Автор Тема: Автоматично стартиране на компютъра с Ubuntu 10.10 Gnome  (Прочетена 5739 пъти)

SveXteZ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Как мога да направя компютъра да се включва автоматично от избрани от мен дни и примерно да стартира определени програми ? Без варианта да го настройвам всеки път от Bios ...
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Тези програми да не включват детонатор и няколко кила взрив, прикрепен към него?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

SveXteZ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
:D не трябва ми например като аларма, или когато ми звънне алармата на телефона като отида да си правя закуската да се включи и като се върна да седна на стола и да почна да цъкам.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
:D не трябва ми например като аларма, или когато ми звънне алармата на телефона като отида да си правя закуската да се включи и като се върна да седна на стола и да почна да цъкам.
Да и да е пуснат CS-а и да има 20 фрага преднина нали :D :D :D...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

SveXteZ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
:D не трябва ми например като аларма, или когато ми звънне алармата на телефона като отида да си правя закуската да се включи и като се върна да седна на стола и да почна да цъкам.
Да и да е пуснат CS-а и да има 20 фрага преднина нали :D :D :D...
Мне на лаптоп съм и игри не тръгват много много .. просто искам да се включи сам в определено време.
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Мне на лаптоп съм и игри не тръгват много много .. просто искам да се включи сам в определено време.
А помисли ли преди да напишеш въпроса? Дали съществува такова нещо, което да накара компютъра да стартира каквато и да е програма, когато той не е включен и не се намира под управлението на някаква ОС? И освен това казваш, че не искаш да настройваш BIOS (единственото нещо, което можеш да управляваш с таймера).
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5286
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
//off
Ама какво става тука в последно време ? Единия на 200 грама, другия напушен. Егати въпросите.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

SveXteZ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Мне на лаптоп съм и игри не тръгват много много .. просто искам да се включи сам в определено време.
А помисли ли преди да напишеш въпроса? Дали съществува такова нещо, което да накара компютъра да стартира каквато и да е програма, когато той не е включен и не се намира под управлението на някаква ОС? И освен това казваш, че не искаш да настройваш BIOS (единственото нещо, което можеш да управляваш с таймера).
Да помислих, в шитдолс използвах такава програма !
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Филмче програмата под М$ бърника някъде, за задейства това.
ПС: При рестарт-а експлорер-а забива  ;D
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Да помислих, в шитдолс използвах такава програма !
Можеш ли да кажеш с точност как работи и какво прави тази програма?
От къде си сигурен, че тя не пипа нещо в BIOS-а, а ти само виждаш резултата?
Активен

SveXteZ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Да помислих, в шитдолс използвах такава програма !
Можеш ли да кажеш с точност как работи и какво прави тази програма?
От къде си сигурен, че тя не пипа нещо в BIOS-а, а ти само виждаш резултата?
Не ме интересува какво пипа. Ако иска да се обажда на ФБР да викат агенти за да ми включват компа не ме интересува, просто искам да има интерфейс за да не се налага да рестартирам компа, ако реша да променя часа или датата.
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
разглобяваш си копчето on/off на компютъра слагаш едно реле 12v вземаш един GSM комуникатор , слагаш го да управлява релето . И като решиш да си пускаш компа от разтояние прaщаш SMS на Communicator-а .Tака няма да си бараш Biosa .  :D  :D  :D

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Не ме интересува какво пипа. Ако иска да се обажда на ФБР да викат агенти за да ми включват компа не ме интересува, просто искам да има интерфейс за да не се налага да рестартирам компа, ако реша да променя часа или датата.
Поне кажи как се казва тая програма за М$, според мен може да е била единствено туул от производителя на дъното за частична промяна на биос настройките... 
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Не ме интересува какво пипа. Ако иска да се обажда на ФБР да викат агенти за да ми включват компа не ме интересува, просто искам да има интерфейс за да не се налага да рестартирам компа, ако реша да променя часа или датата.
Мен пък не ме интересува ти какво искаш. Може да искаш и кафе да ти прави. Казах ти, че няма как да пуснеш каквато и да е програма, ако компютърът ти не се намира под управлението на някаква ОС. Явно това не можеш да разбереш.

Управлението на алармата в BIOS е съвсем друга бира, защото имаш батерия и RTC (Real Time Clock), който "тик-така" непрекъснато (имаш нещо като будилник). С тази програма най-вероятно правиш необходимата настройка в BIOS-а, но просто е индиректно, а не влизаш там при стартиране на компютъра.
Не съм попадал на специална програма за Linux, но и под него би трябвало да става това нещо (с използването на команди). Виж написаното тук и тук или си пусни търсене в Goolge за "linux bios wake alarm", ако искаш повече информация.
Активен

SveXteZ

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Не ме интересува какво пипа. Ако иска да се обажда на ФБР да викат агенти за да ми включват компа не ме интересува, просто искам да има интерфейс за да не се налага да рестартирам компа, ако реша да променя часа или датата.
Поне кажи как се казва тая програма за М$, според мен може да е била единствено туул от производителя на дъното за частична промяна на биос настройките...
Не мисля че е от дъното.
http://www.lifsoft.com/    --- Auto Power on and Shut Down се казва
btw тука модератори има ли изобщо ? Има 1-2 мнения, които са близко до темата, всичко друго е СПАМ !
@chen_dzen ако беше настолен компа щях да го направя, ама не искам да бутам лаптопа :|
A ти бутончето "Информирай модератор" използва ли като видя спама?? ???
bop_bop_mara
« Последна редакция: Oct 17, 2010, 13:50 от SveXteZ »
Активен