Автор Тема: Q: phpbb2 и достъп до форум  (Прочетена 878 пъти)

thedevilskiss

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Q: phpbb2 и достъп до форум
« -: Feb 12, 2007, 22:32 »
Реших да си поразцъкам едно phpbb2 и най-после да се разкарам от брезплатните хостинг форуми, които са пълни с излишни банери или други такива, но за мой късмет се сблъсках със следния проблем, който наистина незнам как да оправя. Значи след модема на БТК е вързан и рутер, който също раздава IP-та. Когато напиша сайта с http://localhost/ ... нямам никакви проблеми и ми зарежда форума, ако го запиша с IP-то на рутера (вместо localhost) също няма проблеми, но ако накарам някой отвън да го направи, той съответно не може да види форума. Същия е ефекта когато се напише и IP-то което дава модема на БТК. В общи линии освен от моя компютър засега от другаде не съм успял да влезна във форума. Как точно да си оправя проблема, така че всички да могат да влизат.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Q: phpbb2 и достъп до форум
« Отговор #1 -: Feb 12, 2007, 23:23 »
Има 2 първични варианта за проблема (казвам първични, щото няма да говоря за firewall сега):
1. Модема от БТК дава IP от рода 192.168.0.2 или друго частно IP, което може да се използва като адрес за сайта ти само в локалната мрежа. Ето как трябва да изглежда картинката. Модема от БТК трябва да получи от БТК реално IP (по възможност статично), след което порт 80 на модема трябва да се пренасочи към порт 80 на рутера. Така, както обясняваш явно порт 80 на рутера вече е пренасочен, което ми изглежда странно да е направено без причина, но както и да е. Тогава вече, някой отвън като напише IP-то на модема в браузъра, ще ти се отвори форума
2. http сървъра трябва да е настроен да приема външни конекции, но това от обяснението ти съдя, че май е направено
Общо взето обяснението ти не е много ясно, а незнам и моето обяснение изяснява ли ти се на теб, щото трябва да знаеш какво е рутиране, реални IP-та и т.н., така че, ако не ти е ясно, кажи да пробвам да го обясня по-просто
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти