Автор Тема: ДРАЗНЕЩАТА иконка включена към Keyboard Layot индикатора в Ubuntu 10.10  (Прочетена 4193 пъти)

76F

  • Гост
Има ли начин да се премахне иконката и да останат само буквите, както си беше?

Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
С десен бутон на мишката и "премахване" какво се получава? Тази икона свързана ли е с индикатора на клавиатурната подредба или е някакъв друг индикатор?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

76F

  • Гост
С десен бутон на мишката и "премахване" какво се получава? Тази икона свързана ли е с индикатора на клавиатурната подредба или е някакъв друг индикатор?
Свързана е със Indicator Applet, а като се махне индикатора  иконката с клавиатурата се появявя при Noticication Area и от там може да се сменя подредбата обаче е само икона без буквите, трябва да кликнеш върху нея за да разбереш на каква подребда си. Аз искам само буквите да се виждат.
Активен

Arvigeus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Whatever
    • Профил
За това даже беше пуснат bug report, вероятно ще изчезне след някой update. Но така е наистина много объркващо дали това не са два отделни аплета.
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
@76F   Добре е поне това, че нямаш проблемите със произволното превключване на подредбите, каквито оплаквания има в един друг форум.
Този аплет е творение на Ubuntu-вци и го няма при други десктопи с GNOME, така че "поздравите"  трябва да за тях.
За момента просто няма какво да направиш.
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Има ли начин да се премахне иконката и да останат само буквите, както си беше?


ей тва да не е на язовир копринка ?

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
това е един от най-големите язовири в България . И е точно същия отзапад
« Последна редакция: Oct 17, 2010, 02:28 от chen_dzen »
Активен

Arvigeus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Whatever
    • Профил
@76F   Добре е поне това, че нямаш проблемите със произволното превключване на подредбите, каквито оплаквания има в един друг форум.
Този аплет е творение на Ubuntu-вци и го няма при други десктопи с GNOME, така че "поздравите"  трябва да за тях.
За момента просто няма какво да направиш.
При мен пък го има. Понякога, когато компютъра запоочне да влачи, клавиатурата полудява. Всеки натиснат клавиш има 50% шанс да излезе на друга подредба. Така dddddd може всъщност да излезе дddдdдд. Въобще не знам защо, но тази версия се влачи ужасно много спрямо предишните...
Активен

76F

  • Гост
Има ли начин да се премахне иконката и да останат само буквите, както си беше?



Открих вариант, който според мен доста добре се получи и мисля да си остане за постоянно:
gconf-editor > Desktop>Gnome>Peripherals>Keyboard>Indicator слагате отметка на showFlags като след това поставяте снимки на знамената - примерно us.png и bg.png - в директорията /usr/share/pixmaps и рестартирате X. Дразнещата иконка изчезва :) 


Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
@76F  Много добре се е получило. Мерси за информацията.
Имам обаче един въпрос. Като махнеш индикатор аплета, освен че индикацията на клавиатурата се премества в Notification Area, изчезват и индикаторите за звук и за съобщения. Виждам, че при теб има иконка за звука. Как си я сложил, нещо допълнително ли се инсталира?

@Arvigeus  Може да опиташ да оправиш превключването, като махнеш отметката от "Separate layout for each window". Това май беше едно от предложенията за заобикаляне на проблема, докато пуснат някакъв fix.
Активен

76F

  • Гост
Не съм махнал Indicator Applеt  само сложих знамената, а индикатора за съобщенията го деинсталирах, защото не го ползвам.
« Последна редакция: Oct 17, 2010, 14:25 от 76F »
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Не съм махнал Indicator Applеt  само сложих знамената, а индикатора за съобщенията го деинсталирах, защото не го ползвам.
Ясно, мерси. Това са стъпките за показване на флаговете при предишните версии (цък).

Когато го пробвах, при мен може да не се е получавало, защото не рестартирах графичната среда (доколкото си спомням, преди не беше необходимо). Сега, след като го пробвах с рестарт на X-а, всичко е OK.
Активен

IvanRadev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 75
  • Distribution: Ubuntu 10.10
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
@76F   Добре е поне това, че нямаш проблемите със произволното превключване на подредбите, каквито оплаквания има в един друг форум.
Този аплет е творение на Ubuntu-вци и го няма при други десктопи с GNOME, така че "поздравите"  трябва да за тях.
За момента просто няма какво да направиш.
При мен пък го има. Понякога, когато компютъра запоочне да влачи, клавиатурата полудява. Всеки натиснат клавиш има 50% шанс да излезе на друга подредба. Така dddddd може всъщност да излезе дddдdдд. Въобще не знам защо, но тази версия се влачи ужасно много спрямо предишните...

Много досаден бъг! Оправям се с него, като рестартирам аплета от System Monitor.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
MD 9.2 kde Keyboard Layout
Настройка на програми
dick 2 1912 Последна публикация Jul 09, 2004, 22:55
от dick
Keyboard
Настройка на програми
nocture 3 2214 Последна публикация Dec 06, 2004, 13:45
от braun100
KDE Keyboard Tool
Настройка на програми
HarleyBG 11 3878 Последна публикация Jan 10, 2005, 16:47
от
MIDI Keyboard
Настройка на програми
yamahadrums 0 1848 Последна публикация Feb 14, 2005, 20:36
от yamahadrums
Keyboard
Настройка на хардуер
tlf 5 2652 Последна публикация Apr 07, 2006, 21:08
от tlf