Автор Тема: NetworkManager показва, че няма връзка, а то има?  (Прочетена 1970 пъти)

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Реших да си инсталирам Debian и на другия компютър, но тъй като не ми се чакаше 1 час теглене на пакети, което по принцип си се случва в една нормална Debian инсталация, си свалих Debian-live, който за мое най-голямо учудване се инсталира за няма-има 5 минути, това наистина много ме изкефи ;D ,само че след като инсталацията приключи, забелязах, че NetworkManager-а ми показва, че нямам връзка, а странното е че имам и мога да си влизам в сайтове, даже сега този пост го пиша от въпросния компютър, когато щракна върху него ми пише устройството не се управлява:

връзката се усъществява чрез Lan кабел. Аз предполагам, че някои пакет не е инсталиран, но и идея си нямам как се казва или какъв е? В нормалната инсталация няма подобни неща, но както вече казах не ми се чака 1 час, за това наистина ще съм благодарен, ако някои сподели опит и евентуално даде някои съвет. ??? :)
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Ако връзката е създадена без да се ползва мениджъра /примерно с pppoe конфигуратора / е нормално да ти показва, че нямаш връзка през network manager gnome защото не го използваш. Моята връзка също е създадена по този начин, в момента не ползвам безжична мрежа и затова съм дейнсталирал мениджъра да не ме дразни.
По добре провери дали имаш хранилища и ъпдейтвай системата. Това е по- важно, отколкото какво ти показва network manager.
« Последна редакция: Sep 16, 2011, 17:07 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Реших да си инсталирам Debian и на другия компютър, но тъй като не ми се чакаше 1 час теглене на пакети, което по принцип си се случва в една нормална Debian инсталация, си свалих Debian-live, който за мое най-голямо учудване се инсталира за няма-има 5 минути, това наистина много ме изкефи ;D ,само че след като инсталацията приключи, забелязах, че NetworkManager-а ми показва, че нямам връзка, а странното е че имам и мога да си влизам в сайтове, даже сега този пост го пиша от въпросния компютър, когато щракна върху него ми пише устройството не се управлява:

връзката се усъществява чрез Lan кабел. Аз предполагам, че някои пакет не е инсталиран, но и идея си нямам как се казва или какъв е? В нормалната инсталация няма подобни неща, но както вече казах не ми се чака 1 час, за това наистина ще съм благодарен, ако някои сподели опит и евентуално даде някои съвет. ??? :)

Редактирай файла /etc/network/interfaces като руут и остави в него само това:

auto lo
iface lo inet loopback

Всичко друго го направи неактивно като сложиш # в началото на реда.След това рестартирай и всичко ще си дойде на мястото.

Успех!
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
а при мен под ксубунту ми изнчезна настроиката за мрежата от долния панел
не че ми трябва но е дразнещо и искам да я добавя
ако някои може да ми каже как
много мерси
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Виж кое от двете липсва в панела - област за уведомяване или индикатор аплет. Ако и двете си ги има, преинсталирай network manager gnome. Нещо не разбрах въпроса - ако самият аплет липсва, направи това което съм написал отгоре. Ако ти е изчезнала някаква настройка на връзките в самият мениджър си създай нова.
« Последна редакция: Sep 16, 2011, 23:05 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
преинсталнах го но маи няма зоната за уведомяване
доло където с десен бутон може да си настроиваш връзките 
задавам ебаси тъпите въпроси маричето ще ме накаже :)
Активен

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
някои ще ми помогне ли за нетворк манаджера
някъде се скри и това си е
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Даваш дясно копче на стрелкичката дето експандва систрайа ( до часовника ),  след това System tray settings и слагаш отметка на network manager ( в extra items се намира)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"