Автор Тема: Посъветвайте ме!  (Прочетена 7500 пъти)

kamos

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #30 -: Feb 17, 2008, 11:30 »
Конзола=Терминал
Активен

Eratosten

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #31 -: Feb 17, 2008, 12:33 »
Да, разбрах го това по едно време.
А по другите ми въпроси?
Активен

Eratosten

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #32 -: Feb 18, 2008, 17:03 »
Инсталирах Скайп-а, обаче отсрещната страна чува гласа ми много тихо. При вас има ли го този проблем?
Под Уиндоус качеството и силата на звука и в двете посоки е чудесен.

А вторият проблем е, че нета ми е доста бавен под Линукс. Значително по-бавено се зареждат страниците, от колкото под Уиндоус. И в двете ОС съм с Файерфокс. Дори в Уиндоуса ми съм направил така, че след затваряне на браузъра да се изчистват всички лични данни, заедно с бисквитки и кеш, а в Линукса (Убунто) съм оставил браузъра да си помни както си му е нужно и пак под Уиндоус браузъра зарежда мнооого по-бързо. Не е ли странно това?



Активен

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #33 -: Feb 18, 2008, 17:36 »
За бавното зареждане на страниците:

cat /etc/resolv.conf

и copy/paste тук. Подозирам, че първия DNS описан там е недостъпен. Може и да не е това, но това е типичен случай.
Активен

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #34 -: Feb 18, 2008, 18:11 »
Цитат (Eratosten @ Фев. 18 2008,17:03)
Инсталирах Скайп-а, обаче отсрещната страна чува гласа ми много тихо. При вас има ли го този проблем?

Дай 'волумето на мах, на микро-то'  от настройките на саунда. Ако там има опция да се boost-не микрофона или подобна, я маркирай.
 ; )
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

winman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 311
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #35 -: Feb 19, 2008, 14:18 »
Цитат (Eratosten @ Фев. 17 2008,13:33)
А по другите ми въпроси?

Предполагам задаваш къси имена за юзер и парола в PCLinuxOS. Пробвай с по-дълги. В различните дистрибуции е различна минималната дължина.



Активен

The more you know about Linux the less likely girls will want to know about you!

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #36 -: Feb 19, 2008, 14:56 »
За PCLinuxOS паролата за потребител е guest а за суперпотребител е root. Чак като влезеш на десктопа ще видиш една иконка, която мисля че беше инстал или нещо такова. Чак тогава ще можеш да инсталираш. Това което си направил просто си пуснал LiveCD.



Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

Eratosten

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #37 -: Feb 21, 2008, 02:27 »
Замених Ubuntu с PCLinuxOS. Наистина, интерфейса доста наподобява на Уиндоус, но както и да е.
Та, тъй като съм линукс-новак не съм наясно дали трябва да слагам някакъв антивирусен софтуер или файерлол. Какво е мнението ви?
Активен

