Автор Тема: Проблем с "kernel"  (Прочетена 8005 пъти)

Madwand

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Проблем с "kernel"
« -: Apr 28, 2015, 19:41 »
Kernel panic-not syncing: Fatal exception in interrupt
Kernel offset: 0x0 from 0xfffffff
drm_kms_helper: panic occurred,switching back to text console
 Това ми изписва и много други числа и букви в черен екран изведнъж ми забива компа с черния екран.
С Линукс Минт 17.1 съм повече не знам.
интел И7  2.3-3.3
1ТБ твърд
12ГБ Рам
« Последна редакция: Apr 28, 2015, 19:45 от Madwand »
Активен

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #1 -: Apr 28, 2015, 21:29 »
Какво прави преди да започне да забива или след инсталация е това  ?
Активен

Madwand

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #2 -: Apr 29, 2015, 01:00 »
Ами първо след инсталацията на Линукса след няколко дни се появи. Един мой приятел и аз почетохме и гледахме в интернет в терминала написахме някакви команди. Клипа беше със заглавие 10 неща , които трябва да направи задължително , когато си инсталираш Линукс. И ние ги направихме написахме командите свалиха се някакви пакети ъпдейтна се не знам и аз точно както стана. След това 2 часа не ми се беше появявало нищо и после пак почна няколко пъти се появи и няколко дена не се беше появявало , до днес. Вкарах антена "alfa" и се появи 20 секунди след като се мъчих да я задействам. Не знам от антената ли е ... не би трябвало да е според мен, но не знам... :(((
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #3 -: Apr 29, 2015, 07:07 »
Ами първо трябва да почетете за самия линукс малко, как работи, основни команди и така. Иначе така насляпо да пускате команди в терминала, без да знаете поне в общи линии за какво са... Ако ви напиша да изпълните
sudo rm -rf /
и ви кажа, че така ще си почистите системата от ненужни файлове и ми се вържете, какво става? Ами оставате без система. Изтрива всичко. Без да пита "ама ти сериозно ли".

Пише, че ще ви хвърли в конзолка. Можеш ли да се логнеш в конзолка и да пишеш команди.

Пробвай първо, като се появи GRUB менюто, да избереш Advanced options и от там да избереш предишно ядро и виж дали ще стартира нормално. Ако не, влез в rescue режим и от терминала дай изхода от
dmesg
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #4 -: Apr 29, 2015, 08:49 »
И понеже баба Вангелия се гътна от отдавна, остава да намериш въпросният клип, за да разберем що за глупост си сътворил. Спокойно всички сме минали (а дали в минало време?!) през това, но наистина по каквито и да било въпроси, не би трябвало да правиш неща, които не знаеш какво представляват.

п.п. 4096 Ментата е производно на Убунту, а там въпросната команда май е забранена.  И все пак наистина изглежда да е проблем с ядрото. Бих си помислил, че се е опитал да прекомпилира, но това е бавен процес. Най-вероятно е нещо счупен водача на въпросната антена, особено ако го е добавял допълнително, а не е в ядрото. Имал съм случай активиране на такъв външен водач да забавя прекомерно някои задачи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

sopata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #5 -: Apr 29, 2015, 08:56 »
Качи един скрийшот.
Активен

0101010101010101010101

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #6 -: Apr 29, 2015, 10:48 »
И понеже баба Вангелия се гътна от отдавна, остава да намериш въпросният клип, за да разберем що за глупост си сътворил. Спокойно всички сме минали (а дали в минало време?!) през това, но наистина по каквито и да било въпроси, не би трябвало да правиш неща, които не знаеш какво представляват.

п.п. 4096 Ментата е производно на Убунту, а там въпросната команда май е забранена.  И все пак наистина изглежда да е проблем с ядрото. Бих си помислил, че се е опитал да прекомпилира, но това е бавен процес. Най-вероятно е нещо счупен водача на въпросната антена, особено ако го е добавял допълнително, а не е в ядрото. Имал съм случай активиране на такъв външен водач да забавя прекомерно някои задачи.
Ами аз съм със същата система, само дето рамта ми е 8 гига, също с Mint 17.1 на единия дял, но такива проблеми нямам. А относно rm -rf / не искам да пробвам дали работи :D То така или иначе това беше пример.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #7 -: Apr 29, 2015, 12:46 »
Цитат
написахме някакви команди
:o
 :)
 ;D ;D ;D :'( :'( ??? ??? [_]3
Активен

Madwand

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #8 -: Apr 29, 2015, 15:37 »
И понеже баба Вангелия се гътна от отдавна, остава да намериш въпросният клип, за да разберем що за глупост си сътворил. Спокойно всички сме минали (а дали в минало време?!) през това, но наистина по каквито и да било въпроси, не би трябвало да правиш неща, които не знаеш какво представляват.

п.п. 4096 Ментата е производно на Убунту, а там въпросната команда май е забранена.  И все пак наистина изглежда да е проблем с ядрото. Бих си помислил, че се е опитал да прекомпилира, но това е бавен процес. Най-вероятно е нещо счупен водача на въпросната антена, особено ако го е добавял допълнително, а не е в ядрото. Имал съм случай активиране на такъв външен водач да забавя прекомерно някои задачи.

https://www.youtube.com/watch?v=xXBtnO9PAYA
От  това клипче гледах и написах тези команди. А относно антената тя е външна не е вградена със USB е. Не  съм инсталирал диска , който е към нея , защото преди ми работеше и без диска всичко си беше нормално.
Активен

Madwand

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #9 -: Apr 29, 2015, 15:46 »
Ами първо трябва да почетете за самия линукс малко, как работи, основни команди и така. Иначе така насляпо да пускате команди в терминала, без да знаете поне в общи линии за какво са... Ако ви напиша да изпълните
sudo rm -rf /
и ви кажа, че така ще си почистите системата от ненужни файлове и ми се вържете, какво става? Ами оставате без система. Изтрива всичко. Без да пита "ама ти сериозно ли".

Пише, че ще ви хвърли в конзолка. Можеш ли да се логнеш в конзолка и да пишеш команди.

Пробвай първо, като се появи GRUB менюто, да избереш Advanced options и от там да избереш предишно ядро и виж дали ще стартира нормално. Ако не, влез в rescue режим и от терминала дай изхода от
dmesg

Как да вляза в това меню?
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #10 -: Apr 29, 2015, 17:39 »
http://askubuntu.com/questions/471012/ubuntu-14-04-lts-fails-to-start-with-a-kernel-panic
проблема е аналогичен...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #11 -: Apr 29, 2015, 18:45 »
Ами първо трябва да почетете за самия линукс малко, как работи, основни команди и така. Иначе така насляпо да пускате команди в терминала, без да знаете поне в общи линии за какво са... Ако ви напиша да изпълните
sudo rm -rf /
и ви кажа, че така ще си почистите системата от ненужни файлове и ми се вържете, какво става? Ами оставате без система. Изтрива всичко. Без да пита "ама ти сериозно ли".

Пише, че ще ви хвърли в конзолка. Можеш ли да се логнеш в конзолка и да пишеш команди.

Пробвай първо, като се появи GRUB менюто, да избереш Advanced options и от там да избереш предишно ядро и виж дали ще стартира нормално. Ако не, влез в rescue режим и от терминала дай изхода от
dmesg

Как да вляза в това меню?
Няма ли инсаталиран GRUB на машината?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Combo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #12 -: Apr 29, 2015, 20:32 »
Това ми се е случвало няколко пъти. Проблема най вероятно идва от някаква актуализация.
Аз ползвам „Boot-Repair-Disk“ - http://sourceforge.net/p/boot-repair-cd/home/Home/


Активен

Madwand

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #13 -: Apr 30, 2015, 15:16 »
Ами първо трябва да почетете за самия линукс малко, как работи, основни команди и така. Иначе така насляпо да пускате команди в терминала, без да знаете поне в общи линии за какво са... Ако ви напиша да изпълните
sudo rm -rf /
и ви кажа, че така ще си почистите системата от ненужни файлове и ми се вържете, какво става? Ами оставате без система. Изтрива всичко. Без да пита "ама ти сериозно ли".

Пише, че ще ви хвърли в конзолка. Можеш ли да се логнеш в конзолка и да пишеш команди.

Пробвай първо, като се появи GRUB менюто, да избереш Advanced options и от там да избереш предишно ядро и виж дали ще стартира нормално. Ако не, влез в rescue режим и от терминала дай изхода от
dmesg

Как да вляза в това меню?
Няма ли инсаталиран GRUB на машината?

Няма явно. Или поне аз не съм инсталирал... :( Как да го инсталирам???
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Проблем с "kernel"
« Отговор #14 -: Apr 30, 2015, 18:28 »
Както всичко друго.
sudo apt-get install grub2
След това
sudo update-grub
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.