Автор Тема: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N  (Прочетена 9827 пъти)

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Здравейте, взех си TP-LINK TL-WN722N   WiFi   но диска с драйвърите, който върви с него е за windows. Гледах по форумите, има някакви обяснения как точно мога да я "подкарам" но... не знам- проблема в мене ли е или просто така е обяснено ... но нищо не разбирам. Искам да помоля хората, които могат да ми дадат съвет как да тръгне тая джаджа под Убуту да ми обяснят но на език достъпен за човек който е нов в Убунту средата. Благодаря предварително на всеки опитал се да ми помогне.
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #1 -: Oct 10, 2010, 00:06 »
Здравей пробва ли просто да я включиш и да видиш няма ли да захапе, защото аз съм на Федора и си бачка без да съм качвал нищо допълнително  :)
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #2 -: Oct 10, 2010, 01:15 »
Ами аз подкарах същия чип на Убунту 10.4 Трябва да си компилираш сам новият модул ath9k_htc и да си копираш firmware-а.
http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/ath9k_htc

На кратко:
Инсталирай си инструментите нужни за компилиране
Код:
sudo apt-get update
sudo apt-get install module-assistant
sudo m-a prepare
Съгласяваш се като ти предложи да инсталира модулите и компилатора, след това, тегли от тук http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/
(по пътя на логиката трябва да теглиш последният излязъл, на практика обаче, последните при мен се дънеха и стана с един от тези
compat-wireless-2010-07-19 или този compat-wireless-2010-05-31) та теглиш и разархивираш. След това влизаш в папката през конзолата и пишеш
Код:
make
като (ако) приключи без грешки изпълняваш
Код:
sudo make install
ако ти даде грешки, пробваш друга версия на compat-wireless до като, уцелиш тази която ще ти се компилира без грешки.
След това (а може и преди това де) изтегли прикаченият файл с firmware-а, разархивирай го и копирай файловете от него в папка /lib/firmware след това можеш да рестартираш и вече би трябвало да работи.
firmware може да си изтеглиш и от извора, но внимавай, аз като го теглех и компилирах модула 4 пъти и все не работеше, после забелязах, че при тегленето на firmware-a се получава грешка и беше около 0 кб  ;D за това съм ти го прикрепил, иначе може и от тук http://git.kernel.org/?p=linux/kernel/git/dwmw2/linux-firmware.git;a=tree;h=fad08cdf659b71933286b292dcf8a2d7fb9e2e80;hb=b5ce48e2200ab64f210b6f6b10076de0f2e199f1

Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #3 -: Oct 10, 2010, 15:41 »
Пробвах дали ще реагира като включа, но никаква реакция.
Tolostoi всичко беше ок до:
 "След това влизаш в папката през конзолата и пишеш
Код:
make"

Не знам как се  влиза в папка през конзола... Нов съм тука и ми е трудно... Ако може да обясниш по подробно...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #4 -: Oct 10, 2010, 15:42 »
Не знам как се  влиза в папка през конзола...

Код:
cd /path/to/directory
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #5 -: Oct 10, 2010, 16:19 »
приятел айде пиши в скайп и да го оправиме това WiFi  honda_cbr_954
Активен

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #6 -: Oct 10, 2010, 18:45 »
не мога да се оправя с тия директории...
Активен

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #7 -: Oct 10, 2010, 19:04 »
като напиша "cd/path/to/directory"  ми изписва "No such file or directory" ... Къде бъркам- какво не правя както трябва?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #8 -: Oct 10, 2010, 19:09 »
Ahmed, това с /path/to/directory беше само за пример. Ти сложи твоята директория, в която искаш да влезеш и тя да стане текуща. А коя е тя, защото сега ще питаш за нея, ще разбереш от това, къде си разархивирал изтегления от тебе архив.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #9 -: Oct 10, 2010, 19:20 »
Ако си свалил сорс пакет, направо си го инсталирай с ubuntucompilator и не се занимавай с глупости. Програмата е елементарна за работа.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #10 -: Oct 10, 2010, 20:17 »
След като разархивираш, влизаш в папката с разархивираното съдържание и натискаш ctrl+l ще ти покаже пътя, копираш го, след което в терминала пишеш cd "тук в кавичките правиш пейст" и натискаш enter.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #11 -: Oct 10, 2010, 22:27 »
До тук :
Код:
sudo make install
всичко е ок!
Не мога само да разбера сега кое и къде трябва да копирам (трябва да свалям нещо или...? ) А  копирането през конзолата ли трябва да стане или с copy paste? (Ако е през конзолата как точно става) защото до колкото знам аз командата paste не е активна в /lib/firmware ? Малко повече инфо относно това копиране :( Накрая съм вече плс помагайте :(
Активен

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #12 -: Oct 10, 2010, 22:33 »
До тука стигнах и мисля че всичко е наред....
Активен

ahmedcholak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #13 -: Oct 10, 2010, 23:39 »
Айде бе хора обеснете как става... не ми се започва утре пак всичко наново... кое и как трябва да копирам...?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "подкарването" на TP-LINK TL-WN722N
« Отговор #14 -: Oct 10, 2010, 23:45 »
Айде бе хора обеснете как става... не ми се започва утре пак всичко наново... кое и как трябва да копирам...?

Аре успокой се, седни и прочети малко какво пише в интернет. Не вярвам google да не може да ти отговори как се копира файл под конзола. И аз мога да го направя, но от мързели до тука ми е дошло...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше