Автор Тема: Игрите от з а м у н д @  (Прочетена 19953 пъти)

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Игрите от з а м у н д @
« -: Jan 15, 2019, 16:26 »
Някой свалял ли е от там игри за линукс (гледам има цяла секция за пакетирани игри за линукс) и знаете ли дали може да се разчита на техните пакетажници?
Гледам има стари игри от детството ми и като ме налегне носталгията, се зачудвам. Аз съм малко параноичен и винаги съм ги избягвал, но ми е интересно вашето мнение. Ако е позитивно може и да се престраша :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #1 -: Jan 15, 2019, 16:51 »
Давай. После ще разправяш какво ти се е случило.
Активен

bot

  • Гост
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #2 -: Jan 28, 2019, 00:28 »
 Много харесвам детските игри за Линукс, от серията Tux, GCompris, намирам ги за много образователни, дъщеря ми игра доста на тях но постепенно загуби интерес - не са толкова лъскави като Star Stable или Animal Jam. Тя не е много добра в математиката, но в училището им въвели някаква нова програма за обучение, където използват компютърни игри. В началото на учебната година получих едно писмо от училище, където карат родителите да инсталират определени игри и  да карат децата да играят на тях. Дъщерята има iPad и определено няма нужда от никаква помощ там, сама си ги инсталира. Преди около седмица дъщеря ми носи една грамота от училище че е най-добра на една игра - TTRockStar (TT=times tables - таблици за умножение). Та значи на тази игра (и не само на нея, имат и някаква игра за спелинг) им организират турнири - разделят ги на отбори и онлайн водят надпревара, всяка седмица имат някакво предизвикателство. Накарах я да ми покаже как играе и бях шокиран да открия че владее таблицата за умножение и деление до 12, на всичко отгоре смята за части от секундата. Направихме едно съревнование и тя ме би по скорост долу-горе с 4:1, отделно правя грешки а тя - не. Убеждавам се за кой ли път че с правилния подход и мотивация на децата може да им се развият умения, за които човек не би подозирал че могат да имат. Отделно тук родителите не се занимават с децата изобщо, помня в България как писах домашните на сина ми и как детето ходеше с нежелание на училище а тук е точно обратното. Та от този момент реших (малко се разминаваме с жената по въпроса) да не ограничавам детето с игрите.
« Последна редакция: Jan 28, 2019, 07:09 от bot »
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #3 -: Jan 28, 2019, 04:38 »
//off
bot - това "тук" къде е?
Активен

bot

  • Гост
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #4 -: Jan 28, 2019, 07:06 »
//off
bot - това "тук" къде е?
Англия //on
« Последна редакция: Jan 28, 2019, 11:10 от bot »
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #5 -: Jan 28, 2019, 09:28 »
Свалял съм една - need for speed и работи без проблем.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #6 -: Jan 28, 2019, 09:33 »
От логическите може да пробваш Fish Fillets - (Next Generation)
Макар че по сложност на нивата хич не е детска :o Но началните нива са лесни и забавни.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #7 -: Jan 28, 2019, 11:18 »
Благодаря за предложенията, но  въпросът ми беше дали някой вярва на пакетирането на бананите.

Свалих 5-10 игри, които инсталирах на една виртуалка, но не забеляза някакви странни процеси да вървят.

Игрите представляваха емулатор (mame, dosbox, wine), конфове и самите игри. Разбира се не мога да проверя бинарките дали няма нещо вътре, затова реших да си сваля игрите отделно и просто да си ги подкарам с моите си емулатори (аз така или иначе си имам mame, dosbox, wine). За сега всичко изглежда наред. То реално повечето игри, за които ме е налегнала носталгията са за dos :) Даже предложението на Naka ме подсети за една друга стара любима игра - the incredible machines :)

ПП: @bot това с игрите и обучението винаги съм го казвал на приятели и познати, които работят като учители/учителки и хубавото е, че от 1-2 години насам взеха да схващат :) Кофтито е че няма много материална база, макар че тук в Пловдив (за другаде не знам), взеха да им купуват разни компютри (те старите са им пентиум 1,2,3,4{или еквивалент на AMD}), таблети и даже в Лиляната (една от гимназиите) преди време ми се похвалиха, че са им взели някаква интерактивна дъска (представям си голям таблет, но не съм я виждал :) )
« Последна редакция: Jan 28, 2019, 11:29 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #8 -: Jan 29, 2019, 00:31 »

Игрите представляваха емулатор (mame, dosbox, wine), конфове и самите игри. Разбира се не мога да проверя бинарките дали няма нещо вътре, затова реших да си сваля игрите отделно и просто да си ги подкарам с моите си емулатори (аз така или иначе си имам mame, dosbox, wine).
Няма да се плашиш, пускай ги под различен юзер и chmod o-rwx /home/*
това са игри за Уиндоус/ДОС - като фанеш бълха, ще е под емулатора само.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #9 -: Feb 07, 2019, 19:25 »
Последно от тия цъках Heroes 3 бях свалил и една хакерска  игра ,но не съм я тествал.Xubuntu-то дето седи в контейнер още е живо гледам..
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #10 -: Feb 12, 2019, 11:40 »
За да не отварям нова тема, струва ли си да си вземе човек RTX лаптоп? За игри. Не, че играя често, нон понякога е добро разпускане.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #11 -: Feb 12, 2019, 12:23 »
За да не отварям нова тема, струва ли си да си вземе човек RTX лаптоп? За игри. Не, че играя често, нон понякога е добро разпускане.
Аз също се оглеждам за подобно нещо, но трябва да дадеш линк точно за кой лаптоп става въпрос за да го обсъдим. Цената винаги си дава отражението :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #12 -: Feb 12, 2019, 13:14 »
https://press.razer.com/press-releases/razer-blade-15-updated-with-new-nvidia-geforce-rtx-graphics/

Някъде надолу има цени, но не мисля, че ще са подобни, ако трябва да го получа в България. Както и да е... Може и с "невралния" чип да си поиграя. Любопитен съм, какво може. Този 2080
« Последна редакция: Feb 12, 2019, 13:21 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #13 -: Feb 12, 2019, 13:53 »
2080-ката може много, но лично аз не бих инвестирал толкова много пари и то в рейзър. На времето бях голям фен на марката, но в момента нито аз, нито някой от приятелите ми биха си взели нещо на рейзър :) Причината освен в цената е издръжливостта на продуктите им. Аз лично не познавам вече човек, който да има жив хардуер на рейзър.

Принципно аз играя по-стари игрички и не ми е нужен чак толкова сериозен гейминг хардуер. Гейминг машината, която си сглобих е с 1060-ка с 6гб рам и мога да отбележа, че ми е предостатъчна.

Онзи ден изпробвах PS3 джойстик на линукска машина със стийм (слаба машина, без външно видео - само да видя какво са направили) и останах очарован :) Плъгваш го и стиййма ти зарежда в "big mode" и все едно имаш конзола. Разбира се лагваше ужасно поради хардуера и не можех да изпробвам игрите, но ми хареса до къде са стигнали.

ПП: Към момента заглеждам този лаптоп (в БГ може да се намери за около 2к лв):
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y530-i7-8750H-GTX1060-Laptop-Review.379946.0.html
« Последна редакция: Feb 12, 2019, 14:14 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #14 -: Feb 12, 2019, 15:09 »
Добра машинка оглеждаш.
Ако ще взимам нещо, искам да мога да го ползвам и за друго. Ако ще е само за игри, е ненужна инвестиция. Харчене направо. И просто няма да стане. Затова и съм любопитен за 2080. Да го пробвам и за друго. Видях, че и Леново ще вадят или са извадили вече с 2080. А може и нещо друго да е, не последното. Y540 например.  7хх означаваше 17 инча, нали? Май ми е голям.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.