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #38 -: Feb 21, 2008, 06:50 »
Моето мнение е да не слагаш. И по рано ти казах, от 2005 година насам не знам какво е вирус.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #39 -: Feb 21, 2008, 23:18 »
Препоръчвам ти  KDE- по близко е до уиндоус- лесно се свиква- , а Gnome изглежда някак като детска играчка и има по малко опций за настройки..
--      почни-  Synaptic-repositories-праскаш debian-върви по бързо-reload и пишеш в търсачката Skype , Opera ....VLC.....-там каквото ти е кеф -маркираш-apply- то си го тегли и инсталира.PC Linux e много- по лесен от бозата-това е образец на ОС за бъдещето! Една камара приятели си затриха важна информация в бозата с престарелия първобитен модел на инсталация в Убунто и Дебиан-едно невнимание и- няма Уиндоус...преинсталирай PC linux на ново - забърши целия диск и трясни auto-locate-щото не знаеш още какво правиш - а и малко хора знаят-нещата са взаимосвързани и сложни.Чрез VMware можеш да пуснеш бозата-все за нещо ще ти потрябва точно когато не ти се рестартира...Можеш да пуснеш 3D ефекти каквито още Виста не е сънувала-за целта в Lin contr center-hardvare-Looc.....виждаш каква е видеокартата-пишеш я в Synaptic -изпраскваш я- и      -Lin contr center-configure 3d....-сесията сама се рестартира и готово. Слагаш VLC и отиваш при приятеля си със марковия dual core процесор с боза-XP ИЛИ VISTA и му чупиш главата от към КАЧЕСТВОТО НА ЗВУКА !!!-също и на изображението.  Ползвай Flock-най добре работи с Flash Plear .SoundKonverter.....KaudioKreator- все елитарни програми - написани за хора- които не са посредственни в живота....K3b-прецизно приложение-чувствително-затваряш всички други , когато го ползваш..Synaptic-search-bulgarian-инсталирай всичко,ъпгрейдни модзилата.Но не прави цялостен ЪПГРЕЙД НА СИСТЕМАТА-изчакай следващата версия на PC Linux OC!!!!!!!!!!!Купи си звукова карта Creative за 50 лева и Контролен Център-мултимедия-аудио система-хардуер-честота-пишеш 96000 Хц-прилагане и ще забравиш за смотаната звукова карта на дъното!!! Контролен Център-
Компоненти-системни сесии -въстановяване на предишната сесия-прилагане-за да ти помни всичко до където си бил при следващото стартиране на системата....Контролен Център-външен вид-декорация-Crystal-за да не изглежда смотано системата-когато не си на 3D-може да няма proprietary driver за видеокартата ти.........ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ-когато минат няколко месеца и опознаеш графичния Линукс- минаваш на следващия важен етап- превръщаш конзолата в ЛЮБОВНИЦА- а не обратното- когато имаш работеща операционна система-можеш да ползваш конзолата от убеждение-съвсем различно е- и да си четеш Линукс на спокойсвие-не заради неволята-  и  да си експериментираш без да ти пука -PC Linux се преинсталира за 7 минути......не форматирай    /     -  за да ти се запазят допълнително инсталираните приложения- само ъпгрейдваш тези-които идват със live CD.......задължително инсталирай KPlayer  - и във settings-configure KPlayer-subtitles-encoding-избираш CP1251: Cyrillic  -apply- и имаш сигурни субтитри на  div-x и Уиндоуските формати........някой-по-горе беше казал че KDE ще ти върви бавно-инсталирах PC Linux на 700 Мхц 125 рам- лаптоп-и какво-
вървеше светкавично.....



Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #40 -: Feb 25, 2008, 15:01 »
Абе zibeltbg ти така ли пишеш/говориш. Не мога да разбера защо нищо не ти разбирам. Много е несвързано ....



Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #41 -: Feb 25, 2008, 21:40 »
Цитат (kill_u @ Фев. 25 2008,16:01)
Абе zibeltbg ти така ли пишеш/говориш. Не мога да разбера защо нищо не ти разбирам. Много е несвързано ....

Кажи какво точно имаш в предвид-имам приятни впечатления от твоите постове.
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #42 -: Feb 25, 2008, 21:42 »
Ти да не си на Gnome?



Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #43 -: Feb 26, 2008, 09:21 »
Не. Имам предвид, че не си форматираш писането в абзаци, прекалено много многоточия влагаш и освен това мисълта ти сякаш прескача от едно на друго внезапно. И така се омазва всичко. С такова впечатление оставам като ти чета постовете. Иначе нищо лично.
Да с ГНОМ съм 2.20.3



Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #44 -: Feb 26, 2008, 15:57 »
Ами аз съм му писал за KDE на човекът - ако си с последното веднага става ясно , че искам максимално бързо да го упътя да си конфигурира работеща OC.Мене нямаше кой  да ми помогне- та за един ден-безпроблемно да мигрирам от Windows  и да си свиркам.Погледнах си нещата-всичко точно съм описал-само да следва инструкциите и готово.Наясно съм, че и други новаци ще го прочетат.И ще ги заинтересувам-че вече Линукса става лесно и без конзоли.Например Auto-Locate го има в приложението за инсталация , след като зареди Live CD.E-хайде - графичните среди в света на компютрите привличат и хора с  фантазия- за които освен , че 2+2=4  -   има и други варианти....не , това не означава ,че ти липсва на тебе  -  ама за какво са тези 3D среди- нали защото нещата така са- по- готини.Следващия етап трабва да е реално СТЕРЕО изображение-  много ли още трябва да чакаме?



Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop