Автор Тема: Ubuntu 8.04 и безжична карта Tenda TWL541P  (Прочетена 1707 пъти)

Иван Давидов

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • WWW
Здравейте,

Ползвам Ubuntu 8.04 и днес взех ей тази безжична лан карта:

http://www.tenda.cn/product/show.php?productid-300.html

Под "Windows XP" работи перфектно, но под убунту-то дори не ми разпознава картата като device. Не намерих нещо подобно на "Add New Hardware" в убунту-то, но ако има - кажете къде е и коя му е конзолната команда за старт.

Не съм на ти с настройката на безжични чудесии, а и на сайта на производителя не видях драйвери за Linux, така че моля, дайте съвет как да си подкарам картата.

И да допълня - ъпгрейд на убунту-то не се приема за опция. И без това 8.04 е последната версия, която ми разпознава видеото, 8.10 не пали ни видео ни звук при мен.

Та така - ако някой има идея как да подкарам безжичното чудо - нека пише. Мога да работя с конзола, мога да редактирам конфигурационни файлове, така че мога да се спрявя и стига някой да ми каже кои файлове да редактирам и горе-долу какво да пиша в тях.

Мерси предварително! :)
Активен

<<< Иван Давидов >>>

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Ubuntu 8.04 и безжична карта Tenda TWL541P
« Отговор #1 -: May 06, 2009, 15:47 »
Чесно казано си се прецакал с тази Tenda. В къщи имам Wi-Fi рутер на тях. Голям боклук се оказа. Сигурно всеки ден го рестартирам понеже има малко памет и забива (рутера се ползва от 4 лаптоп-а). Вземи го върни или го пробутай на някой който не разбира!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше