Автор Тема: Държавна работа и учащите.  (Прочетена 4511 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Абе във форума имаше и се надявам още да има някой адвокат или някой поне който е запознат малко със закона и т.н.
Ситуацията е следната: Ходих на интервю за работа, интервюто беше час и половина, започна с тест (които аз взех), после въпроси, чертежи, пингове, след това разни ситуации, още въпроси и накрая ми казаха, че съм се справил най-добре от дотук интервюираните кандидати. Попитаха ме дали уча и аз им казах: "Да". Тогава се появи проблема. Казаха ми, че понеже тяхната организация била държавна трябвало да проверят дали могат да назначат човек като мен. Сега отварям jobs.bg и гледам че обявата е пусната отново с днешна дата. Е това какво говори - или че аз съм бил единствения който се е справил, но не могат да назначат защото уча или че никой от кандидатите не е покрил изискванията им.

Между другото теста който държах го Pass-нах с 800/1000, а ми трябваша 700/1000. Абе и накрая останах с впечатлени, че хората оснатана доволни от мен. Но ето, че не ми звъннаха.
Е въпроса ми е може ли държавна институция да назначава учащи на позиция Сис админ или дори изобщо на държавна позиция?
« Последна редакция: Jun 09, 2010, 14:14 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.А
« Отговор #1 -: Jun 09, 2010, 14:06 »
@backtolife: Малко зависи къде и на какво точно длъжност си кандидатствал съгласно единния класификатор на длъжности. Това, което може би е твоят проблем, че за не малка част от длъжностите се изисква минимална образователна степен бакалавър. Колкото и да са те харесали хората, ако не си завършил бакалавър (предполагам това е твоя случай), са им вързани ръцете.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #2 -: Jun 09, 2010, 14:15 »
E, работата е "Системен Администратор" или поне така пише на обявата. Добре, предполагам си прав, защото тогава университета ме взе на работа когато бях студент? Нали и университетите са държавни?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #3 -: Jun 09, 2010, 15:16 »
@backtolife: Ограниченията, за които ти казах се отнасят за държавната администрация. Останах с впечатление, че на такова място си кандидатствал. Университетите макар и държавни, не са част от администрацията, така че режимът в някаква степен е по-свободен.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #4 -: Jun 09, 2010, 15:20 »
Естествено, както винаги нашата държава ти го набутва. Или както се казва никой не остава девствен на този свят защото живота го начуква на всеки.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #5 -: Jun 09, 2010, 16:19 »
Сисадмина на кметството на Видин е студент първа година с двойка по информатика.
Водете си изводи!
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #6 -: Jun 09, 2010, 17:20 »
шуро-баджанащина !

dvasilev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 200
  • Distribution: Kubuntu, Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #7 -: Jun 09, 2010, 17:27 »
@tyuio: В общините изискванията са занижени. Ето един списък с изисквания.
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #8 -: Jun 09, 2010, 20:35 »
Докато не си в трудово правни отношения, а само на ниво интервю. Отказа може да е съвсем субективен. Неможеш нищо да направиш. Дори след изпитателен срок могат да прекратят отношения - поради това, че не се вписваш в колектива.
Единственно са задължени писменно да те оведомят по пощата за отказа им и мотивите, ако си кандидатствал в държавна администрация.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #9 -: Jun 09, 2010, 22:01 »
Бахти, какви са тия тестове с точки, тия наред ли са в държавната администрация. Аз не че съм ходил много пъти на интервюта за сисадминска работа (а и въобще на интервюта), ама такова нещо не съм виждал никъде. Винаги е било разговори - по телефона и лично и евентуално някой тест там на хартия.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #10 -: Jun 09, 2010, 22:16 »
Брей, на никой ли не са му давали практическо задание? Какви са тия точки, какви са тия разговори. То и аз на думи съм ега ти специалиста, ще знаеш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #11 -: Jun 09, 2010, 22:28 »
Ми честно казано не помня да се е случвало. Което от една страна е малко тъпо. От друга страна, не виждам какво толкова повече ще покаже. Така или иначе обикновено има изпитателен срок.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 145
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #12 -: Jun 10, 2010, 01:03 »
@tyuio: В общините изискванията са занижени. Ето един списък с изисквания.
Ами то ясно че са занижени, обаче как точно не е ясно. Все пак да те дискриминират за такова че си учащ ми е малко смешно.
Колкото до това как са избрали единия от админите в общината си е направо за смях, добре че е другия да оправя бакиите, че иначе никоя дебела връзка няма да го спаси като знам какви ги плеска там :).
Може да не е работа на сисовете ам да не можеш да подравниш един документ си е смешно погледнато от където и да е.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #13 -: Jun 10, 2010, 01:14 »
@tyuio: В общините изискванията са занижени. Ето един списък с изисквания.
Все пак да те дискриминират за такова че си учащ ми е малко смешно.
E може и да не е дискриминация, може би наистина не може държавните служители да са и редовни студенти (особено държавна поръчка), ако е такъв закона или правилника, няма как да се заобиколи...

В обявите в jobs.bg си има отметка дали работата е подходяща за студенти, backtolife не каза дали е била цъкната... Но ако е имало изискване за висше образование, то трябва да е било поставено в обявата.

Иначе за това дето си работил към университета, първо университетите имат автономия и второ, може би не си бил на постоянен трудов договор, а на някакъв друг (граждански ли се казваше?).
« Последна редакция: Jun 10, 2010, 01:17 от bop_bop_mara »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Държавна работа и учащите.
« Отговор #14 -: Jun 10, 2010, 02:43 »
http://it.jobs.bg/f919498
Ето я обявата пусанта от днес, т.е. от вчера, че вече е 3 без 20. Да пише че искат више образование, в моето CV пише че съм учащ, защо тогава ме повикаха. Иначе от интервюто не се оплаквам. За шърви път ме интервюират админи, а не служители от "Човешки ресурси" - аз му викам Slack то ме гледа като теле...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше