Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142338 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На Източната Римска Империя (днес с работно заглавие Византия) войската се е състояла от наемници. В нея почти или изобщо не е имало гърци. Съвсем между другото, преди да се отделим като държава, ние също сме били такива и то от най-важните.

п.п. През ПСВ англетата и франсетата опазват гърците и с тях нищо не се случва. А през ВСВ немците просто ги окупират. Не правят там, кой знае какво. Всъщност повече си патят от Турция.
« Последна редакция: Dec 19, 2018, 12:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Аз съм българин и за мен англичаните не могат да бъдат друго, освен изчадия от преизподнята. ...

   Понякога пишеш верни неща.
   Ингилизите винаги са ни мразили,а и прецаквали по всякакъв начин,
като започнем от времето на османската империя.Един особено показателен
пример: урода Чърчил е искал да разруши България, а за София: да бъде
тотално изравнена със земята и на това място да се засадят картофи.
Това го е казвал публично, всеки сериозен историк ще го потвърди.
Е, как тези гадини могат да са ни приятели ? Какво НАТО,какви пет лева ?!?
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Явно е било заради Дойран.
http://voice-bg.com/29-glasat-na-bulgaria/5044-doiran_winston.html

В статията пише също че през първата световна сме се били срещу гърците.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bot

  • Гост
Явно е било заради Дойран.
http://voice-bg.com/29-glasat-na-bulgaria/5044-doiran_winston.html

В статията пише също че през първата световна сме се били срещу гърците.

 Това го четох на няколко места с различен брой на жертвите, общо взето българите като по чудо оцелявали и давали смешно малко жертви и то едва ли не в по-голямата си част по здравословни причини - сърдечен удар и пр. иначе според уйкито съотношението на жертвите е било долу горе колкото съотношението на силите - 6:1. В уйкито също се различават данните в английския и българския вариант на статията, но чест им прави на англетата че споменават за отдадената чест към ген. Вазов при пристигането си в Лондон. Но най се смях на следният текст:

 According to the official Greek history the strength of the Greek divisions was 416 officers, 13,519 soldiers and 3,511 animals for the Serres Division and 423 officers, 14,970 soldiers and 3,840 animals for the Crete Division. Both divisions had 16 artillery guns and 74 machine-guns each, while the Serres Division had 177 light machine-guns and the Crete Division 233.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Аз съм българин и за мен англичаните не могат да бъдат друго, освен изчадия от преизподнята. ...

   Понякога пишеш верни неща.
   Ингилизите винаги са ни мразили,а и прецаквали по всякакъв начин,
като започнем от времето на османската империя.Един особено показателен
пример: урода Чърчил е искал да разруши България, а за София: да бъде
тотално изравнена със земята и на това място да се засадят картофи.
Това го е казвал публично, всеки сериозен историк ще го потвърди.
Е, как тези гадини могат да са ни приятели ? Какво НАТО,какви пет лева ?!?
Ти как ще третираш някоя държава, която ти обявява война - официално. Само рашките като окупатори ги приехме с цветя, ама то БГ си е пълно с руски мекерета от време оно.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Аз съм българин и за мен англичаните не могат да бъдат друго, освен изчадия от преизподнята. ...

   Понякога пишеш верни неща.
   Ингилизите винаги са ни мразили,а и прецаквали по всякакъв начин,
като започнем от времето на османската империя.Един особено показателен
пример: урода Чърчил е искал да разруши България, а за София: да бъде
тотално изравнена със земята и на това място да се засадят картофи.
Това го е казвал публично, всеки сериозен историк ще го потвърди.
Е, как тези гадини могат да са ни приятели ? Какво НАТО,какви пет лева ?!?

Хмм, интересно е че в някоя от книгите на Тревър Рейвънкрофт - Копието на съдбата и Знакът на звяра, се споменава че Уинстън Чърчил е преродения Перикъл (грък): (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%8A%D0%BB).
Биографийте им също са много сходни. Копието на съдбата го има в spiralata.net.
 
И понеже темата която коментираме е "Световното управление" може да погледнаете тази книга:
 http://www.otzvuk.com/Knigi/Okultna/Taini%20obshtestva/Jan.Van.Helsing-Vlasta.na.tainite.obshtestva.prez.XX.vek.pdf

Лично аз смятам че тук има както много верни така и доста неточни/неправилни тези, но определено си заслужава да се погледне. Всеки има право на своя преценка !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Специално тоя урод Чърчил не просто е мразил българите, той по принцип е мразил хората. Вижте, какви ги върши в Дрезден. Затова много се дразня, когато някой започне да го цитира, какво бил казал. Какво е казал? Той е журналист, работата му е да измисля плоски мисли.

Диверсионната дейност на англетата срещу нас не свършва с воините. Почти е сигурно, че участват в атентата срещу папата. А Георги Марков директно си го убиват.

Дори днес, когато сме съюзници, пак вършат диверсии срещу нас (и цяла Европа). Опищяха света, че ние и Румъния сме виновни да излязат от ЕС.

Бот е там. Да каже, колко са на минус от това, че има българи по земите им. Че май е точно обратното. На голям плюс са. И ако питаш обикновен англичанин, който познава българи или е идвал тук, едва ли би споделил нещо лошо. Но незнайно защо политиката им винаги е била мракобесна спрямо нас.

Някой хора много обичат да ги хвалят, че ни помогнали със Съединението. Само дето забравят две неща. Не Кайзера, а същите англета малко преди това ни „помагат“ да се разцепим на три големи и няколко по-малки части. От тях се съединяват само две.

И после. Всички са очаквали, че сърбите ще ни стопят лагерите и ще стане по-зле. Просто съдбата се намесва и ни спасява от окончателен разгром след берлинския.

п.п. Ако някой дойде да ме спаси от фашисти и монархисти и аз ще го посрещна с хляб и сол.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост

Бот е там. Да каже, колко са на минус от това, че има българи по земите им. Че май е точно обратното. На голям плюс са. И ако питаш обикновен англичанин, който познава българи или е идвал тук, едва ли би споделил нещо лошо. Но незнайно защо политиката им винаги е била мракобесна спрямо нас.


 Потвърждавам - ние сме най-малкият им проблем, въпреки че не сме много цвете за мирисане. Цялата истерия тръгна от един човек - Найджъл Фарадж, който използва момента да извлече политически дивиденти - когато отвориха пазара за нас, се бяха натрупали много негативни настроения срешу всички представители на източна Европа заради поляците и ние като исторически враг от двете световни поехме удара. Чърчил като политик също си е играл с настроенията на народа си, факт е че като ценител на вината е признавал българското вино за най-качественото, дори за сватбата си e поръчал специално да му се достави мелнишко вино, вярно че е било преди двете войни, но той си остава фен на българското вино докрай.
Активен

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Директно по зададения въпрос.НЕ не съществува подобно нещо поне не и в вид на правителство както на нас ни е познато.

А това че има голяма група от елит която управлява света това е ясно и не се крие от никого. Примера е следния :

Има големи корпорации които държат различни сектори - машиностроене,корабоплаване,производство на храни,добиване на земни ресурси,финанси,оръжие,автотранспорт,авио транспорт,космически науки  и т.н.

Сега ключовото тук е че тези корпорации се управляват от хора на различни нива и решенията да се променя нещо кардинално не са толкова лесни и искат голяма съгласуваност и отнема много време. Тоест ако искат даден сектор да се промени в някаква друга насока това се прави с цел да речем за следващите 20-30 години ако промяната е значителна.През това време те имат време да успеят да наложат тяхните идеи за развитие. Тука партията шах е дълга и се гледа доста дългосрочно.Тоест това което се случва в момента не е измислено и планирано вчера. През това време чисто генеративно самия елит може да се подмени защото никой не е вечен, идват синове,щерки,внуци  на власт които разбира се не са учили по програми предназначени за масовката.

Другото което е важно да се отбележи че част от тези корпорации се координират с цел извличане на взаимни изгоди. Но тук не говорим за нещо от сорта на 100,200 човека които се събират някъде както билдербег го правят. Те са част от този елит но не са всички, а просто няква определена група.Според мен са няколко десетки хиляди души които не е възможно да ги накараш да дишат в ритъм заедно.
« Последна редакция: Dec 20, 2018, 15:15 от console »
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Този Найджъл Фарадж не ме дразни толкова. Даже ми е почти симпатичен, защото разби статуквото на виги и тори. Появи се нещо трето. Дали съм съгласен с национализма? Не съм. Но не харесвам и двуполюсния модел.

Този, който наистина ме дразни е бил кмет на Лондон, а след падането на Камерън става външен министър. Този е истинския боклук. Защото политическата му кариера на практика е била приключила, но се възползва от ситуацията отново „да се качи на влака“.

Но и това нямаше да ме дразни в него. Всеки е длъжен да оцелява и го прави, както може. Важи дори за политиците. За всички хора важи.

Това, което не мога да преживея е, че този човек носи най-българското име от всички имена на света. Дори Аспарух има ирански корен, но неговото име  е чисто българско и по това не може да се спори. И не го  досрамя от самия себе си. Всичко друго мога да приема. Този човек се казва Борис Джонсън.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост
Този Найджъл Фарадж не ме дразни толкова. Даже ми е почти симпатичен, защото разби статуквото на виги и тори. Появи се нещо трето. Дали съм съгласен с национализма? Не съм. Но не харесвам и двуполюсния модел.

 Те третите (вечните трети) са либерал демократите, Найджъл заформи четвърти полюс ама напоследък губи влияние, откакто се оттегли като лидер. А Борис си беше ОК като кмет на Лондон и си вършеше работата добре. Сега се дъни яко, ама то кой не се дъни, сега новината на деня е как прочели по устните на Джеръми Корбин (водача на лейбъристите) как нарича Тереса Мей "глупава жена", ако я беше нарекъл глупав човек нямаше да е проблем, ама глупава жена е много сексистко.  Политиката им е цирк и не ме вълнува особенно, дразня се само колко лесно се манипулират масите тук, и като инструмент се използва ББС, където отиват и моите пари - тука все още се плаща данък телевизия - към 150 паунда годишно а накрая излиза че с моите пари правят репортажи срещу мен. Извратена и глупава нация, от друга страна рай за кадърните хора.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Аз съм българин и за мен англичаните не могат да бъдат друго, освен изчадия от преизподнята. ...

   Понякога пишеш верни неща.
   Ингилизите винаги са ни мразили,а и прецаквали по всякакъв начин,
като започнем от времето на османската империя.Един особено показателен
пример: урода Чърчил е искал да разруши България, а за София: да бъде
тотално изравнена със земята и на това място да се засадят картофи.
Това го е казвал публично, всеки сериозен историк ще го потвърди.
Е, как тези гадини могат да са ни приятели ? Какво НАТО,какви пет лева ?!?
Ти как ще третираш някоя държава, която ти обявява война - официално. Само рашките като окупатори ги приехме с цветя, ама то БГ си е пълно с руски мекерета от време оно.

   По времето,когато боклуците Богдан Филов и "цар" Борис 3 влизат на
губещата страна,в България е царяла диктатура,т.е. въпросните
изроди не са легитимни представители на Българския народ.
   Пък и тогава България по никакъв начин не е застрашавала Англия,
нито сме могли да ги бомбардираме,нито нищо ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Съгласен съм, че Борис, Филов и почти всички наши политици до ден днешен са изверги. Разбира се има такива, които харесвам. Веднага ми изникват Каравелов и Ляпчев. Може и трети да има, ама не се сещам. Обаче Борис е бил законен цар. А по време на воина е позволено да се суспендират не един и два закона. И е нормално да има извънредно законодателство. Съответно и Филов е бил легитимен премиер.

Ние наистина бяхме на губещата страна с грешната кауза. И друг път съм казвал, че ние просто нямахме друг избор. Бяхме изоставени от всички и само Германия беше причина да съществуваме. Наш дълг е бил да ги последваме. В този смисъл сме предатели, защото не ги последвахме. Последваха ги интересчиите, а  тези, които им бяхме длъжни, не ги подкрепихме. Направихме го чисто формално.

Но Чърчил спокойно можеше да не ни бомбандира. Да ние бяхме от две страни на една война. Да ние им бяхме обявили война. И това стана формалния повод да ни нападне. Но ние нито имахме възможност, нито истински мотив да ги нападнем. Обявихме им война, колкото Хитлер да се кротне.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW

Те третите (вечните трети) са либерал демократите

Ха! В Англия имало от моите хора, а аз дори не съм знаел за тях.

Извратена и глупава нация, от друга страна рай за кадърните хора.

Това ме обърква. Как е възможно? Можеш ли да дадеш повече обяснения?

Не съм ходил в Англия. Единствено съм ходил (и то на туризъм) в Гърция и Сърбия. Като първата не бих я повторил. А във втората всеки път се чувствам отлично.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bot

  • Гост

Това ме обърква. Как е възможно? Можеш ли да дадеш повече обяснения?


 Проблемът е че е трудно за обяснение и само с кратко посещение няма да го разбереш, трябва да живееш тук. Аз съм от 15 год. тук и все още не мога да свикна с много неща.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 70   Нагоре
« назад напред »