Автор Тема: Злословие или не  (Прочетена 13703 пъти)

samo_za_info

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Злословие или не
« -: Dec 09, 2020, 18:48 »
Тази тема започва като извънтемие в:

Авариите на чез.

Не се наемам да потвърдя или отхвърля верността на мненията. Отделям ги по желание на автора на оригиналната тема. Те наистина не са по нея. Но тази тема остава отключена и ако някой има желание, свободно може да коментира по нея.

Гофи





Извинявай но не знам къде да ги добавя в кода.

Няма да стане толкова просто, а и не знам какво точно искаш да постигнеш. CLI програмка ли искаш да си направиш или web страница?
Не мога да отделя повече време по проблема. Надявах се, че разбираш поне малко от програмиране и ще можеш да се оправиш сам след насоките.


Само за информация:
Въпросният човек, който пита не разбира от нищо. Въпреки това - има фирма, чрез която предлага услуги - правене на сайтове, насторйка на мрежи, писане на софтуер и т.н.
Обикновено, търси някой, който да му направи нещата безплатно, и после ги продава на клиентите си.
Един колега лично се опари от схемите му:

Трябваше му някой да настрои два микротика да се вържат във ВПН, и му обеща 50 лева за работата. Микротиците бяха настроени, после последваха множество позвънявания - човекът не знаеше как да настрои IPSEC тунела след като са се променили публичните ИП адреси. Тъй като не схвана как да го направи се принуди да даде достъп до устройствата, и колегата му ги направи, и всичко заработи.
В последствие отказа да му плати 50-те лева, защото, цитирам "клиентът не осана доволен, защото нищо не работеше", визирайки нуждата от допълнителна настройка. Тъй като вече знаехме кой е клиента попитахме как се е развила ситуацията.
За два Router Board RB750G + настройка на IPSEC VPN клиентът е платил на въпросната фирма сумата от 1500 лева.

Та... тези неща, които така усърдно му пишете..... ще се сдобият с цена :) рано или късно....
« Последна редакция: Dec 17, 2020, 11:28 от go_fire »
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Злословие или не
« Отговор #1 -: Dec 11, 2020, 14:16 »
@samo_za_info, мерси за инфото. Подозирах нещо такова, но се замислих, кой ли клиент би чакал за нещо подобно 1+ година? (темата е създадена Jul 03, 2019, 19:52)
Отделно, услугата на ЧЕЗ е публична и всеки може да я ползва. Явно за всеки влак си има пътници...
Активен

Practice

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Злословие или не
« Отговор #2 -: Dec 11, 2020, 17:40 »
Не знам, какви далавери върти, но съм виждал негови портали. Бяха нещо, предоставящо всякаква информация на едно място. Имаше там от валутни курсове до разписания на автобуси. Доста отдавна ги бута. Изглеждаха дървенко, но не виждах някъде имаха ли платени опции. Ама последните години не съм ги  посещавал. Не помня и адресите вече. Знам се с него от друг форум. Не да сме били приятели или нещо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Злословие или не
« Отговор #3 -: Dec 11, 2020, 23:17 »
За два Router Board RB750G + настройка на IPSEC VPN клиентът е платил на въпросната фирма сумата от 1500 лева.

Класически български бизнесмен.  :)
Заради подобни "колеги", цените на различните ИТ услуги в България са по-спекулативни в последните години от всякога, а клиентите стават все по-объркани за това кой предоставя качествена услуга и кой гледа само да им вземе парите. От това страда най-вече freelance пазарът, защото и манталитетът ни е такъв - всеки, извадил 100 лева да си регистрира едно ЕООД, в очите на средностатистическия клиент (който се предполага, че щом търси подобни услуги, не може да свърши работата си сам и си няма и много на представа как да оцени качеството на услугата), вече е с по-висок level, а в общия случай, байчото с фирмата предоставя в порядъци по-лошо качество услуга (и на по-висока цена) дори и от прохождащ freelancer, който работи с удоволствие и най-често за портфолио, т.е. стреми се да угоди на клиента, защото резултатът ще му послужи като доказателство за уменията пред следващи клиенти.

Та това байчото с фирмата го знае, и понеже не може да напише и два реда код или да конфигурира и един демон, наема freelancer-а да му свърши работата, като му подхвърля трохичките. :)
« Последна редакция: Dec 11, 2020, 23:21 от programings »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Злословие или не
« Отговор #4 -: Dec 12, 2020, 13:39 »
+1

Това неведнъж съм го виждал в разни отрасли. Гръмкото име на фирма определено ми докарва подозрителност. Обикновено след проучване, се оказва оправдано.
« Последна редакция: Dec 12, 2020, 13:48 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Злословие или не
« Отговор #5 -: Dec 12, 2020, 13:46 »
 :D

Друг вид модерен изказ е 'подизпълнител'. Това пък води след себе си недоверие в подизпълнители

'Аз нищо незнам ама ще го изиграя буфер'  Толкоз относно байчовците с фирмите.
Активен

А печат ?

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Злословие или не
« Отговор #6 -: Dec 12, 2020, 13:49 »
Ами посредници, които само надуват цените.
Вече е модерно
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

supportpc

  • Гост
Злословие или не
« Отговор #7 -: Dec 16, 2020, 23:39 »
Така много интересно си го написал но никога не съм взимал 1500 лева за такава услуга и ме бъркаш с някой това са пълни глупости всичко това което е описано в сайта го правя а тука че съм питал как да се случи нещо не значи че не разбирам такова нещо никога не е имало да настроя два рутера Router Board RB750G за 1500 лева

Извинявай но не знам къде да ги добавя в кода.

Няма да стане толкова просто, а и не знам какво точно искаш да постигнеш. CLI програмка ли искаш да си направиш или web страница?
Не мога да отделя повече време по проблема. Надявах се, че разбираш поне малко от програмиране и ще можеш да се оправиш сам след насоките.


Само за информация:
Въпросният човек, който пита не разбира от нищо. Въпреки това - има фирма, чрез която предлага услуги - правене на сайтове, насторйка на мрежи, писане на софтуер и т.н.
Обикновено, търси някой, който да му направи нещата безплатно, и после ги продава на клиентите си.
Един колега лично се опари от схемите му:

Трябваше му някой да настрои два микротика да се вържат във ВПН, и му обеща 50 лева за работата. Микротиците бяха настроени, после последваха множество позвънявания - човекът не знаеше как да настрои IPSEC тунела след като са се променили публичните ИП адреси. Тъй като не схвана как да го направи се принуди да даде достъп до устройствата, и колегата му ги направи, и всичко заработи.
В последствие отказа да му плати 50-те лева, защото, цитирам "клиентът не осана доволен, защото нищо не работеше", визирайки нуждата от допълнителна настройка. Тъй като вече знаехме кой е клиента попитахме как се е развила ситуацията.
За два Router Board RB750G + настройка на IPSEC VPN клиентът е платил на въпросната фирма сумата от 1500 лева.

Та... тези неща, които така усърдно му пишете..... ще се сдобият с цена :) рано или късно....
« Последна редакция: Dec 17, 2020, 00:20 от supportpc »
Активен

supportpc

  • Гост
Злословие или не
« Отговор #8 -: Dec 16, 2020, 23:40 »
А ти си страшен палячо какви портали в какви автобуси много сте се объркали пичове
Не знам, какви далавери върти, но съм виждал негови портали. Бяха нещо, предоставящо всякаква информация на едно място. Имаше там от валутни курсове до разписания на автобуси. Доста отдавна ги бута. Изглеждаха дървенко, но не виждах някъде имаха ли платени опции. Ама последните години не съм ги  посещавал. Не помня и адресите вече. Знам се с него от друг форум. Не да сме били приятели или нещо.
Активен

supportpc

  • Гост
Злословие или не
« Отговор #9 -: Dec 16, 2020, 23:55 »
И само да кажа, че има доста фирми с такова име. Страшни идиоти сте да клеветиш без доказателства 1500 лева хахахахахахах
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Злословие или не
« Отговор #10 -: Dec 17, 2020, 07:57 »
...1500 лева хахахахахахах

Ахааа - значи, нагоре колеги  ;D

Пък може и да е било биткойн-и
Активен

supportpc

  • Гост
Злословие или не
« Отговор #11 -: Dec 17, 2020, 09:15 »
НЕ ИЗОБЩО НЕ СЪМ ПРАВИЛ ТАКАВА КОНФИГУРАЦИЯ И ДА РАЗБИРАМ ОТ ВСИЧКИТЕ НЕЩА КОИТО СЪМ ПУБЛИКУВАЛ
...1500 лева хахахахахахах

Ахааа - значи, нагоре колеги  ;D

Пък може и да е било биткойн-и
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Злословие или не
« Отговор #12 -: Dec 17, 2020, 09:35 »
Младеж, никой не те е обиждал, за да рапортуваш. Продължихме да ти отговаряме и след като Samo za info е писал в темата. Няма как да знам истина ли е или не това, което е казал. Имаме дума срещу дума.

А и реално написаното от него не е незаконно действие, а колко е морално си преценява всеки сам.

Поради тази причина няма да трия нищо, докато евентуално не се стигне до ексцесии. Да се надяваме дискусията да си остане мирна.

Поздрави!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

supportpc

  • Гост
Злословие или не
« Отговор #13 -: Dec 17, 2020, 10:03 »
ама и ти си писал глупости бе пич какви сайтове за рейсове ти полудя ли  валутни курсове ама много си се объркал и ти как може да позволяваме на някой да пише глупости и то новорегистрирал се
Младеж, никой не те е обиждал, за да рапортуваш. Продължихме да ти отговаряме и след като Samo za info е писал в темата. Няма как да знам истина ли е или не това, което е казал. Имаме дума срещу дума.

А и реално написаното от него не е незаконно действие, а колко е морално си преценява всеки сам.

Поради тази причина няма да трия нищо, докато евентуално не се стигне до ексцесии. Да се надяваме дискусията да си остане мирна.

Поздрави!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Злословие или не
« Отговор #14 -: Dec 17, 2020, 10:08 »
Ами по твоите думи и старорегистрираните можем да пишем глупости. По твоите думи те бъркам с друг и тези информационни портали не са твоите. А те бяха и безплатни.

Нямам, как да знам глупост ли е написаното от Samo za info. Мога на доверие да приема, че и той се е припознал. Но въпреки това, няма да махам мнението му. Може да е клевета, но може и да не е.

Аз не знам.

Звучиш убедително, възможно е Samo za info да греши.

Затова казах, че всеки сам си преценява.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear