Автор Тема: СЪВЕТ (ВИЖ)  (Прочетена 3109 пъти)

virtualnia

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
СЪВЕТ (ВИЖ)
« -: Feb 22, 2009, 14:28 »
Здравейте разполагам със следната характеристика на лаптоп

Packard Bell Easy Note v7900

Видео Ati radeon mobility x1600

Процесор Intel core duo centrino 1,66 ядро t2300

Рам 2х512 667мхз

wireless ip3945 abg

http://nl.packardbell.be/products/live/on-the-go/laptops/easynote-v/easynote-v7900/productsheet-PB51D00090-621.html

Сега съм с виста 86х ултимат ,но съм твърдо решен да прикача и линукс,адски заинтересован съм коя да бъде първата и най лесна стъпка която да предприема така ,че хем да разпознае хардуера и да може като за начало да започна да се уча на него и развивам защото наистина много ми писна уиндоуса .Ще очаквам предложения от вас отностно дадената конфигурация и се надявам след това да ме напътствате при евентуални проблеми ..Мерси предварително .Съжалявам ,че толкова късно се осъзнах за тази ОС .
Активен

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Re: СЪВЕТ (ВИЖ)
« Отговор #1 -: Feb 22, 2009, 14:40 »
(k)ubuntu, openSuSE,mandriva,fedora. Правиш ала-бала-ница и си избираш едно от тях. Ще се изпишат много мнения, не вярвам че ще се каже нещо смислено...
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

liktion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
  • Distribution: Mandriva
  • Window Manager: KDE4.2
    • Профил
Re: СЪВЕТ (ВИЖ)
« Отговор #2 -: Feb 22, 2009, 15:06 »
Mandriva или OpenSuse -- най-юзерфрендли са тези двете!

Най вече заради MCC и YaST -- подобия на контрол панела в Уиндолс  :)
Сваляш живото им CD/DVD, правиш бутващи дискове, разглеждаш и ако ти хареса -- инсталираш смело  :)
Активен

virtualnia

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: СЪВЕТ (ВИЖ)
« Отговор #3 -: Feb 22, 2009, 15:16 »
забравих да спомена една огромна подробност :) нямам двд трябва да намеря някой да му ръгне биос защото беше станала една каша и сега съм само на усб..та вчера си направих експеримент и с помоща на унетбоотин сложих един кнопикс live cd hacking wireless  FBI защото си мислех ,че ще е лесна работа за експериментално проникване в wap .Зареди всичко тръгна докато не ми изписа ,че липсва фаил от папка кернел (погледнах за файл кернел ,но в крайна сметка излезна ,че не е архив ами фаил който е неразпознаваем за виста)и остана до там а реално не липсваше нищо седи си надпис кернел# и единствено рестарт оправя
та казвам и споделям всичко това защото ме е бъзе да не дръпна нещо друго и отново да стане нещо подобно защото сваляне боотване флашка и т.н ми отне над час :(
отделно ,че побърках машинката от рестарти
Активен

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Re: СЪВЕТ (ВИЖ)
« Отговор #4 -: Feb 22, 2009, 15:36 »
Стига хаквали ...
Нет инстал на мандрива през USB, но през лан картата пробвай. При мен се получи доста елегантно, изключая 5 часа времетраене.
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.