Автор Тема: Евровизия 2014  (Прочетена 20871 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Евровизия 2014
« Отговор #135 -: May 25, 2014, 15:10 »
Да, а ключът обикновено е "приемай на доверие кво ти казваме - ако се съмняваш, ще гориш в ада".

Че няма за това да гориш в ада - няма. По скоро е ако се съмняваш - прав ти път.
На човека му е дадена свободна воля...Ако иска да примема на доверие...ако неще да не приема.

Това с приемането неща на доверие се случва постоянно през целият  ни живот.
Децата например постоянно приемат на доверие каквото им казват и ги учат родителите им.

ИЛИ - Почваш да учиш в университета математика. Затрупват те се сума ти понятия, правила, формули. В началото нищо не вдяваш -- ама пак трябва да приемеш на доверие каквото ти се казва :o Като ти натъпчат мозъка с достатъчно неща, нещата почват малко по-малко да се изясняват, почваш да вдяваш .... а накрая стават отвратително елементарни.

В контраст някой който не му се учи. Какви са тези глупости дато ми преподават, За какво ми са? В неговото съзнание това са ненужни неща, отхвърля ги  и въобще не иска да ги приеме на доверие. Не му и минава през акъла, че това което му се казва може наистина да е вярно... Щом други по-умни глави от него в продължение на векове са ги мислили защо да не е вярно?
В крайна сметка или ще завърши формално без да разбрал нищо или ще прекъсне.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Евровизия 2014
« Отговор #136 -: May 25, 2014, 17:03 »
Ееееем няма как да знам за ада, но доколкото имам спомени, някой са ги изгаряли тука на земята. Щото са се опитвали да се съмняват.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Евровизия 2014
« Отговор #137 -: May 25, 2014, 18:33 »
Извръщения е имало не само в религиите а във всяка човешка дейност. нацизма..концлагерите..комунистите в русия в началото на века..всички войни...съвременните концлагери.. Какво още ??? ..А Северна корея...Там и сега ги има извращенията.

Ами то комунистите какво са правили? Усетят ли някой да се съмнявя в 'победата на комунизма' и го претрепат или в Сибир.

Съмнявам се инквизицията да е питала жертвите си дали вярват или не - и това да им е помогнало да се измъкнат. По скоро е било садистично кефене, изпълнение на норматив и нарочат ли някой и си заминава.
« Последна редакция: May 25, 2014, 18:40 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра