Автор Тема: Без шофьорска книжка  (Прочетена 7230 пъти)

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Без шофьорска книжка
« -: Jan 27, 2009, 15:19 »
Искам да попитам каква е глобата за непълнолетни без шофьорска книжка, работата е там че взех колата на баща ми и обикаляхме цяла вечер из Бургас с приятели, на 17 съм и нямам такава и той се обадил на кат и някаква глоба щяло да има чух че е от порядъка на 500-1000 лева вярно ли е?  :D ама че простотий правим..
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #1 -: Jan 27, 2009, 16:02 »
Както обикновено, първия отговор, кайто ще получиш тук е "Питай google!". Ето http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%9A%D0%90%D0%A2+%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0+%D0%B1%D0%B5%D0%B7+%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BA%D0%B0&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #2 -: Jan 27, 2009, 17:16 »
А втория е молба към мобифона или нетер да изтрият темата на копеленцето. Как може да караш без книжка, а ако блъснеш някой и го убиеш? Пълно е с такива боклуци като теб, взели колата на мама и тати и се пуснали да купонясват. Достатъчно хора измряха на пътя заради хора като теб. Нещастник!
Активен

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #3 -: Jan 27, 2009, 17:45 »
А третият е, че както обикновено тука няма да получиш коректен отговор. Това търсене в google не дава резултат който да отговаря на въпроса, а отговът на порчето не помага с нищо.
Факт е, че дори да ти наложат глоба, няма как да те задължат да я платиш, понеже нямаш книжка. Може обаче за в бъдеще да имаш проблем да вземеш такава, както и други работи като кредити и т.н. ...
Друг е въпросът дали ще се замислиш за това което си направил. Всяка година млади нетърпеливци като теб предизвикват катастрофи с жертви. След това обаче те не плащат глоба, а почернят живота на поне две семейства - своето и това на жертвата/жертвите. Така че, просто те моля, изчакай рождения си ден + 1 месец курс и тогава седни зад волана. Не е много на фона на цял живот, нали?

П.С. Ако попиташ google със следното питане:
Код:
управление мпс "без свидетелство за управление"
излиза някакво решение на съда с което са наказали някого за същото нещо да плати 500 лв.
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 18:53 от yoakim »
Активен

Gaara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: E17
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #4 -: Jan 27, 2009, 18:07 »
+1 месец, но само ако месеца има поне 20-30 седмици. Причината е много проста, а именно ->
18-годишен прегазил 59-годишната софиянка на Предела.

Цитат:
Цитат
18-годишният младеж, който притежава свидетелство за управление на МПС едва от месец, се е движел с превишена скорост, в резултат на което не могъл да реагира навреме и помел неправилно пресичащата пътното платно жена.
Активен

Last night, Darth Vader came down from planet Vulcan and told me that if you don't install Debian, he'd melt your brain.

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #5 -: Jan 27, 2009, 18:32 »
Gaara, причината за този ужас е превишената скорост, а не времето на притежаване на книжката. Всеки е бил с едномесечна книжка, всеки познава тръпката от първите пъти зад волана... Но ако ще 20 г стаж да имаш, самонадеяността на пътя не прощава  :-[. Посъветвах ilian_BIOS да изчака толкова време преди да се пробва пак, а не преди да кара с превишена скорост, пиян, напушен или каквато и да е друга глупост която може да се измисли.
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #6 -: Jan 27, 2009, 18:36 »
Илиане, не прави глупости... Нали знаеш приказката: "Играчка - плачка". Радвай се, ако се разминеш само с глобата. Един здрав пердах ти трябва още...
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #7 -: Jan 27, 2009, 18:50 »
Успокойте се бе хора, пор4е нещо се впрягаш май, не съм до толкова тъп че да преценя че в 2-3 през ноща улиците са толкова натоварени в бургас и има толкова народ че да убия някого, в това време е най вероятно да убия себе си, което се съмнявам тъй като след 2 месеца почвам курсовете и не съм толкова битер с волана. А това че в целия град се разминах с 3-4 коли и нито един човек, да не говорим че видяхме само 1 патрулка, и никой от представителството на КАТ, е показно за контрола който налага държавата и методите за решаването на проблеми като този. По голям е варянта да ни отлвекът някаде, от колкото да напрая птп  ;D тоз бургас...
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 18:54 от ilian_BIOS »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #8 -: Jan 27, 2009, 18:56 »
Ако ще блъскаш хора, изчакай да ти почнат шофьорските. После само нацелваш някой гнусен корумпиран политик или мутра и го джаскаш здравата по време на кормуването. Ама ако можеш да го направиш на кайма по възможност. После ще съдят инструктора, а ти ще си герой щото си отървал света от един гаден паразит, хаха :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #9 -: Jan 27, 2009, 18:57 »
Порчето май беше прав... Боклук си...
Активен

ръца-пръца

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #10 -: Jan 27, 2009, 18:58 »
.
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #11 -: Jan 27, 2009, 19:02 »
Нямаш право да казваш кой е боклук и кой не във форум, виждам че не си в ред нещо, по разумните хора тука като Gat3way, Phantom Lord i Gaara написаха нещо свястно, а пор4ето и ти нещо много стоите пред компютъра и се чудете какво да правите по цял ден.
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 19:12 от ilian_BIOS »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #12 -: Jan 27, 2009, 19:11 »
Цитат
Успокойте се бе хора, пор4е нещо се впрягаш май, не съм до толкова тъп че да преценя че в 2-3 през ноща улиците са толкова натоварени в бургас и има толкова народ че да убия някого, в това време е най вероятно да убия себе си, което се съмнявам тъй като след 2 месеца почвам курсовете и не съм толкова битер с волана. А това че в целия град се разминах с 3-4 коли и нито един човек, да не говорим че видяхме само 1 патрулка, и никой от представителството на КАТ, е показно за контрола който налага държавата и методите за решаването на проблеми като този. По голям е варянта да ни отлвекът някаде, от колкото да напрая птп

А, не си прав. Аз понеже съм скапан шофьор и най-много мразя да карам по тъмно из града. Никак не е сложно да блъснеш някой психопат дето е решил да пресича точно тогава - щото не се виждат много, кара се по-бързо, освен това може в тоя момент да има някой в насрещното да те заслепи. А и тия обикновено са пияни и друсани и не знаят какво правят. През деня колкото и повече пешеходци да има, поне се виждат, а и понеже има повече трафик, не можеш да се засилваш толкова.

Плюс това, доказано е че хората без шофьорски опит обикновено реагират неадекватно на разни ситуации.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

nedpetko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 445
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #13 -: Jan 27, 2009, 19:11 »
Прочети постовете на gat3way, phantomlord и Gaara отново и не се оправдавай с тях.
Явно е, че няма да се оправим още поне 20г.
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 19:13 от nedpetko »
Активен

Debian amd64 squeeze/sid

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Без шофьорска книжка
« Отговор #14 -: Jan 27, 2009, 19:13 »
Добре, крайно време е да разкажа историята, това не го направих аз а един мой добър приятел който след кавга в тях взел ключовете на майка си и изчезнал, поради което баща му звъня на мене, на моя баща на един друг приятел който е бил с него, и на КАТ в последствие. Той ме помоли лично след като не успяхме да намериме нещо из гугъл, да напиша тука т.к не искал да си прави регистрация, и тъй като съм се занимавал с линукс, имам известен брой постове и може да получа по свястна информация от колкото той, понеже е притеснен и има вероятност да остане без компютър заради глобата, чисто нов при това. Пиша го понеже не искам да отнасям глупости заради нещо което не съм направил аз. Не очаквах точно такива рекаций.. с резултат да бъда намразен от повечето посетители.
p.s Ще му покажа какво са писали те, за негова собствена изгода да си направи преценката за следващия път, едва ли ще го има обаче след като се прости със системата си.
« Последна редакция: Jan 27, 2009, 19:17 от ilian_BIOS »
Активен