Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Надолу

Автор Тема: какво мислите за systemd?  (Прочетена 83515 пъти)

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #315 -: Jan 14, 2015, 14:57 »
Готини са всички шеги със systemd, но аз ще го подкрепям докато престане да работи. Съгласен съм, че трябва да има един универсален начин стартиране на системата, иначе е хаос. Нека има алтернативи, но има нужда от някакъв стандарт. Така и с ядрата, да престанат да правят емнайсе броя с по 1800 точки и двоеточия. Като вкарат life-patching-а се надявам нещата да започната да изглеждат по-структурирано, не 3.10.150 уж се чележше бягане от това в 2.хх.ххх и пак се стигна до абсолютно същото 3.нечетно експериментално ядро (уж стабилно, ама в повечето случай оакано) 3.четно - стабилно и някои LTS.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #317 -: Jan 29, 2016, 14:53 »
Eдна година по-късно:
Като сме опреснили темата, нека някой да пише, какво стана с Devuan или, какъвто беше там Debian с различна от systemd система за инициализация. Защото след първоначалните истерии, нещо новините за преминаване към алтернативни СИ започнаха да се губят.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lunarvalley

  • Гост
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #318 -: Jan 29, 2016, 15:49 »
Slackware няма намерение да минава на systemd, поне за сега.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #319 -: Jan 29, 2016, 16:22 »
когато systemd работи, работи добре, но когато нещо се скапе не можеш да разбереш какво става. логовете говорят много, но нищо съществено. Като например имам един сървър с Дебиан и от време на време решава да пусне един dhclient и сървъра си взима ново ИП. Изобщо не му дреме какво пише в конфигурационния файл за мрежата. Налага се да дебна и убивам dhclient преди да ме е изненадал. И пак отвреме на време dhclient се стартира сам.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #320 -: Jan 29, 2016, 16:38 »
... от време на време решава да пусне един dhclient ... Налага се да дебна и убивам dhclient преди да ме е изненадал. И пак отвреме на време dhclient се стартира сам.
На лаптопа ми Fedora-та по същия начин стартира демон за работа с пръстов отпечатък, а такъв четец нямам. Не ми пречи, но пълни логовете. Забраних го. След седмица ... и го деинсталирах.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #321 -: Jan 29, 2016, 17:27 »
Вторият линк идеално описва ситуацията.
Дали всичко в от глупост или  RH са достатъчно хитри така да оплетат нещата,  че да стане изключително трудно за подръжка че да може да си продават съпорта.

Според мен всичко е от простотия.

А в ФрееБсд как е - там нямало такова и нямало да има. Май натам ще мигрирам.   
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #322 -: Jan 29, 2016, 21:01 »
А в ФрееБсд как е - там нямало такова и нямало да има. Май натам ще мигрирам.

Ми от 7 месеца имам един Фрибсд файлов сървър. Изобщо съм забравил, че съществува. Мега елементарно се настройва в сравнение с повечето линукси, а заради zfs е и по-функционален като samba сървър. Грижи няма никакви, всичко си е простичко с човешки скрипчета и логове в текстов формат. По подразбиране си идва с нещо като logwatch което работи перфектно out of the box и не съм го бутал почти. Стига да не ти трябва гуи е направо ОС нирвана в сравнение с всичко останало.
Имам си една машина и на Gentoo пак за сървър. Те няма да минават на това недоразумение systemd и нещата са си добре и там. Пакетната система на генту е по-добра от това на Фрибсд, но фрибсд може да инсталира и бинарни пакети освен сорсовете, така че нещата са на кантар.
Ако ти трябва gui тествай pcbsd.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #323 -: Feb 03, 2016, 11:32 »
+1
Активен

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #324 -: Feb 03, 2016, 14:13 »
Eдна година по-късно:
Като сме опреснили темата, нека някой да пише, какво стана с Devuan или, какъвто беше там Debian с различна от systemd система за инициализация. Защото след първоначалните истерии, нещо новините за преминаване към алтернативни СИ започнаха да се губят.

Аз го ползвам, работи си без проблем.
Разликите - не може да работи с официалните repositories на Debian, но не е и нужно, защото на Devuan repos са изцяло копирани от Debian и пактите направени отново, като са прехнали зависимостта от systemd.
Тествах XFCE4 и GNOME MATE и работят екстра.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #325 -: Feb 03, 2016, 15:16 »
Цитат
Devuan
Как можаха да му измислят такова тъпо име? Никак не е звучно, нито запомнящо се, а и не мога да го произнеса --- все ми се заплита езика.

За да е успешно нещо трябва абсолютно всичко да му е наред - включително и името. А може би най-вече името.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #326 -: Feb 03, 2016, 16:11 »
Цитат
Devuan
Как можаха да му измислят такова тъпо име? Никак не е звучно, нито запомнящо се, а и не мога да го произнеса --- все ми се заплита езика.

За да е успешно нещо трябва абсолютно всичко да му е наред - включително и името. А може би най-вече името.
Звучи китайско, но, не мисля, че в това е проблема. CENTOS, също не е толкова звучно, особено в сравнение с Red Hat, но е популярна.
Странното е, че за този проект не излизат никакви новини, след първоначалното обявяване на проекта. Ако не знаеш за него, няма как да разбереш, че съществува.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lunarvalley

  • Гост
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #327 -: Feb 03, 2016, 20:25 »
то XFCE е супер звучно  :D
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #328 -: Feb 03, 2016, 20:35 »
Както писах - не е задължително, името да блести с някаква звучност или уникалност. KDE е същата работа. Колкото до Xfce - името е кухо и няма никакво значение, след преминаването на средата към GTK+. Оставили са го, колкото да не се налага да измислят ново.
« Последна редакция: Feb 03, 2016, 20:40 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #329 -: Feb 04, 2016, 11:20 »
Боли ме **** за името, стига да е направена дистрибуцията като хората :)
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
fedora 15, systemd и външен USB диск
Хардуерни и софтуерни проблеми
BULFON 2 3583 Последна публикация Aug 19, 2011, 15:02
от v13
openSUSE без systemd-jounald
Коментар
growchie 40 12024 Последна публикация Nov 22, 2012, 13:26
от go_fire
За systemd-tmpfiles демон
Настройка на програми
clovenhoof 2 3208 Последна публикация Apr 18, 2013, 09:50
от bvbfan
boycott systemd
Коментар
lunarvalley 19 7652 Последна публикация Jun 01, 2014, 10:00
от go_fire
Създаване на systemd unit
Настройка на програми
senser 5 4165 Последна публикация Nov 24, 2014, 19:38
от go_fire