Автор Тема: Невъзможно преместване на каталог поради „липса“ на място [РЕШЕН]  (Прочетена 8105 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
....
Но добре, ще пробвам.
Еййййй-й-й, толкова ... [_]3
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Шиндоша се държеше по същия начин. При преместване на файлове променяше само файловата таблица. Не зная, дали все още е така, но това е най-логичния начин да се направят нещата. И най-бързия. При положение, че файловете са в една и съща файлова система, няма причина да не се направи по този начин.
Не съм много сигурен, как mv работи. Виж, дали в системния дял имаш достатъчно място. Може би използва tmp файл.
Може би използва swap файла за тази работа и да не му стига отново мястото. Pipe през компресираща програма може да свърши работа. Както се предложи вече. Още повече, че е уеб ресурс, а той се компресира добре.
Странно ми се вижда всичко това. Досега не съм чувал някой да има затруднения точно с това.
Друго ограничение, което ми идва наум, е достигане на максимума на inodes за файловата система. Уеб страниците може да съдържат много, много файлове.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
1) +1 за mc
2) ако ще пробваш метода с архива, ползвай rar ако мислиш че е от кофти символи в имената, поне за rar съм сигурен че имаше опции да разкрива файл по индекса му в архива (виждал съм и само прецакали се архиватори, записали толкоз кофти име в архива че не могат да ги прочетат после) също има и опция да го разархивира (и запише) под друго име
3) не се ли сети symlink да направиш, за 100 Хил. малки файла ...аз рядко си играя да копирам, само им правя връзки насам-натам

... Но все пак ако се налага копиране само с mc, първо копирам, после сравнявам /по съдържание/ и накрая трия оригинала
Активен

edmon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
тия дето те е направил глобален модератор ее за публичен линч, заедно с теб
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Аз пък на изказвания без никаква обосновка, мога само да се смея. Ей толкоз широко  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Едмън е много стар потребител и не мога да не обърна внимание на мнението му.

Само мога да го помоля да последва заглавието на темата ми в „Идеи и мнения“. Да ме наблюдава. Ако се издъня да ме докладва. С удоволствие ще си подам „оставката“ при несправяне.

До този момент не е имало нито една възможност да покажа, дали успявам. И се радвам за това. Предпочитам мирно общуване.

п.п. 4096 не се бъркай от тази му регистрация. Той имаше много по-стара, може би от 2003-та някъде. По някое време се намуси, изтри я и напусна. Не мисля, че имах общо с това или поне не помня.
« Последна редакция: Nov 09, 2019, 15:20 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Едмън е много стар потребител и не мога да не обърна внимание на мнението му.

Само мога да го помоля да последва заглавието на темата ми в „Идеи и мнения“. Да ме наблюдава. Ако се издъня да ме докладва. С удоволствие ще си подам „оставката“ при несправяне.

До този момент не е имало нито една възможност да покажа, дали успявам. И се радвам за това. Предпочитам мирно общуване.

п.п. 4096 не се бъркай от тази му регистрация. Той имаше много по-стара, може би от 2003-та някъде. По някое време се намуси, изтри я и напусна. Не мисля, че имах общо с това или поне не помня.

   Т.нар. "намусване" беше всъщност джавкане със сайбъркопа,беше лудница,
само дето нямаше намеци за сексуална ориентация  ;D
   Аааааааа, помним  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Зная, че е стар потребител. Но такива изказвания не са ми по вкуса. Просто хвърляне на реплики, още повече, че се изказва мнение за друг човек. Ако ще имаш претенции, обясни, какво точно имаш предвид. Иначе е просто дъра-бъра.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
А какво стана с файловете - премести ли ги?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А какво стана с файловете - премести ли ги?

Ами не. Оти съм тъп. Много тъп.

Като влизам в схватки и изказвам крайни мнения, давам вид на смелчага. Но истината е, че натъкна ли се на трудност, унивам, отчайвам се и изпадам в безтегловност.

Затова не свърших нищо от описаното. Имах идея днес да го върша.

Тук трябва да се отклоня, за да спомена, че на Девуан Аски, ACPI-то на моя лаптоп работи само до първо приспиване. Което е добре. На Jessie спираше изобщо да зарежда батерията. То може и тук така да прави, ама да ме лъже. Та вчера нямаше как, трябваше да си ходя вкъщи и знаех, че след 10 минути ще съм без лаптоп.

Тая сутрин ставам. Виждам една новина за жабешка система за управление на процедури и се каня да си запазя новината. Отварям въпросния /home/gogo/Плот/VBoxShare/с4 и ми се изправя косата, дето я нямам. Размер нула. Едва ли не „делото“ на живота ми е умряло. Веднага запитвам Ixquick, той ме препраща на Arch wiki (най-много доверие му имам), а той от своя страна крещи extundelete. Това е нов инструмент за мен, но и работата с ext ми е нова. Много впечатляващ. Оказва се, че го има в хранилищата. Трепетно го дърпам, пускам и той ме удря с чук. Гледай си работата, има информация в регистъра, ама ще го духаш.

Две минути в психическа смърт. И се сещам. Някога много отдавна съм сложил връзка на това място към SD. Понеже си говорим за udisk2, няма неща като автоматично монтиране. Даже е и по-зле от udisk. Там можеше да се монтира с потребителска парола. А бе udisk2 е 25 години назад като технология. Човек по-добре да си ползва mount.

Та така, монтирах SD-то, ц4 се появи. Наистина е свършило мястото. Mv не ме е излъгал. Гадния фалш от онази страница наистина го е препълнил.

Те такива работи. Да знаете, когато задавам въпроси да не ми отговаряте. Само глупости върша.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Сърбяха ме ръцете тогава да предложа df, но ти каза, че нямаш други дискове и се отказах.

df /directoria/files/

ще ти каже точно истинския път / устройство на което седи въпросната директория.

Едно време в Novell Netware имаше такава команда: truename
и се радвам, че имаме еквивалент и в Линукс.

А защо темата е в кошчето / хумор сатира и забава?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тъй де, ама, който е тъп, е завинаги.

Код
GeSHi (Bash):
  1. gogo@devuan:~$ df /home/gogo/Плот/VBoxShare/с4
  2. Файлова с-ма   1K-блокове    Заети Свободни Изп% Монтирана на
  3. /dev/mmcblk0p1   30363648 30363648        0 100% /media/gogo/33AD-AA26
  4.  

От много години създавам всички мои теми в кошчето, защото са за там. Тази тема е потвърждение. ПО начало си знам, че накрая така ще излезе.

По принцип съм крадец. Тая идея не е моя. Ама не помня и чия беше. Може би да е било на Бек ту лайф. Беше в онова време дето доста хора пишехме и спамехме по всякакви въпроси. 42 беше най-живия раздел, ама и в останалите ставаше същото. Имаше и скандали. Съответно на Нетер му се отваряше много работа да мести теми в коша. Така на някой му хрумна да си прави темите направо вътре. На мен ми хареса.

Тогава пък почнаха едни спорове коша да се „изпразвал“, заключвал и т.н. Мани, мани. Романтични времена.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил

От много години създавам всички мои теми в кошчето, защото са за там. Тази тема е потвърждение. ПО начало си знам, че накрая така ще излезе.

По принцип съм крадец. Тая идея не е моя. Ама не помня и чия беше. Може би да е било на Бек ту лайф. Беше в онова време дето доста хора пишехме и спамехме по всякакви въпроси. 42 беше най-живия раздел, ама и в останалите ставаше същото. Имаше и скандали. Съответно на Нетер му се отваряше много работа да мести теми в коша. Така на някой му хрумна да си прави темите направо вътре. На мен ми хареса.
Хахахах, умно решение. Според мен също обаче, темата не е за коша. Истински проблем, разплитане, решение. Принципно всички трябва да са такива  :D
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
баш си е за коша:
1. Въпрос, зададен с излишно много думи
2. Питащият не изпълнява указанията на опитващите да му помогнат, като вместо това ги залива с още огромни порции излишни думи
3. ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
баш си е за коша:
1. Въпрос, зададен с излишно много думи
2. Питащият не изпълнява указанията на опитващите да му помогнат, като вместо това ги залива с още огромни порции излишни думи
3. ...

1. Oчаквано от дървен философ;
2. Психологически проблем характерен и за други потребители;
3. Благодаря за включването!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear