Автор Тема: Проблем със свързването към безжична мрежа под Debian Stretch.  (Прочетена 6306 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Нещо се е сбъркало в някоя настройка, но не мога да разбера какво. Сравнявах конфигурационни файлове на работеща Ubuntu 16.04 и дори ги прехвърлях на машината с Debian. Мениджъра си работи но не може да се свърже с безжична мрежа. По принцип, точно на този компютър не ми и трябва безжична мрежа, но, вероятно ще сложа и там Ubuntu LTS. Нещо не се задържа Debian на работните ми машини и това е от години. Ако не е този проблем ще е някакъв друг дразнител. Единствено CENTOS6 и Ubuntu XX.XX LTS досега са ми работели без да ми дават повод да ги махам. На домашните компютри съм махал Ubuntu от чиста скука.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Ами щом другаде работи - вероятно е до настройки работата напр. някой от преждеспоменатите параметри е нагласен както трябва по дифолт при тези /понеже знаят че правят проблеми/, а Дебиянци /и те знаят че правят проблеми, но/ те оставят сам да си свършиш тази работа  ;D
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Дебиянци /и те знаят че правят проблеми, но/ те оставят сам да си свършиш тази работа  ;D
По- скоро се правят, че проблемите не ги засягат. Те са си проблем на тези, които ги докладват. Това е толкова характерно за разработчиците на Debian, както прочутите сривове или "крашове" са запазена марка на браузъра Firefox.
Точно за моя случай, не съм убеден, дали не се е сбъркало нещо при инсталацията и проблема да е персонален. Затова не обвинявам дистрибуцията, а само коментирам, че не и върви нещо на работните ми машини. Все ще се появи нещо, което да ми даде повод да я сменя.
« Последна редакция: Sep 25, 2017, 21:15 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

forestman

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Хвърли му едно око. Мисля, че ще ти е от полза. Пробва ли също така да се свържеш от конзолата като потребител с nmtui.
« Последна редакция: Oct 06, 2017, 15:48 от woodman »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Хвърли му едно око. Мисля, че ще ти е от полза. Пробва ли също така да се свържеш от конзолата като потребител с nmtui.
Кое точно ще ми е от полза?
Нито съм опитвал да се свързвам през конзолата, нито имам намерение да го правя на тази машина. И, няма как да правя повече експерименти, защото сложих на този компютър Ubuntu 16.04. На лаптопа също имам Debian 9, но, засега там нямам проблеми с безжичната мрежа. Драйвъра е същия, но, устройството е различно.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Както съм казвал много пъти, най-любимата ми (и най-ненавиждана) дистрибуция е Tiny. Там има написан един прекрасен инструмент:

http://distro.ibiblio.org/tinycorelinux/8.x/x86/tcz/wifi.tcz

(това си е обикновен архив въпреки името си).

Има разни (очаквани) зависимости като wpa_suplicant (или както се казваше). Това е най-лесния и бърз начин за свързване с безжична мрежа, който съм виждал, не само за конзола.

Иначе по принцип от терминал си е бая мъка да подкараш ръчно безжична мрежа, особено, ако е шифрована и най-вече с wpa 1/2. С wep е малко по-лесно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Има разни (очаквани) зависимости като wpa_suplicant (или както се казваше).
NM има същата очаквана зависимост  за WPA връзките. Няма как да стане да ползвам Tiny Core на офис машина без нужда.  Вече писах, че безжичната мрежа почти не я ползвам, защото съм с кабел от PON устройството. Но, само мисълта, че нещо не е наред ми нарушава комфорта допълнително. Имам си достатъчно проблеми, за да си добавям още един дразнител.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
кои CD-та на Debian ми трябва ?
Настройка на програми
brady 5 7821 Последна публикация Jul 10, 2003, 16:33
от FuckBTK
KDE + Debian
Настройка на програми
IvanST 3 5027 Последна публикация Nov 16, 2003, 01:33
от Agent_SMITH
Debian stretch NM Applet и vlan
Хардуерни и софтуерни проблеми
Archchancellor 5 3502 Последна публикация May 22, 2017, 16:12
от Archchancellor
Излезе Debian 9 Stretch
Коментар
jet 14 5776 Последна публикация Jun 21, 2017, 16:25
от cybercop
Монтиране на MTP устройство в Debian Stretch
Хардуерни и софтуерни проблеми
qmxnmz 11 4927 Последна публикация Jun 19, 2017, 11:35
от qmxnmz