Автор Тема: Дано да не е истина ...  (Прочетена 5916 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #30 -: Jul 04, 2012, 10:28 »
Не, там е резерват и това е непозволено, както и всякаква друга човешка дейност

А бе резерват, нали виждаш снимката, всичко е потрошено като след Тунгуския метеорит.
Аз пък смятам, че да има писти на една ръка разстояние за един почти 2 милионен град е също толкова важното колкото и наличието на резервати. Сега, тънкият момент е как това ще се осъществи, щото всички знам, че сме много добри при идеите и много зле при осъществяването им. Т.е. важното е кой ще контролира цялата тая работа.

Какви писти? Какви пет лева? Аз мисля, че по-важно е пътеките да са в добро състояние, информационните табели, хижите, канализацията до хижите, пътищата там, отколкото това да има писти. Разберете, че на нас ни трябва целогодишен туризъм. Ден година храни не е вариант. Хотели на Витоша също не ни трябват. Леглова база има достатъчно! И, за да не кажеш, че говоря празни приказки ще кажа, че съм имал щастието да видя какво е по другите страни, които развиват сериозен планински туризъм. Целогодишен. И то не веднъж. Та база за сравнение имам, солидна при това.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #31 -: Jul 04, 2012, 10:41 »
Не, там е резерват и това е непозволено, както и всякаква друга човешка дейност

А бе резерват, нали виждаш снимката, всичко е потрошено като след Тунгуския метеорит.
Потрошено е след природно бедствие. Понеже е резерват, разчистването на изпотрошеното също се счита за човешка намеса в природата.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #32 -: Jul 04, 2012, 10:53 »
Хотели на Витоша също не ни трябват.

Именно, и аз това казвам. Вместо да даваш сума ти пари за хотел и бензин, качваш се на лифта и си горе на пистата за половин час, караш и се прибираш да си спиш у вас, БЕЗ ПАРИ. София има уникалния шанс да разполага с планина под носа си, глупаво е да не се използва (разходки, ски, планински колела и т.н.). В този смисъл Витоша не е толкова за чуждестранен туризъм, колкото за собствена "консумация", за тези около 2 млн. души, които се подвизават в София.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

bot

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #33 -: Jul 04, 2012, 11:21 »
Хотели на Витоша също не ни трябват.

Именно, и аз това казвам. Вместо да даваш сума ти пари за хотел и бензин, качваш се на лифта и си горе на пистата за половин час, караш и се прибираш да си спиш у вас, БЕЗ ПАРИ. София има уникалния шанс да разполага с планина под носа си, глупаво е да не се използва (разходки, ски, планински колела и т.н.). В този смисъл Витоша не е толкова за чуждестранен туризъм, колкото за собствена "консумация", за тези около 2 млн. души, които се подвизават в София.  [_]3

 Най-голямото богатство на България е природата, но Софиянци виждат уникални шансове да я съсипят. Ако имаха нужният ресурс (финанси) щяха да си направят и море - така де, защо да се харчат и да си губят време в пътуване. Другото голямо богатство ни е историята, ама за Някой по-голям приоритет има строенето на магистрали. Трагично е чe богатствата на България се съсипват от българи, а не от чужди интереси.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #34 -: Jul 04, 2012, 11:55 »
Инфраструктурата _трябва_ да е абсолютен приоритет на България ако искаме да имаме конкурентна икономика и да се инвестира в производство, а не само във ваканционни имоти и хотели.

Сега съвсем отделен е въпроса, че това се прави на популистки принцип. При положение че основните транзитни потоци са север-юг и че най-големите ни търговски партньори в района са Турция и Румъния, ние ходим да защитаваме пред ЕС приоритетно проекти като Тракия (коридор 8 дето след някой век може и да свързва Бургас с Вльора през Македония както е планирано). Или пък ще наринем над милиард евро за няколко километра тунел на Струма, която ще ни свързва с една фалирала държава, която има все по-малко значение за икономиката ни. От друга страна, ефектът върху електоратът е огромен ("ще ходим на море по магистрала", дори по вестниците заглавията са от този сорт).
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #35 -: Jul 04, 2012, 12:01 »
Оооо, не Митак! Не ми се спори с теб.

Не споря.
Това са факти. А с факти не се спори :)

Ей за това не ми се спори!
Цитат
Иначе да, работа може и да има. Но я имаше и ПРЕДИ да се започне с тези недоразумения! Дори заплатите бяха по-високи, а уж имаше по-малко работа...

В предния пост ти казах, че по времето на предишните, не беше гръмнала ипотечната криза която завлече целия свят. За това и беше по-добре, а не защото бяха по-добри държавници!
Нашите банки раздаваха тъпи кредити, харчеше се на поразия и имаше много работа. Фирмите от какъвто бранш се сетиш, търсеха работници, наддаваха се за работници и заплатите за това бяха по-големи.
Ама пък точно предишните правителства с корупцията по митниците която пълнеше партиините каси, унищожиха производството.

Все пропускаш важни неща от контекта и ме караш да се повтарям!

Първо, не подкрепям нито една политическа сила, и не защитавам или симпатизирам на никого.
Къде е тая криза и кой я измисли? Май само бойко я преекспонира :) За всичко се оправдават с кризата.
Говорил съм с гърци, които знаеш ли какво казват? "Какви са тия глупости дето ви ги говорят за Гърция? Много сме си добре даже, не ни мислете!!!".
После Италия щеше да заръва, после Испания. Накрая Англия. Но какво стана всъщност? Коя от тия държави е по-зле от нас? Взимат ли по 1000 евро пенсии например? Взимат!
Къде е кризата, освен при българския работоател - да се оправдае защо намаля заплатите...


Иначе, за времето преди бойко:

Бяха ли по-големи заплатите? Бяха.
Имаше ли повече работа? Имаше.
А за банките и кредитите - банките са частни институции, и ако искат ще ти отпуснат кредита безвъзмездно.... тяхна си работа. Решили да да дадат пари - дали са.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #36 -: Jul 04, 2012, 12:13 »
Цитат
Бяха ли по-големи заплатите? Бяха.
Имаше ли повече работа? Имаше.
А за банките и кредитите - банките са частни институции, и ако искат ще ти отпуснат кредита безвъзмездно.... тяхна си работа. Решили да да дадат пари - дали са.

Пич на колко години си, та разсъждаваш като пенсионер, ама военен пенсионер!? Все съм си мислил, че си по-млад от мен!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #37 -: Jul 04, 2012, 12:15 »
Не смятате ли, че малко преовеличавате? Софиянци имат една Витоша и сега реват че се била запалила... Аз съм от балкана - при нас всяка пролет и всяка есен стават пожари, но бтв-то още не съм ги виждал да са дошли нито някоя друга медия.
"Кой бил виновен за пожара?" - аре сега голяма дилема.
Пожар, пожар! Стига толкова спекулации!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #38 -: Jul 04, 2012, 12:17 »
Най-голямото богатство на България е природата, но Софиянци виждат уникални шансове да я съсипят.

Предлагам да не ставаме по-големи католици от папата. :) София и районът наоколо вече са съсипани и няма как да е другояче като това е местообитание на 2 млн. човека. Кое е по-добре:да ходим на 100-200-300 км (изисква наличие на кола, ГСМ, разходи за хотел и пр.) или  да си караме ски в София (де факто), където нито едно от изброените не е необходимо условие (до лифта се стига и с градския транспорт, така че не е нужно да имаш и поддържаш кола дори)? Да, ще "съсипем" Витоша, но за сметка на това другите планини ще бъдат оставени на мира и следователно ще се запазят. Искаш девствена природа, отиваш в Стара планина, Родопите, Средна гора, Странджа, Пирин... Не виждам смисъл да газим вода и да ходим жадни.  :-[
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #39 -: Jul 04, 2012, 12:18 »
Цитат
Бяха ли по-големи заплатите? Бяха.
Имаше ли повече работа? Имаше.
А за банките и кредитите - банките са частни институции, и ако искат ще ти отпуснат кредита безвъзмездно.... тяхна си работа. Решили да да дадат пари - дали са.

Пич на колко години си, та разсъждаваш като пенсионер, ама военен пенсионер!? Все съм си мислил, че си по-млад от мен!

Няма какво да разсъждаваш - ФАКТИТЕ са си ФАКТИ!!
Или ти предпочиташ да няма работа, и да взимаш по-ниска заплата? Ако е така.... приемам забележката.
Сега, вярно, е като работодател ще се оправдаеш с кризата и ще орежеш заплатите - така правят всички :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #40 -: Jul 04, 2012, 12:18 »
Всеки, който се интересува малко или много от това какво става около него, чете и се информира, ама не само от казионните медии, знае кой е разбойко (умишлено съм го написал с малка буква). Митака ги е описал нещата много добре.

В този контекст мнението на Neter много ми хареса, право в десетката. Не знам как на някой може да му хрумне мисълта даже през главата, че едва ли не щяло да е добре ако България/българите изчезнат. Аз стигнах до следния извод -  знаете ли кой според мен е най-големия ни порок като нация и народ в момента? Не е корупцията, не е и завистта. Най-големия порок не е и т. нар. "нашенска действителност" резултат от "нашенския манталитет". Най-големия порок ни е неверието в себе си и породеното от него БЕЗДЕЙСТВИЕ и ПАСИВНОСТ. Ние наблюдаваме плахо отстрани и не правим нищо, за да спрем и да изхвърлим такива като бб. Не се организираме и не действаме заедно, за да предизвикаме каквато и да било промяна.

Въпроса е кога ще се обединим за общи действия и отпор? Кога най-после хората, които искат промяната (такива като нас) ще се организират и ще се борят до КРАЙ, без униване от неуспеха и без да се отказват?

Ама то това всеки го знае, но за да се организира нещо, някой трябва да подеме инициатива, а когато някой подеме някаква инициатива, особено ако е в полза роду, всички започват да го смятат за луд или да умуват къде му е далаверата, че толкоз се е нафишкал и точно тогава, когато има най-много нужда от подкрепа, другите се оглеждат, ослушват и чакат да видят накъде ще духне вятъра.

Точно това е в основата на всички български проблеми!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #41 -: Jul 04, 2012, 12:23 »
Цитат
Бяха ли по-големи заплатите? Бяха.
Имаше ли повече работа? Имаше.
А за банките и кредитите - банките са частни институции, и ако искат ще ти отпуснат кредита безвъзмездно.... тяхна си работа. Решили да да дадат пари - дали са.

Пич на колко години си, та разсъждаваш като пенсионер, ама военен пенсионер!? Все съм си мислил, че си по-млад от мен!

Няма какво да разсъждаваш - ФАКТИТЕ са си ФАКТИ!!
Или ти предпочиташ да няма работа, и да взимаш по-ниска заплата? Ако е така.... приемам забележката.
Сега, вярно, е като работодател ще се оправдаеш с кризата и ще орежеш заплатите - така правят всички :)

Фактите са неоспорими, но всеки факт е следствие на нещо си. Заплатите няма да се вдигнат, докато няма търсене. Докато предлагането е по-ниско от търсенето! Приеми факта, че труда е стока като всяка друга и за него важат същите пазарни закони.
Свръх предлагане - ниска цена!
А за да няма натискащи се да ползват този "евтин" български труд, причината е някъде другаде, а не в работодателите.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #42 -: Jul 04, 2012, 12:37 »
Пожар, пожар! Стига толкова спекулации!
Послушаха те - минаха на заплащане на труда. :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

MiCRo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 51
  • Distribution: Debian GNU/Linux Jessie
  • Window Manager: Mate
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #43 -: Jul 04, 2012, 12:42 »
Къде е тая криза и кой я измисли? Май само бойко я преекспонира :) За всичко се оправдават с кризата.
Говорил съм с гърци, които знаеш ли какво казват? "Какви са тия глупости дето ви ги говорят за Гърция? Много сме си добре даже, не ни мислете!!!".
После Италия щеше да заръва, после Испания. Накрая Англия. Но какво стана всъщност? Коя от тия държави е по-зле от нас? Взимат ли по 1000 евро пенсии например? Взимат!

http://en.wikipedia.org/wiki/2007%E2%80%932012_global_financial_crisis
http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_government-debt_crisis
Сигурно Бойко е написал и тия статии...
Леле майко....а аз съм тръгнал да пиша в тема....с наивни участници из нея....
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Дано да не е истина ...
« Отговор #44 -: Jul 04, 2012, 12:48 »
Къде е тая криза и кой я измисли? Май само бойко я преекспонира :) За всичко се оправдават с кризата.
Говорил съм с гърци, които знаеш ли какво казват? "Какви са тия глупости дето ви ги говорят за Гърция? Много сме си добре даже, не ни мислете!!!".
После Италия щеше да заръва, после Испания. Накрая Англия. Но какво стана всъщност? Коя от тия държави е по-зле от нас? Взимат ли по 1000 евро пенсии например? Взимат!

http://en.wikipedia.org/wiki/2007%E2%80%932012_global_financial_crisis
http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_government-debt_crisis
Сигурно Бойко е написал и тия статии...
Леле майко....а аз съм тръгнал да пиша в тема....с наивни участници из нея....

Ами що да не взимат да има кой да им ги дава!? Ти няма ли да взимаш? Аз пък, хич няма да откажа :D .

Ама евала му на Бойко как им го каза в прав текст като предложиха, да се създадял фонд за подпомагане на закъсалите от кризата като Гърция и др., че щом българския пенсионер може да живее със 100 евро пенсия, значи и другите могат и ние не можем да подпомагаме стандарта на тези които живеят по-добре от нас :D
Активен