Автор Тема: Здравейте интересува ме как да разбера всички днс зони на даден доставчик  (Прочетена 15351 пъти)

supportpc

  • Гост
Здравейте интересува ме как да разбера всички днс зони на даден доставчик благодаря предварително.
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Здравейте интересува ме как да разбера всички днс зони на даден доставчик благодаря предварително.

Може би се интересуваш от revers - зоните? Тук има шанс.. :)

Доставчиците, освен ако не са и хостинг нямат, много днс зони.
Активен

А печат ?

supportpc

  • Гост
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
какъв е код-а на скрипт-а?
Активен

А печат ?

deant01

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Debian/sid
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
какъв е код-а на скрипт-а?

не знам какъв скрипт е изпидепцал колегата по-горе (поздравления ако наистина е успял), но аз си спомням навремето, в старата версия на isc-named 8 host командата имаше ключ, който кара днс сървъруте на искания домейн да изплюе конфига си за домейна през AXFR (мисля беше) трансфер. Този който се ползва между primary и secondary сървърите да се обновяват. Това си беше напълно легално и може все още да работи, ако сървъра не е настроен на deny за всичко освен trusted за него. Накратко - host -la google.com беше навремето. Сега го има с dig  в новите bind9, но определено става доста по трудно и с повече опции. Прочети за dig и тествай на доставчика си.. може днс-а да е отворен за трансфери към вътрешна нему мрежа.
Активен

Ripples of paradox spread out across the sea of causality.

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Скриптът сигурно е вълшебен, особено ако прави zone transfer със сървъри, които не поддържат  AXFR, или пък със сървъри, където е забранен AXFR-a.
Не е лошо да го видим този скрипт, сигурно Гандалф го е писал :)

Може ли да го споделиш с нас?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
На мен така и не ми стана ясна точната цел на цялата тая галимация.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Има вариант и питащия да пита неправилно... ???
Активен

А печат ?