Автор Тема: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)  (Прочетена 8343 пъти)

alablabla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #30 -: May 14, 2013, 13:23 »
Та значи, след като инсталираш системата, влез в софтуерния център и инсталирай synaptic. След като го инсталираш, отвори го и инсталирай пакетите gnome-shell, gnome-session-fallback, gnome-tweak-tools, gnome-shell-extensions. Този последния ако го няма, добави това deb http://ppa.launchpad.net/webupd8team/gnome3/ubuntu precise main хранилище и тогава отивай на сайта за разширения.

Уаерлеса и да не ти е свързан, пак можеш да инсталираш, ако искаш просто го презкочи.

Инсталирах ги но gnome-tweak-tool не ми излиза никъде, а за последното не намерих как да го направя с адреса, няма го в synaptic. В терминала ли трябва да го напиша... sudo add-apt-repository deb http://ppa.launchpad.net/webupd8team/gnome3/ubuntu precise main не става
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #31 -: May 14, 2013, 13:51 »
Като инсталираш synaptic, стартираш ги, ще ти иска парола и отиваш  на меню: настройки->хранилища и ще ти се отвори нов прозорец на който на втория таб, "друг софтуер" добавяш реда  deb http://ppa.launchpad.net/webupd8team/gnome3/ubuntu precise main и след като затвориш прозореца презареждаш хранилищата.
Не може да го нямаш гном-туик-тул!
Активен

alablabla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #32 -: May 14, 2013, 14:15 »
С хранилищата стана, но ето... дава ми го е инсталирано, а като го търся не излиза.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #33 -: May 14, 2013, 14:22 »
След като си го добавил, инсталирай gnome-shell-extensions и gnome-shell-extensions-common, рестартирай и преди да влезеш, избери от иконката преди името ти Gnome и ще влезеш в сесия Гном и бягаш на сайта който ти препоръчах в предишния пост да си инсталираш разширения
Активен

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #34 -: May 14, 2013, 17:56 »
С хранилищата стана, но ето... дава ми го е инсталирано, а като го търся не излиза.

Всъщност, излиза ти, това Advanced Settings е името под което излиза Gnome Tweak  ;D!
« Последна редакция: May 15, 2013, 00:13 от lomion »
Активен

alablabla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #35 -: May 23, 2013, 00:17 »
Здравейте отново!
До преди да преинсталирам (поради много тъпа причина) нямах проблеми. В интерес на истината Gnome 3.4 ми допадна. Но след като го преинсталирах и му сложих нещата които ми бяхте препоръчали Gnome-a не ми тръгва, а се пуска само Класик. Разгледах в AskUbuntu дали някой друг не е имал такъв проблем и намерих - там се е оправило след рестарт но при мен не се оправя. Другото което е, че клавишната команда за кирилица/латиница Ctrl+Shift не ми работи и трябва да го сменям от иконката в панела.

Благодаря предварително за помощта, дано да ми помогнете.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #36 -: May 23, 2013, 13:45 »
В 12.04 при инсталиране на системата, въпреки, че указваш с каква клавишна комбинация да се превключват, след инсталацията не работи и трябва ръчно да влезеш в настройките и да си зададеш с кой бутон или комбинация да се сменят.
Аз като остатък от флекс тайп навиците, и на уиндоус и на линукс ползвам ктрл+шифт щото са един до друг двата бутона и ги натискам с един пръст едновременно.
А това, че ти се стартира само класик сесия, май нещо 3д ускорението на видеото ти по някаква причина е спряло да работи щом е работило преди.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #37 -: May 23, 2013, 15:50 »
Здравейте отново!
До преди да преинсталирам (поради много тъпа причина) нямах проблеми. В интерес на истината Gnome 3.4 ми допадна. Но след като го преинсталирах и му сложих нещата които ми бяхте препоръчали Gnome-a не ми тръгва, а се пуска само Класик. Разгледах в AskUbuntu дали някой друг не е имал такъв проблем и намерих - там се е оправило след рестарт но при мен не се оправя. Другото което е, че клавишната команда за кирилица/латиница Ctrl+Shift не ми работи и трябва да го сменям от иконката в панела.

Благодаря предварително за помощта, дано да ми помогнете.
Mожеш да зададеш клавиши за смяна на подредбата и с keyboard-configuration
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

alablabla

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #38 -: May 29, 2013, 10:53 »
За клавиатурата се оправих, но не мога да намеря как да си оправя Gnome-а. Пробвах по всеки начин... с терминала, софтуер центъра, синаптик не става.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #39 -: May 29, 2013, 11:13 »
За Gnome-3 не мога да ти помогна, защото не я ползвам. Все пак, провери дали няма някаква несъвместимост между Unity и Gnome Shell, което да налага ползването само на един от двата клона на Gnome-3. Ако си инсталирал Gnome Shell, премахни unity-desktop и влез с gnome-shell сесия. За всеки случай - инсталирай lxde-core като резервна DE в случай, че има някакъв дефект в Gnome Shell.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Преминаване от Win към LINUX (малко помощ)
« Отговор #40 -: May 29, 2013, 16:28 »
Няма проблем с ползването на Унити и Гном на една система, но не разбрах какво има да се оправя на гнома още! Слагаш си екстешъни дето ти препоръчах на предната страница и си го разкрасяваш както искаш.
Гном е до голяма степен свързан с Evolution, а в Убунту/Унити се разчита на Тъндърбърд, та, ако ще го ползваш с Гном, разкарай тъндърбърда и инсталирай еволютъна
Активен