Автор Тема: Цифров тунер и цифрова телевизия!???  (Прочетена 8319 пъти)

tvkkk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Arch linux
  • Window Manager: lxde
    • Профил
    • WWW
Re: Цифров тунер и цифрова телевизия!???
« Отговор #15 -: May 07, 2013, 09:44 »
Колеги, евтините DVB-T няма да му свършат работа на човека. Няма да стане с DVB-T донгъл да гледа DVB-C канали заради технологиите.  Освен ако неговата кабеларка /а той не е посочил коя е тя/ не са пуснали DVB-T сигнал /има информация за няколко БГ кабелни/. Ако е чист DVB-C колегата най-добре да прегледа линка на Edmon за поддържаните устройства. Аз лично ползвам Technisat Cablestar 2 PCI платка /по-стария модел различен от HD2 модела/. Платката е кабелна модификация на Skystar платките и има много отдавна поддръжка в ядрото на линукс. Платката обаче е доста стара и не знам дали може да се намери по магазините. Не е задължително да има CI за CAM. Декодирането на каналите става идеално и с phoenix/smartmouse за четец и подходящ софтуер за cam. 
Може да погледнеш и платките на Turbosign /www.tbsdtv.com и магазина им http://www.buydvb.net/  и по специално моделите TBS6220 TBS6280 които са DVB-T2/T, но отскоро драйверите им може да се прекомпилират за поддръжка на DVB-C. За съжаление все още могат да се ползват само за DVB-T или само за DVB-C, но вероятно след време ще обединят драйвера, както реди Т2 се ползваше с раличен драйвер от T. Единствения проблем на TBS, е че трябва да се изчака известно време след излизане на официален рилийз на Убунту и трябва време да се пачнат драйверите за новото ядро.
В момента моята ТБС6220 съм я компилирал на DVB-C, защото в ефира няма още много канали
Активен