Автор Тема: Как точно да разделя харда си????  (Прочетена 786 пъти)

Capoeira

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Знчи сега съм с 2003 скоро ще съм свалили последния диск от suse 9.1  исакм да ми кажте точно как трябва да си разделя харда за да имам и двете(2003 ще се преинсталира разбира се).. харда е 80гб..
кой трябва да стане primary кой extended...
ако може дайте точно описание кое е първо кое второ...
преди съм го правил но на 20гб и когата нямаше информация която да се пази сега трябва 100% всичката информация да се запази...

спомням си че имаше боот партишън ко къде се правеше и колко голям е не знам.. трябва да имам и swap и следва не знам какво...
предварително ви благодаря
Активен

  • Гост
Как точно да разделя харда си????
« Отговор #1 -: Jun 04, 2004, 16:54 »
значи, за да не се омоташ с партишъна на SuSE раздели си харда с PartitionMagic който на-вероятно имаш на Wina. Значи PartitionMagic знае как да форматира дял с ext3 файлова система, мисля че и казва Linux Native това ще го видиш в опцийте на формата. След като направиш един такъв дял пусни инсталацията на линукса, SuSE е доста интелигентно и инсталатора ще си засече ext3 партишъна и ще ти предложи сам да го форматира в ReiserFS и да си отдели 10% за swap от това место. ако това не ти изнася можеш да го смениш, не е много трудно. Самия инсталатор ще ти засече Уиндоус дяла и ще ти го сложи автоматик в буут лоудера. ... така след около час ще имаш и двете системи без да преинсталирваш каквото и да е, и без възможност да сгрешиш ... лесно като бобена чорба.
Активен