Автор Тема: Бавен интернет под arch x86_64  (Прочетена 4332 пъти)

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Бавен интернет под arch x86_64
« Отговор #30 -: May 08, 2010, 17:40 »
Пуснах сабауон от другия дял дето ми е и там ползва също ath9k както и убунтуто и нямат проблеми, а тука чудо, но всялаш като пуснах ath_pci май се пооправи или си въобразявам вече. :) Един страничен въпрос докато зарежда арча ми изписа, че в rc.conf имало невалидна команда но доста бързо се скрива и не мога да го прочета, та от къде мога да видя лога?
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Бавен интернет под arch x86_64
« Отговор #31 -: May 08, 2010, 17:50 »
Във /var/log/ са ти логовете обаче Арч не запазва startup loga по подразбиране.
Най-лесния начин е този:
http://wiki.archlinux.org/index.php/Disable_clearing_of_boot_messages
Спираш изчистването на началните съобщения. И на първата конзола с Shift + Page UP лесно можеш да видиш грешката.
А да те попитам какъв инструмент ползваш за да се вържеш към мрежата wicd, Network Manager?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

tyuio

  • Гост
Re: Бавен интернет под arch x86_64
« Отговор #32 -: May 08, 2010, 17:54 »
Ок еднакъв модул ама ядрата и те ли са еднакви?
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Бавен интернет под arch x86_64
« Отговор #33 -: May 08, 2010, 17:56 »
Щом е Арч ядрото е 2.6.33 обаче като гледам не би трябвало да има разлика за тези модули. Вкарани са в 2.6.27 и се водят стабилни от 2.6.32 така, че не вярвам проблема да е в ядрото.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Бавен интернет под arch x86_64
« Отговор #34 -: May 08, 2010, 17:59 »
с ath_pci се подобриха малко нещата, остана само тоя pulseaudio да си инсталирам, но това утре вече и само лога ако мога да прочета, чр от линка не ми стана много ясно за съжаление. Уж спирам конзолата на пауза, но дойде ли реда логване и си тръгва. И пак няма за 1 сек да го видя стори ми се нещо май ntupdate ама във rc.conf няма такава дума дори
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Бавен интернет под arch x86_64
« Отговор #35 -: May 08, 2010, 18:57 »
Дам пооправи се малко малко с този драйвер и оправих грешката с rc.conf не била тя а rc.local и го оправих... та май като че ли всичко работи без микрофона и за това утре pulseaudio и всичко ще е ток. :) Благодаря на всички.
Активен