваш със софтуер за възстановяване на информация. Под Линукс photorec който е в пакета testdisk и за Windows има доста програмки.
В случваш най-важно е да не ползваш инсталираното Убунту. В смисъл да не качваш допълнителни файлове, да триеш и т.н. колкото повече се бърника информацията по-диска - толкова по-невъзможно става възстановяването на изгубените данни.
Друго което трябва да знаеш е : Никога не записвай възстановената информация на дяла от който я възстановяваш.
По-принцип се процедира така: Възстановяваш информацията от даден дял, записваш я на друг дял или друг хардиск. След това форматираш дяла от който си възстановявал и я копираш.

Успех ти пожелавам.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Soft

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #80 -: Oct 13, 2010, 11:20 »
Значи съм я осрал работата .. бях направил дял с име Линукс с 10гб предназначен само за него,но грешно съм избрал настройките при инсталиране .. А искам да си напрая Windows XP USB Boot,какво ми е нужно за да я направя(като програма/и)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #81 -: Oct 13, 2010, 11:45 »
Значи съм я осрал работата .. бях направил дял с име Линукс с 10гб предназначен само за него,но грешно съм избрал настройките при инсталиране .. А искам да си напрая Windows XP USB Boot,какво ми е нужно за да я направя(като програма/и)

Човек, намираш се във форум за ЛИНУКС!!!!
Иначе търси в google.com - BartPE
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Soft

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #82 -: Oct 13, 2010, 11:51 »
Знам,че съм в форум за линукс и именно затова питам въпрос свързван с него.С Убунту съм.И как подяволите да подкарам това   BartPE,след като съм на линукс и с Виното не ми го отваря,а файла е .ехе ?
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #83 -: Oct 13, 2010, 12:22 »
Знам,че съм в форум за линукс и именно затова питам въпрос свързван с него.С Убунту съм.И как подяволите да подкарам това   BartPE,след като съм на линукс и с Виното не ми го отваря,а файла е .ехе ?

Виртуална машина...слагаш уин на нея от нея инсталираш барт пе и си оправяш флашката...
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #84 -: Oct 13, 2010, 12:25 »
Знам,че съм в форум за линукс и именно затова питам въпрос свързван с него.С Убунту съм.И как подяволите да подкарам това   BartPE,след като съм на линукс и с Виното не ми го отваря,а файла е .ехе ?

Виртуална машина...слагаш уин на нея от нея инсталираш барт пе и си оправяш флашката...
Имам усещането, че в един момент ще последва въпроса как виртуалната машина да почне да ни достъпва дяловете на харда и флашките...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #85 -: Oct 13, 2010, 12:27 »
Знам,че съм в форум за линукс и именно затова питам въпрос свързван с него.С Убунту съм.И как подяволите да подкарам това   BartPE,след като съм на линукс и с Виното не ми го отваря,а файла е .ехе ?

Виртуална машина...слагаш уин на нея от нея инсталираш барт пе и си оправяш флашката...
Имам усещането, че в един момент ще последва въпроса как виртуалната машина да почне да ни достъпва дяловете на харда и флашките...

А преди това: Какво е виртуална машина и как да я иснталирам.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Начинаещ в Ubuntu
« Отговор #86 -: Oct 13, 2010, 13:59 »
Знам,че съм в форум за линукс и именно затова питам въпрос свързван с него.С Убунту съм.И как подяволите да подкарам това   BartPE,след като съм на линукс и с Виното не ми го отваря,а файла е .ехе ?
щом си с линукс забравяш за .exe-та и старите виндовски програмки и почваш да си търсиш  Linux алтернативи аз така си минах пълноценно на линукс без виртуалки и дуалбут глупости и вина .

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
apt-get на Ubuntu?
Настройка на програми
Lamer 8 8162 Последна публикация May 29, 2009, 22:35
от go_fire
Раздавам Дискове на UBUNTU
Живота, вселената и някакви други глупости
IvanST 31 12666 Последна публикация Jan 25, 2005, 16:16
от Joro
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 7986 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21718 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8349 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu