Автор Тема: Търся Linux системен администратор  (Прочетена 65488 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #60 -: Jun 30, 2018, 10:14 »
   Тъй като съм работил в няколко банки,мога да потвърдя: там връзкарството и
шуробаджанащината още виреят,с изключение на най-високите мениджърски
позиции (там вече назначаването зависи от управителния/надзорния съвет).
   Разните там интервюта,тестове и т.н. са за отбиване на номера.
   Така е и в повечето фирми.
« Последна редакция: Jun 30, 2018, 10:40 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #61 -: Jun 30, 2018, 19:56 »
И после и хубавички заплатки им се дават на "нашите хора".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

edmon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #62 -: Jul 01, 2018, 13:44 »
   Тъй като съм работил в няколко банки,мога да потвърдя: там връзкарството и
шуробаджанащината още виреят,с изключение на най-високите мениджърски
позиции (там вече назначаването зависи от управителния/надзорния съвет).
   Разните там интервюта,тестове и т.н. са за отбиване на номера.
   Така е и в повечето фирми.

Това е така, защото е в общоизвестно, че никаква работа не вършат и няма значение  кой е  на поста, така или иначе всички "важни" решения се взимат по-нагоре....друг е въпроса, че често позициите са създадени за точно определени хора. И социалния капитал и социалната мрежа(извън компютъната такава) е точно мрежа от приятели, за неразбралите, и съществува навсякъде по света. :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #63 -: Jul 01, 2018, 15:10 »
Специално за банките и аз имам опит. Наистина кризата здраво удари тукашните банки. Всичко, което смятахме за отминали времена, се върна с пълна сила. Професионализма изчезна в небитието дори сред малкото свестни, които оцеляха. Важи и за институцията като такава и за хората в нея.

От една страна процедурите наистина са така разработени, че вече тая работа може да се върши на практика от всеки. Второто е, че банките се промениха и вече не отговарят на класическото определение (за търговска банка). И третото е българизацията. Моллов не знам жив ли е този човек, но всичко, което „създаде“ днес е повсевместно.

А как така започнахме да говорим за банки? Очевидно Гущера не работи в такава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #64 -: Jul 01, 2018, 16:14 »
Не зная, как са били преди банките, но очевидно има голяма разлика между тях и човек трябва доста да походи и разпитва, докато намери тази, която да му върши, каквото иска, както иска. Как може почти всички, когато искам да нареда едни пари да ми дойдат по сметката, да ми се казва, че до пет работни дни ще са ми достъпни, а само на една от тях това се случва за няколко часа? Защо не може тази проста услуга да се случва за няколко часа при всички? Също, като ми заговорят с някакви техни си термини, почти жаргон и като ми видят питащия поглед, защо служителите не превключат на общочовешки език? Защо трябва изрично да ги питам, какво означава тази дума и какво онази другата. Един час губиш с тях за елементарни неща да ти се свършат, а може да стане за десет минути. Защо някои от тях, като трябва да получа пари по Мъниграм, трябва да звънят по телефона на някого, да питат за потвърждение, но онзи не всякога им вдига и чакам това да се случи, а други могат да получат потвърждението чрез системата им? Що за простотии?! Въпроса е, че ако искаш нещо да ти се свърши спешно и се набиеш в първия пред очите ти клон на която и да е банка, не знаеш, какво да очакваш, щото навсякъде нещата се случват по различен начин. Това е супер досадно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

pgmgm

  • Гост
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #65 -: Jul 03, 2018, 13:19 »
Не зная, как са били преди банките, но очевидно има голяма разлика между тях и човек трябва доста да походи и разпитва, докато намери тази, която да му върши, каквото иска, както иска. Как може почти всички, когато искам да нареда едни пари да ми дойдат по сметката, да ми се казва, че до пет работни дни ще са ми достъпни, а само на една от тях това се случва за няколко часа?

През електронното банкиране на Уникредит си правя тези прехвърляния за секунди - имам си сметка, която е недостъпна с банкови карти и т.н., и като тряба да плащам нещо с карта - прехвърлям пари в картовата, и плащам. Става буквално за 1-2 минути.
Към друга сметка (на друг човек имам предвид) в Уникредит - също става на практика веднага (макс. 5 минути).

Преводите към друга банка заминават в рамките на няколко часа.... тук обаче зависи от банката-получател как и кога ще обработи входящите преводи.
Международни преводи (от PayPal напрмер) ги получавам в рамките на 24 часа след като съм наредил превода.

Продавах биткойни за няколко хиляди евро (като им беше бума се усетих и си ги разкарах) - получих превода от  coinify за по-малко от 2 работни дни...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #66 -: Jul 08, 2018, 22:57 »
Думата ми беше, че от чужда финансова институция, едни ми разправят за трасфер в растояние на три до пет дена, в зависимост от тукашната банка, а някои от нашите банки го правят в рамките на ден. Някои. Не ми се споменават имена на банки, но ако реша, че ще ми се наложат харчове, трябва да зная, че ще имам пари до ден. Също ме дразни, че в повечето случаи ти хвърлят стандартен договор и за да предоговориш условията, трябва доста да.... говориш. Не е невъзможно, но за мен, като средно заможен гражданин на републиката не е толкова лесно. Ако оперирах с милиони, щяха да ми обърнат повече внимание, ма нъцки!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.