Автор Тема: Епична война: Apple vs Microsoft vs Linux vs корпоративната конспирация  (Прочетена 18534 пъти)

Mitaka

  • Гост
Още старото съководство на фирмата бяха пробвали да работят в Китай и Индия, с идеята "ей сега ще видите какво ще стане - ония ще работят за 1/5 от вашите заплати, и ще свършат същата работа".
Да, ама не.
Пратиха им поръчките, и зачакаха... дойде реултат, но плачевен!
Щом на нас, на които ни казваха "ей сега ще видите"  ни казаха "тия за нищо не стават" си направете сметка...
По думите на шефа: скорост за свършване на работа: ОТЛИЧНО, качество: КВО Е ТВА :)
Т.е. абсолютно неизползваема продукция....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
По-ниска цена на труда може да се получи когато се раздели работата и по-ниско квалифицирания труд се даде на по-ниско квалифицирани работници.
Това че в Китай или Индия работели евтино е тъпо. Евтината им изработка точно от тук идва.
Не като нашите да търсят специалист с купища умения и да работи само едно нещо което може и да го работи някой който освен това друго не знае. И после, нямало било квалифицирани кадри :D
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
По-ниска цена на труда може да се получи когато се раздели работата и по-ниско квалифицирания труд се даде на по-ниско квалифицирани работници.

Така е.  ^-^ Още чичковците Форд и Тейлър са го разбрали и приложили на практика, макар и да не е много хуманно.
Активен

Без правила няма игра

danaildr

  • Гост
При достигане на критична маса технологии, ще се получи едно голямо Буум. Още е далеч обаче тоя момент, близките 600-700 години няма да стане, така, че спете спокойно, няма да го доживеем.
Активен

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Данаиле. едва ли преди 20 години си си представял, че днес всички ще ходят с телефон/компютър в джоба.
Аз пък им нямам много вяра и винаги имам едно наум, че човек трябва да умее и неща, които се вършат без ел.ток.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И кой  са тия всички? Всички в тоя (технологичен) форум? Навън познавам точно двама с  „умни“ телефони.

Онази машинка дето приказва bb  е правена за запада. Там сметката е друга и там представлява рационализация, защото ФРЗ му е далеч по-скъп от някой друг киловат повече.

Тия китайци като гледам не са никак евтини. В половината провинции са с равни или по-високи от нашите заплати. По дяволите,  дори исторически забравения Тибет са по-големи.

По въпроса за утилизацията на труда. Затова днес един счетоводител работи работата на 10 тогавашни и в един завод няма 10 000 работника, а една пета от тях и произвеждат същата продукция.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Като става въпрос за китайците, че се сетих как преди няколко години, преди да гръмне кризата, туристическите босове се бяха събрали и недоволстваха от качеството на работната ръка на морето и излязоха с едни намерения да докарват филипинци и тем подобни азиатци и стигнаха до кривата круша!
Оказа се, че никой от там не ще да дойде за по-малко от 500$(!!!), но без извънреден труд, а те искат да се бачка по 12 и повече часова, та по-малко квартири да осигуряват, че и 500 лева били много :D (сега не са много, но тогава си бяха доста пари, при положение, че ти осигуряват храна спане) .
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
« Последна редакция: Jul 03, 2012, 15:47 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
И по темата, едно интересно четиво за хегемонията на МС
http://www.asymco.com/2012/07/04/the-building-and-dismantling-of-the-windows-advantage/
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

setic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Според мен Apple влязаха много силно през задния двор. M$ изостанаха с години след като изтърваха ARM вълната на преносимите устройства. Apple успя да натрупа критична маса която разбра че няма проблем ОС да е от друга фирма. Всичко е интегрирано в обща еко система с мобилно устройство, настолен комп и таблет и си работи и то по добре отколкото  при М$.
Има и един опгромен плюс. Сървър с активна директория за 5 потребителя от М$ струва към 3000$ само за софтуерни лицензи.
Сървър с активна директория за неограничен брой юзери от Apple стува 2000$ ( машина + софтуер ). В него влиза и маил сервър и FTP и какво ли не.
В България съм виждал офиси изцяло с оборудване от Apple. И то големи фирми.
Други ОСОБЕНО ГОЛЕМИ фирми ( няма да споменавам имена ), които познавам отвътре, зарязаха ексчейнджа и минаха на Gmail. Не е 100%-то заместване от гледна точка на специфичните нужди на админите, но фирмата спести от лицензи ДОСТА пари.
Да не забравяме, че големи клиенти като DoD на USA си поръчаха няколко десетки хиляди iPad-и. Външното им министерство си поръча няколко хиляди бройки Kindle за да разпространява дипломатическите бюлетини към посолсвата.
За М$ са много важни големите корпоратични клиенти. А те ги губят с доста бързи темпове. Особенно след провала на Виндовс Глиста ;)
« Последна редакция: Jul 06, 2012, 00:23 от setic »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
  Бре как ще върви лайняната ОС на мс на APM??? ???-на нея и трябват суперресурси-появяването на бозаустройства се появява закономерно на суперяки устройства-с които с кеф да си пусна Audacity например едновременно да ми обработва 10 файла по 300 мегабайта 24 бит 192000 херца в Линукс разбира се...
« Последна редакция: Jul 05, 2012, 16:05 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз никога до сега не съм ползвал ГСМ без тъч скриин, освен мобифоните, като първия ми ГСМ беше Ериксон R380.
Та, моите очаквания за супер удобен интерфейс за работа с пръсти да е Гном 3, а във Фалбак за десктоп. Само трябва още малко да се развие, че прекалено бързо и много се вкарват  нови неща в момента и не е подходящото положение да се ползва за сериозна работа.

До колкото знам, за сега най-големия проблем е да се доразвие ГТК3, че да не зависи от хардуерното ускорение или нещо такова беше, че и поради тази причина Унити 2Д е qt, а 3Д е ГТК3
Активен

nask00

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Fedora 17 (Beefy miracle)
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Само трябва още малко да се развие, че прекалено бързо и много се вкарват  нови неща в момента и не е подходящото положение да се ползва за сериозна работа.

Напълно не съм съгласен, че не е удобно за сериозна работа, позлвам шела от както го има, след като му научих няколкото шорткъта и прочетох какво са имали предвид с тоя интерфейс, да ти кажа свикнах и ми е доста удобно. Да не говорим, че с него работя по-бързо от колкото във fallback mode или xfce примерно. Разбира се има още доста неща да добавят, customiz-ването на тоя гноме е грозна работа, но като цяло, мисля, че ще продължа да го използвам успешно :)
И да, задължително трябва да го подкарат дори ако нямаш драйвер за видеото според мен..:)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз имах в предвид за сериозната работа, не това, че не е удобен, а това, че много бързо се развива и постоянно се вкарват нови неща.
На мен също ми харесва много и представям си пък колко ще е удобен с тъч екран, а за който не е удобен ще си ползва фалбака.
До колкото знам, в момента се работи по ГТК3 да не зависи от хардуерното ускорение щото сега не може да се ползва без него и от тук и на виртуални сървъри.
Активен