Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191593 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1920 -: Sep 18, 2021, 13:08 »
Нямам нищо против веганите, даже е правилно, стига да не го обръщат на 'религия'.

И един виц на тази тема:
- Станах Веган, щото вече да си Гей не е кул.
« Последна редакция: Sep 18, 2021, 13:13 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1921 -: Sep 18, 2021, 13:18 »
Не съм веган, но избягвам млечни продукти, не ям често яйца и месо също не вкусвам често. И трябва да ви кажа, че се чувствам много добре. Специално за месето. Понякога дори ми се гади от него.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1922 -: Sep 18, 2021, 19:43 »
Мдааа особено ако с с изтекъл срок на годност (млекото и/ли яйцата) може да сънуваш кофти сънища което ме присети - снощи сънувах странен сън - отива една девойка на бригада у странско ама и се услажда и остава и след бригадата нелегално, намира си и легална работа (щото у белите държави е забранено със закон държавни институции дето ти знаят адреса служебно да го дават на други дъжавни институции като имиграционнните) та почва с добра заплатка, купува си умнофон и... като всяка жена първата и работа да нафърля 100тина снимка у сурать тефтера да се похвали (вкл. и как още не са я изхващали и не смята никога да се връща) и още на другия ден идват имиграционните... и се оказва че всичките и снимки били geo-tag-нати от новия телефон и били все от едно и също малко село - даже и разбрали къде работи и къде живее (щото имало и снимки от работа и от вижте к'во сготвих днес у дома, какво уиски си пиивам и т.п.) Как беше - това което сам си напрвиш...

Нека сега тълкувателите на сънища ми изтълкуват какво значи

За съжаление не можах да си досънувам, че ме събудиха рано - липсва частта където търси помощ от колега хакер, който и обещал че "жа гъ опраи" и до края сигурно я оправя (т'ва по Ачката, царот и т.н.)  ;D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1923 -: Sep 18, 2021, 21:28 »
В незавършения сън и за адвокат ще остане нещо за "оправяне", няма само хакер да намаже..   А защо не и за имиграционен служител  ;D Който и където да я хване..
« Последна редакция: Sep 18, 2021, 21:29 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1924 -: Sep 19, 2021, 01:05 »
Remotexx помни, че съм обяснявал, че съм се занимавал с тълкуване на сънища. Споделял съм, че така много лесно се омайват мадами. Безплатно е-хе-е, така де, онождане.

Ама това беше преди. Бях млад и глупав. Сега, как да го кажа по-меко? Не съм толкова млад, а само другото.

Определено съм загубил тренинг, но все пак ще разочаровам. На мен ми звучи като „ленински“ сън. Прекалено много сме го филмирали със Захари с нашите безкрайни приказки за пазене. На всичкото отгоре американките са грозни, не се е прибирал и умира да оплакне окото, ама няма къде.  И така двете неща са се съчетали.

Разбира се, всичко това може да са пълни глупости и да не са верни. Напълно е възможно наистина да има мигрирала нашенка, която много желае да се нащрака и похвали, но още не може да събере за умнофон. И страда.

А наш Ремо — някак си е влезнал в „морфически резонанс“ по Меди Доганов.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1925 -: Sep 19, 2021, 08:42 »
Не бе Гога, още чакам да ги обновят тия дърти съновници от ...и балканската война още
 напр. секциите по долу  още липсват...

- Млад/А хакер/ка - оня ден пак гледах Анджелина Джоли в Хакери, после и в една  книга за мафията и тя пак там...
- нов/дърт компютър или CPU/GPU
- Bitcoin Doge, Eterium-и
- Илон /ама не Илич/ Мъск
И т.п. Ако сънуваш  какво означава

И тогава се сетих за местните капацитети ама май.. путенциал имаме ама капацитет нямаме  :P
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1926 -: Sep 20, 2021, 14:42 »
https://www.dw.com/bg/%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4/a-59210862

Ха сега, де? Фейсбука и Ютюб не усещат правилата си нарушени, когато чалмосани брадатковци размахват ножове и калашници, призовавайки за свещена война срещу неверниците, но реагираха срещу антивакс пропаганда?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1927 -: Sep 20, 2021, 14:50 »
https://www.dw.com/bg/%D1%84%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B1%D1%83%D0%BA-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4/a-59210862

Ха сега, де? Фейсбука и Ютюб не усещат правилата си нарушени, когато чалмосани брадатковци размахват ножове и калашници, призовавайки за свещена война срещу неверниците, но реагираха срещу антивакс пропаганда?
Нищо изненадващо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1928 -: Sep 21, 2021, 23:36 »
Дали се започна?

https://frognews.bg/svqt/germaniia-zastreliaha-kasier-poiskal-klient-sloji-maska.html
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1929 -: Sep 22, 2021, 09:44 »
   Абе,4096bits,винаги съм се канил да те питам.
Казваш,че мразиш да носиш маска и никога не слагаш (правилно !).
Живееш в София,обаче явно не се движиш с градския транспорт и не
пазаруваш в магазините.
   Практически всички магазини изискват маски,а в метрото например
се навъдиха разни нагли полицаи,които дебнат ...
И аз мразя маските,но в метрото и магазините слагам маска,нЕма начин.

   Как го правиш тоя номер ?
« Последна редакция: Sep 22, 2021, 14:10 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1930 -: Sep 22, 2021, 14:11 »
В градски транспорт не съм стъпвал от много време. Движа се най-вече с такси, ако не ми се ходи. Но разходка в София по улиците не е от най-приятните. Та, движа се с жълтите. В магазините пазарувам. Но в малките. Ако реша да вляза в голям, обикновено не слагам маска, а ако сложа, държа я с ръка на четири пръста от устата си. Докато не вляза вътре. След това я махам.

Единствено продължавам да я държа пред устата си в едно малко "Фантастико", но защото много уважавам две от служителките там. Рядко отзивчиви и любезни хора. Дори се усмихват.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1931 -: Sep 22, 2021, 14:25 »
 Цитат 4096bits :
" Дали се започна?

https://frognews.bg/svqt/germaniia-zastreliaha-kasier-poiskal-klient-sloji-maska.html "

По-скоро касиера е сложил последната сламчица, счупила гърба на камилата (и неговия). Стрелецът вероятно си е имал и други проблеми, а това с маската е преляло чашата. Всъщност не се знае и дали причината за стрелбата е била изобщо маска. При такива случаи никога не дават на медиите цялата достоверна информация.

А за маските- не знам за Софето, но тук, във Варна, ако работиш хоум офис, не ползваш градски транспорт и не пазариш от големите вериги, може и да не слагаш маска. На мен ми се налага заради делата- в съд, прокуратура, няма начин. Но на градски транспорт не съм се качвал от години (като махнем един полет Варна- София за дело в Софийския районен съд пролетта, та слагах в самолета и в метрото в София). Пазаря си от кварталните магазинчета, няма проблеми за  маски. В офиса си също не вися с маска. Досега по бензиностанциите никога не ми се е налагало (е, вярно, че аз зареждам на една и съща). Но си мъкна една маска от възможно най-тънък плат, домашно производство, в джоба. Още от началото на "пандемията".
Само веднъж някаква изкукуригала лелка в малко гаражно офисче за канцеларски материали направо ми се развика що влизам без маска, просто й казах, че ще си напазаря от съседното магазинче и си излязох. Не толкова заради маската, щях да извадя моя парцал от джоба и да го сложа, но тонът й не ми хареса.
Най ми е тегаво, ако закъснява графика със съдебните заседания и си отвися 2-3 часа маскиран, да чакам. Затова "домашната ми маска" е от супер ефирен плат.
« Последна редакция: Sep 22, 2021, 14:28 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1932 -: Sep 23, 2021, 11:41 »
https://frognews.bg/svqt/sasht-kupuvat-500-mln-dozi-covid-vaksini-bedni-razvivashti-strani.html

Никой няма да направи такава инвестиция, ако няма възвръщаемост. Задължителната ваксинация ще се случи. Както си знаем. Ето ви го доказателството.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1933 -: Sep 23, 2021, 20:08 »
То не само възврaщаемост, ами и печалбата вече е осигурена. Типичното демократично лицемерие- сега ще извадим от бюджета (т.е. от джоба на американските данъкоплатци) едни пари и ще ги дадем на фармацевтиката (срещу хубави подкупи за държавните мъже на високи постове в американската администрация). А какво ще става с тия ваксини, ще ги изхвърлим ли, ще ги подаряваме ли, все тая, всичко е пито-платено. Подем на ваксинацията им трябва, за да се оправдават, че ваксините не са купени напразно от бюджета. Както гръмна скандала преди 10 години с ваксините срещу H5N1 и т.н., в СЗО, които после бракуваха. А видиш ли, какъв хуманен акт- дадохме им ги безплатно и те ги използваха с желание.

П.П. Ама да видим при нас как ще ги наложат задължително. Вече в Италия и Гърция има силна съпротива и ще клекнат, както клекнаха англичаните. Накрая всичко ще се размие и уталожи, така мисля.
И американската администрация сменя таргета за ваксини- вече към още по-бедните и по-изостаналите от нас, те може да им се зарадват на иглите.

П.п.п В тази връзка, интересно ми е, дали са верни медийните публикации, че оттатък Атлантика и в Западна Европа били ваксинирани над 70%? Съмнява ме да е така, но нямам непосредствени наблюдения и толкова много познати из ония части на света. Някой да има достоверно инфо?
Под "достоверно инфо" разбирам примерно "От моя кръг познати/приятели са ваксинирани горе-долу някакъв процент".
За моя кръг приятели/познати тук в БГ, мога да кажа, че няма ваксинирани и 10% от всички. Точната бройка ваксинирани, които познавам, са 4 човека.
« Последна редакция: Sep 23, 2021, 20:34 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1934 -: Sep 24, 2021, 06:08 »
Нищо чудно и да лъжат за процента ваксинирани. Казват голяма цифра, след месец казват, че виждате ли, няма нищо страшно, защо да не се ваксинирате всички. Я вземете тези рестрикции или привилегии - според зависи - , а след това с оглед на новият страшен щам, задължителна ваксинация.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.