Автор Тема: wifi интернет споделяне с ubuntu 10.04  (Прочетена 2588 пъти)

firetiger

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Здравейте, използвам ubuntu 10.04 и искам да пусна wifi интернет от лаптопа ми към друг лаптоп (има ли значение другият лаптоп под windows или под linux е? Използва и двете по принцип). Опитах се от графичната среда да го направа, но не се получи, а в интернет неуспях да намера тема или статия как става това чрез конзолата. Може ли някой да ми каже какви настройки трябва да направя или какви команди да въведа?

ПС: начинаещ съм под линукс
Извинявам се ако темата не е за тук.
Активен

konan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 117
    • Профил
Активен

firetiger

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: wifi интернет споделяне с ubuntu 10.04
« Отговор #2 -: Jun 02, 2011, 11:32 »
Здравейте
Направих го, но след това на другия лаптоп ми дава, че съм свързан без да имам достъп до интернет. Проблемът в лаптопа излъчващ сигнала ли е или в лаптопа приемащ сигнала?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: wifi интернет споделяне с ubuntu 10.04
« Отговор #3 -: Jun 02, 2011, 21:29 »
Е как да ти кажем бе човек ? Помисли сам. Колкото и да се напъваме, как да познаем къде си объркал и не тръгва нета ? Може да е от много неща.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.