Автор Тема: Игрите от з а м у н д @  (Прочетена 19950 пъти)

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #15 -: Feb 12, 2019, 15:30 »
Мисля че нямат общо цифрите с инчовете. По-скоро са модификация или нещо такова. Не заглеждам лаптопи с 2080 понеже знам че цената им е ще е двойна :) (примерно 4к лева).

Относно гейминга - на мен също ми се свиди ресурса, ако ще е само за игри. Моята идея е да си направя дуалбуут уин10 с убунту. На едното ще са ми уиндоуските игри, на другото линукските. При този вариант ще мога да си го ползвам и за работа (линукса). От друга страна понеже е преносим - когато ходя на гости при роднини и познати в други градове, ще мога да цъкам с тях (все са уиндоус юзъри и съответно играят игри, които ги няма за линукс).

2080-ката не знам за какво друго би я ползвал на лаптоп, освен за игри :) Ако се занимаваш с обработка на видео - Да, но за друго не се сещам.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

bot

  • Гост
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #16 -: Feb 12, 2019, 16:36 »
MSI имат сносни и евтини геймърски лаптопи, взех преди 2 години един на сина когато влезе в университет, с GeForce 940M, Проблемът при геймърските лаптопи ще си остане охлаждането, когато синът ми играе някаква тежка игра, като Фортнайт например лаптопа започва да бучи като прахосмукачка, чак ти убива удоволствието от играта.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #17 -: Feb 12, 2019, 17:47 »
.
2080-ката не знам за какво друго би я ползвал на лаптоп, освен за игри :) Ако се занимаваш с обработка на видео - Да, но за друго не се сещам.
Deep learninig. Оптимизирани са за това. Някаква технология наречена tensor cores.
Макар че като се замисля, сигурно библиотеките още не са обновени, за го ползват.

https://www.pcworld.com/article/3305717/components-graphics/nvidia-turing-gpu-geforce-rtx-2080-ti.html
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #18 -: Feb 12, 2019, 18:07 »
Не разбирам толкова от тези неща, но това ми прилича на ъпгрейднат вариант на кудата:
https://en.wikipedia.org/wiki/CUDA
Дори и да разбирах от такива операции не бих ги рънвал на лаптоп. Колкото и да е скъп, колкото и да е иновативен - винаги прегрява  ;D
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #19 -: Feb 12, 2019, 18:34 »
Не разбирам толкова от тези неща, но това ми прилича на ъпгрейднат вариант на кудата:
https://en.wikipedia.org/wiki/CUDA
Дори и да разбирах от такива операции не бих ги рънвал на лаптоп. Колкото и да е скъп, колкото и да е иновативен - винаги прегрява  ;D
Тензор ядрата са отделни от кудата ядра.Слагат ги в RTX картите ,както и в специализираните карти - Титан на нвидиа.Специално Tensorflow библиотеката  работи и с АМД карти. Лично аз не бих използвал лаптоп за deep learning поради две основни причини.Картите са с намалени честоти и въпреки това тия машини греят доста.Втората е че за същите пари бих сглобил машина с 2080ti.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #20 -: Feb 12, 2019, 21:42 »
Точно затова се оглеждам за геймърски лаптоп. Защото там повече внимание се обръща на охлаждането, а някои от последните машни доста добре се държат на стрестестовете. Настолна машниа не ми е удобна. Нямам условия за такова.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #21 -: Feb 24, 2019, 22:03 »
Някой свалял ли е от там игри за линукс (гледам има цяла секция за пакетирани игри за линукс) и знаете ли дали може да се разчита на техните пакетажници?
Гледам има стари игри от детството ми и като ме налегне носталгията, се зачудвам. Аз съм малко параноичен и винаги съм ги избягвал, но ми е интересно вашето мнение. Ако е позитивно може и да се престраша :)
Свалях. И, неизненадващо, нито една не тръгна, въпреки, че правих всичко както е описано в торента. Единствено тези, които са нейтив за Линукс - те тръгват безпроблемно.
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 599
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #22 -: Mar 10, 2019, 21:13 »
Предиии много време, точно определена, от тия, дето са папки на играта, работеше през виното почти както и на ХП. Само че такива игри днес тия, дето се титулуват геймъри, те не играят такива.
Активен

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Игрите от з а м у н д @
« Отговор #23 -: Mar 26, 2019, 09:46 »
.....
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.