Анкета

Въпрос: Как мислите?

  • Пиклата е права
    - 3 (60%)
    Журналята постъпват безотговорно унижавайки цялата система на национална сигурност
    - 2 (40%)

Общ брой гласове: 5

Автор Тема: Казуса с циците  (Прочетена 14236 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Казуса с циците
« -: Oct 26, 2014, 10:34 »
Те така. Фламбето е открито.

п.п. Каза се, че било модерно да има анкети и аз реших да не съм толкова ретрограден и аз да пусна една. Така де и аз да съм кат' 'ората.
« Последна редакция: Oct 26, 2014, 10:37 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #1 -: Oct 26, 2014, 10:52 »
Ами, забравено е да се включат опции "Халюцинации след употреба на наркотици" и "начин за изкарване на малко пари". Че, проституирането е до време.

П.П.: Този скандал странно измести новината за парите, които дъщерята на Костов е получавала от КТБ, след, като бе публикуван доклада.
« Последна редакция: Oct 26, 2014, 11:26 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

stealth01

  • Гост
Re: Казуса с циците
« Отговор #2 -: Oct 26, 2014, 11:09 »
ами то съществена информация по случая няма.
имаше драма по медиите, имаше и пълно, гузно мълчание от институциите, които накрая излязоха с детектор на лъжата, което пък не е нито факт, нито доказателство => още драма по медиите.

най-вероятно и двете страни лъжат (спестяват части от истаната) и замазват нещата, тъй че не бих взел ничия страна.

п.п. говореше се, че има видео от задържането. появи ли се вече, че не го намирам на първо търсене?

п.п.п. acab
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #3 -: Oct 26, 2014, 13:17 »
Трудно е да вземаш страна в случая - и наркоманите и милиционерите имат навика да лъжат като разпрани. Наркоманите имат съвсем малкото предимство че имат някакъв теоретичен шанс да се оправят, докато ченгетата си остават ченгета доживот. Но пък аз точно тая като я гледам, не считам че има големи шансове да се оправи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #4 -: Oct 26, 2014, 13:26 »
За мен ченгетата си позволяват много.
Няма значение тая дали е наркоманка, дилър, търговец на ядрено оръжие и т.н.

Никакво право няма ченгето да те пребърква на улицата, ако не си съгласен. Ако откажеш те задържат и в районното да те бъркат.
Второто, което съм забелязал е, че когато правят проверка на млади хора 18-25 годишни държането е крайно арогантно.

Просто трябва да се водят постоянно дела и тези простотии ще спрат. Интересно ми е само защо в БГ никой не тръгва да се съди за дребни неща.
Сега ясно ми е, че в повечето случаи, ченгетата може и да спечелят в съда, ама ако са много делата ще започне да ги притиска времето ( няма да им се занимава постоянно да са по съдебни зали ) и ще си променят малко или много отношението.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #5 -: Oct 26, 2014, 13:40 »
Ми защото точно тези дето са 18-25 имат най-малък шанс да им вгорчат живота. Брат ми примерно е адвокат и като го спират катаджии или полицаи за проверка, ги прави на луди калинки. Досега апропо една точка не са му взели, че и златен талон си изкара. А наистина ги прави на идиоти, каквито те реално са, жалко че на мен не ми се отдава това умение :(
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #6 -: Oct 26, 2014, 13:42 »
Просто трябва да се водят постоянно дела и тези простотии ще спрат. Интересно ми е само защо в БГ никой не тръгва да се съди за дребни неща.
Постоянно, включва ли лъжесвидетелстване, набеждаване и клевета ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #7 -: Oct 26, 2014, 13:49 »
Едното е, че малко си познаваме правата и не знаем, как да се защитим.
Другото е, че дори и да заведеш дело, ти трябват свидетели.
Третото е, че може да се точи с години.
Четвърто, ако искаш нещо да стане изобщо, ще трябва да намесиш медиите.
Пето, на медиите ще им писне в един момент.
Шесто, България винаги си  е била полицейска държава и реално полицията е повече от армията. 65 000 полицая имаме, които да ни пазят. Уж. Преди това обаче са били толкова за да пазят татовския режим. Сега са толкова за да пазят интересите на други хора. Терора е върху народа. Че не му обръщат внимание, когато се оплаче с основание. Например. Като вземеш и съда, който не работи.... Реално има едни хрантутници, дето си ги гледаме, за да ни е интересен живота. Бих им теглил една, ама зная, че не бива да се слагат под общ знаменател.
Относно девойката, не ме интересува. И защо в медиите говорят повече за това, отколкото за толкова по-важните неща. Че още няма правителство, щото не могат още да поделят баницата, защото други хора чакат вече толкова време да сложат ръка на собствените си спестявания, но които се оказва май ги няма. Четири и половина милиарда пасиви, а каза ли се, колко са активите? Не. Набляга се на опледелени неща. Хората са подготвяни, че няма да си вземат парите. Каквото вземат, ще е от другите, дето си внасяме данъците.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #8 -: Oct 26, 2014, 13:56 »
65 000 полицая имаме, които да ни пазят.
Имате, но друг път.
« Последна редакция: Oct 26, 2014, 14:09 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #9 -: Oct 26, 2014, 14:04 »
Просто трябва да се водят постоянно дела и тези простотии ще спрат. Интересно ми е само защо в БГ никой не тръгва да се съди за дребни неща.
Постоянно, включва ли лъжесвидетелстване, набеждаване и клевета ?
Да включва. Аз говоря и за двете страни.
Другото което е - предполага се, че след като ние им плащаме реално на ченгетата, те да се държат малко по-подобаващо.
В крайна сметка се очаква когато стане проблем, полицаите да се държат малко по-адекватно.

