Автор Тема: Немога да се справя с инсталацията на СУСЕ 9.2  (Прочетена 825 пъти)

ivo_86_8

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Имам пробле понеже за първи път 6те иснталирам Линукс и неможах ама въоб6те да се справя.Вси4ко е наред с дисковетее боот са и тръгвам да инсталирам...и след това се по4ва с мъките...следвам менюто там инсталл дрдрд...и стигам до следното "нот енафф мемори" иска6 ли да направиш слап парти6ан и аз му давам ок...след това тои ми изписва 4е неможе да активира Слап и незнам за6то.пц-то е П2 на 350  с 64 рам 4 видео и 4.3 хдд някъв креативе саунд ВИБРА 16 и незнам как да го направя....само да кажа 4е имам и друга ОС Уин98. на фат32 партишън и направих втори партишън с еxt2 и нестава.ако може някои да ми помогне да разбера как се инсталира СУСЕ 9.2 предварително благодаря.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Трябва ти място за поне 512 МВ swap, така че с този диск не знам дали ще имаш място за инсталиране, защо не пробваш с нещо по-леко?
Активен

0x2B|~0x2B

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Трябва да си направиш и дял за swap, в Linux се използва отделен дял за swap, а не файл както е в Windows. понеже гледам че си с 64 RAM, направи си около 130 МБ swap дял. Също така да използваш Ext2 не е много добра идея, по добре използвай Ext3 или RaserFS.

П.П.
Тук има няколко статии за SuSE, мисля че ще са ти полезни.
Активен

Pinball_Master

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 447
    • Профил
    • WWW
Не се и опитвай да си качваш сусето на такваз машина - ще се бави попвече и от м$... Направих грешка на един приятел да му го кача на малко по-добра конфигурация и сега ме псува, защото 98-чката му върви по-бързо. Избери си някоя по-старичка дистрибуцийка (не от 98-а година))) и се раздвай на живота и Линукса.
Успех )
Активен

pinball-bg.org   pinball-bg.info - Българският сайт за Флипери
Debian/GNU Linux - Sarge - Kernel 2.6.7 - KDE 3.2.3