Междудругото никакви медии не трябват за да се измъкнеш. Интересното е БГ е, че ако имам добър адвокат и няколко "мои" хора, които да свидетелстват. В доста от ситуациите мога да изкарам полицая виновен. Може би за това, ченгетата се държат така, ама не трябва да си го изкарват на хората а на тея дето са направили законите така.

В крайна сметка драги ченгета помнете, че хората ви плащат заплатите. / това се отнася и за всички в "държавния сектор" /
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #10 -: Oct 26, 2014, 14:09 »
Бащата също е интересен субект, как пламенно защитава щерката. Имала регистрация в полицията, защото когато била на 13 (тринайсет) години, откраднала бутилка уиски на морето (т.е. някакъв приятел руснак я откраднал, но тя поела вината).
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #11 -: Oct 26, 2014, 14:13 »
Адекватно поведение.
https://www.youtube.com/watch?v=13ZsbzgCTGA
Без да се интересуват, дали лицата в колата плащат данъци, колко плащат и какво работят. И, на кого са роднини.
« Последна редакция: Oct 26, 2014, 14:16 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #12 -: Oct 26, 2014, 14:17 »
В една предишна работа единия от шефовете (американец) беше дошъл с жена си за 2 години в България. Жена му даже научи български, а те и двамата попиха доста от местната....мммм "култура".

Имахме една командировка в Щатите по едно време (след като той се прибра там) и си говорехме какво мислим да правим уикенда, ние му обясняваме че сме решили да ходим до Чикаго, обаче не знаем по коя от двете магистрали да ходим, как да стигнем до центъра и къде да търсим да паркираме и тоя вика "значи няма страшно, ако има проблем, нещо се загубите, не знаете откъде да минете, спрете и питайте някой полицай. За разлика от България, тук работата им е да помагат на хората".
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #13 -: Oct 26, 2014, 15:17 »
Адекватно поведение.
https://www.youtube.com/watch?v=13ZsbzgCTGA
Без да се интересуват, дали лицата в колата плащат данъци, колко плащат и какво работят. И, на кого са роднини.

Точно това е супер адекватно отношение от страна на полицаите. Човека посяга на някъде - те вадят оръжие ( не се знае дали няма да извади пистолет и да почне да гърми ), 5 пъти го приканват ( очтиво ) да отвори вратата, той не иска, накрая казват, че ще счупят прозореца - отново няколко пъти, след това го чупят, повалят го на земята и го арестуват. Точно така трябва да се процедира. Това искам да кажа.

Тука като знам и хората и ченгетата какви са мишоци ще стане мега панарира. Ще започне псуване на майка, кой съм аз, кой си ти. Накрая не, ченгето, ами шофьора ще излезе и ще се сбият, или ченгетата ще го изкарат и ще го уритата на земята 10тина мин и после, ще кажат, че е "паднал" докато е излизал.

Аз не казвам, че полицаите не трябва да си вършат работата - напротив. Просто трябва да си спазват правилника и законите. Не да се правят и те на богове.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #14 -: Oct 26, 2014, 15:38 »
Между другото, нещата не са силно променени от колко...половин век някъде....


http://chitanka.info/text/2898/92
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon