Автор Тема: Петстотната тема за религии и др. неща  (Прочетена 19304 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #90 -: Dec 24, 2019, 11:21 »
   Гореспоменатият Любомир Лулчев е наистина много интересна
фигура.Тежко ранен през 1 св.война,изпада в кома,след което
придобива екстрасензорни способности(поне така се твърди).
Бил е съветник на "цар" Борис 3,според някои източници посочва на
немците мястото,където е отвлечения Мусолини,Хитлер
изпраща командоси,ръководени от Ото Скорцени (това са били
най-добрите в света тогава спецчасти) и го освобождават.
   Обаче след 9.9.1944 г. Лулчев е арестуван и впоследствие
екзекутиран ...
   Логично е да си зададем въпроса защо,след като е имал
екстрасензорни способности,не е разбрал  какво го чака и
не е избягал ?
« Последна редакция: Dec 24, 2019, 11:24 от spec1a »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #91 -: Dec 24, 2019, 11:47 »
   ЪЪЪ,кашик,гледам,че няколко пъти наричаш Дънов "Бог".
Тогава как ще обясниш факта,че няколко пъти е пребиван
от бой,при положение,че е такъв супермен ?
Дънов не е Бог. Най-малкото не е сътворил вселената - всичко видимо и невидимо.
А освен това той (Дънов) не е този който дава животът на всички живи същества. Звучи абсурдно нали.

Над всичко това е Бог. Но не е сигурно, дали няма и още.

Ха. Само че едно от определенията за Бог е, че той е Абсолютната Истина. Под 'истина' не трябва да се разбира елементарно, че е говорил истини...Но като философско понятие за Абсолютната Истина.

Т.е. в цялото мироздание не съществува друго битие, не съществува друга истина освен него. И тази Абсолютната Истина няма начало във времето а е изначално и вечно съществуваща.


Ако кажеш, че има и още това обесмисля Абсолютното битие.

 
« Последна редакция: Dec 24, 2019, 12:08 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #92 -: Dec 24, 2019, 11:58 »
Пак да кажа, че мога да кажа неща, които съм чел или чул от дъновисти, при това дъновисти непризнати от ОББ (това не е банката, а организацията им). Не мога да твърдя нищо.

Лулчев освен другото е и писател. Многостранно е бил развит. Бил е богат, но след трагичната смърт на жена му е обвинен в нейното убийство. Това освен много беди в обществен план, това му носи и приличен финансов крах. Обвиненията, арестуването му и така нататък се дължат единствено на това, че го е предсказал две години по-рано, но не и върху факти. Самия той е умолявал жена си да не го взема, но не се е съгласила. Тя е от богат род.

Въпреки тези премеждия е странно, че този високо интелигентен, почитан мъж, герой от воините, летец, полковник, изоставя светския живот и отива да живее в барака (макар и най-голямата) на края на София.

Единствено обяснение може да бъде, че все пак е признал Дънов за учител. Интересно е, че Дънов наистина е учител. Цялата му дейност, освен да говори сказки, е била да им дава задачи, домашни, нещо подобно на курсови проекти, което наричат наряди. Той в действителност организира училище и то действа точно, както класическите такива.

Интересно е, че днешните дъновисти освен споменатата група от десетина старостилци във Варна, го смята за черен брат (служител на злото). Тази група е малцинство дори в самата Варна, но аз все пак ще се съглася с тях. В делата на Лулчев няма черни такива. И е слушал всичко, каквото му нареди Дънов. А Христос казва, че по делата ще ги познаем.

Според тази малка групичка, Лулчев е дълбоко свързан с евреите, като в предишни животи е бил Соломон и Пилат Понтийски. Сега е дошъл да довърши делото си по спасяването им. Последното влиза в спор с по-горе споменатия д-р Кръстев, който също твърди, че е Соломон.

А и Пилат не като да влиза в историята с някакви приятни неща. В Библията е показан като безгръбначен. Ако е истина изобщо, каквото пише в тази цензурирана приказка.

Също така Кръстев твърди, че Дънов е предупредил Лулчев да спре да ходи при царчето, защото ще свърши зле и ще плати по скъпата тарифа. Нищо повече не можел да направи за него. Лулчев не послушал. И наистина Борис спрял да го слуша. Приемал го, но не и съветите му. Явно случката с евреите е пречупила нещо в него, знаейки, че и той вече е смъртник, заради беломорските.

Варненските старостилци имат и още една теория за смъртта му. Докато бил в затвора на Лъвов мост, вече заминалия си Дънов, му се бил явил. И го попитал, иска ли спасение или да си изкупи цялата карма в този живот. Бил избрал да я изкупи. Съкилииника му, който е освободен, го бил потвърдил. Но това, което казва е, че Лулчев си бил говорил самичък и изглеждал като луд. Не ми звучи точно като потвърждение. От друга страна, не е задължително един дух като се разкрива да се разкрие на всички присъстващи.

Така или иначе всички знаем, че Народния съд има и невинни жертви. Може да са малко, но има и някакви невинни хора, които са пострадали. Единствено ми е ясно, че Лулчев е една от тях. А борбата дори вътре в БКП е била голяма и по протоколите личи, че е било голяма борба до последно да бъде освободен.

И пак да повторя, че трагизма си върви ръка за ръка при праведните.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #93 -: Dec 24, 2019, 12:02 »
   ЪЪЪ,кашик,гледам,че няколко пъти наричаш Дънов "Бог".
Тогава как ще обясниш факта,че няколко пъти е пребиван
от бой,при положение,че е такъв супермен ?
Дънов не е Бог. Най-малкото не е сътворил вселената - всичко видимо и невидимо.
А освен това той (Дънов) не е този който дава животът на всички живи същества. Звучи абсурдно нали.

В Битие не се твърди, че Бог е създал вселената (бидейки самия Той вселената), а че Елохим е създал деня, нощта, звездите (дали всички?), земята, растенията, животните и първите двама човека.

Това ми се вижда доста постижима задача за едно малко божество. Не е кой знае, каква задача да създадеш едно малко слънце в края на една от най-малките галактики и една незначителна планетка край него на фона на всичко останало. Това дори не е „капка в океана“. И микрон не е. Не знам толкова малка единица, че да сравня с нея.

п.п. Сега се сетих, че дори за създаването на звездите не се твърди. А, че просто ги накарал да засветят. Това е съвсем различно. Накарал ги е да засветят за този свят, а не по принцип. Така, че задачата се улеснява. Значи е трябвало само планетката да направи. А дори в официалната наука има теория, че Луната е създала Земята (по-точно, че се е отделила от нея). Като и да е. Аз не твърдя, че Дънов е божество. Просто написах, какво съм прочел и чул.
« Последна редакция: Dec 24, 2019, 12:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #94 -: Dec 24, 2019, 12:14 »
Под „още“, имах предвид още йерархии, освен тези дето преписах.

Реално за мен тези йерархии не съществуват, защото не ме касаят. Ако да ги има и ме закъсаят, тогава ще ги мисля. Моята работа не е с тях, а с Бог. А по какъв начин Бог ще изпълнява молитвите ми (ако реши да ги изпълнява), не е моя работа. Моя работа е единствено да се старая да бъда достоен човек. Да се опитвам да Му подражавам. Както сам каза, Бог е истината. Значи и аз трябва да се опитвам да живея в нея. И другото е думите на Христос, че Бог е Любов. Е те това ми е най-трудно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #95 -: Dec 24, 2019, 13:31 »
Но пък поне хубавото е, че вътре през половината време се обяснява нещо, което повечето християни не съзнават. Но като се замислят, стигат и сами до тоя извод. Христос е слънчев бог.

Това обяснява, защо се води слънчев Бог

Много си мислех по тези въпроси. В предишната тема ти казваше, че окултитите тълкуват Христос като слънчев бог. Но че и християните могът да стигнат до този извод, че Христос е Слънцето.


Обаче...... Приближават се до истината само, че неправилно я инерпретират в материалния свят. Но е вярно за духовният свят.

Казва се, че в духовният свят, в Царството божие всичко се осветява от светлината излъчвана от самият Бог. Там нямало ден и нощ. А материалната светлина, тази която тук всеки ден виждаме е създанена по образ и подобие на божията светлина.
Във ведите дори има и точен термин за божията светлина - брахмаджоти.
При христяните няма точен термин, Наричат я различно: 'таворската светлина', 'несъздадената божия светлина', 'незалязващата светлина'.

Когато Христос казва "аз съм светлината на света" това не е алегория а буквално. И в откровението, накрая има една стих, че "нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, защото Господ Бог ги осветлява". Това също не е алегория. Между другото в онази книга има цяла глава по този въпрос.



« Последна редакция: Dec 24, 2019, 13:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #96 -: Dec 24, 2019, 13:54 »
Не съм съвсем сигурен, но май в библията го пишеше, че земния свят е само сянка на божествения. Това леко влиза в противоречие със земната ни природа. Защото от наша гледна точка, нематериалния свят е някаква „сянка“. Не го виждаме, вярваме, че е много фин и т.н. Но пък, ако човек не е атеист и вярва, че има друг свят, то е по-логично материалния да е негово отражение, а не обратното.

Буквализма е нещо много опасно (по мое време). Така църквата чете буквално библията, от което започва да проповядва, че света е създаден за седем денонощия, а не еони, епохи. Започва да твърди, че Земята е плоска и т.н. Всички знаем, как завършва това. Влизаме в безкрайни тъмни векове на безпросветност, от влиянието на които и до ден, днешен не сме се отървали напълно.

И наистина в Новия завет е препълнено с алегории за връзката Слънце-Христос. Включително и днешния празник. И тук аз също не говоря за една нажежена топка и една предимно водна планета населена с пораснали маймуни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #97 -: Dec 24, 2019, 14:48 »
Че тя Земята си е плоска  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #98 -: Dec 24, 2019, 14:50 »
Казваш „древност“ и това е много интересно. В езотеричните среди това е термин за място, а не за време.
На мен също ми е много истересно. В английския например, когато говориш за място или за време, използваш един и същ предлог - at. Някой знае ли къде да се намери нещо за четене по въпроса? Как езика формира светогледа и начина на мислене.

Има едно доста обширно писание за влиянието на писменността върху светогледа на даден народ (ако някой иска ще опитам да го изровя, писано е от един българин, завършил в Украйна и от доста време живеещ в Австралия, астролог, Гого вероятно ще се сети кой е  ;D).

Та на въпроса, примерно има огромна разлика между символните езици (китайски, японски, корейски; а от преди много време - египетски, може би шумерски и други) и европейските езици, където има букви които образуват думи и думата има някакво значение.
Тук може би си струва пак да посоча голямата разлика между "Глаголицата" на Кирил Философ и кирилицата (на Климент Охридски). Опростяването я прави лесна за използване от целия народ, но вероятно я лишава от нещо друго. Може би нещо като последния превод на "Под Игото"  ::)

При четене на европейските езици мозъка/умствената дейност е много по-интензивна, трябва да съединиш буквите и след като станат дума да си спомниш какво значи.

При китайските и прочие езици понятията са съставени от йероглифи (един вид букви), но самите йероглифи имат подобие със това което означават и така вместо да четеш ти по-скоро гледаш миниатюрни картинки и от тях си съставяш разказа.

Тук определено се изисква много по-малко умствено усилие, мисля че и индианската писменост са рисунки (кипусите са нещо друго) които подредени разказват някаква история.
И тя не се разбира а по-скоро се гледа/съзерцава (един вид като картина, или поредица от картини).

ПС: това по-усилено мислене дава възможност за повече успехи в материалната сфера (техника/технологии), но отдалечава от духовното (в природата всичко е форми и цветове, няма абстракции).  Затова и се казва че Изтока (като цяло) е по-духовен от Запада.
Въпреки, че май съвременния китайски има и опростена писменост  >:D

Мислех да пиша и за Лулчев, но явно ще е по-нататък  ;)

Весело посрещане на  Рождество на всички тук 8)
« Последна редакция: Dec 24, 2019, 15:36 от ray »
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #99 -: Dec 24, 2019, 16:01 »
В Битие не се твърди, че Бог е създал вселената (бидейки самия Той вселената), а че Елохим е създал деня, нощта, звездите (дали всички?), земята, растенията, животните и първите двама човека.
1. В начало Бог сътвори небето и земята.

Това е вселената. Няма друго. Всичко (цялата вселена) се натъкмява от тук нататък в рамките на седмица.
п.п. Сега се сетих, че дори за създаването на звездите не се твърди. А, че просто ги накарал да засветят. Това е съвсем различно. Накарал ги е да засветят за този свят, а не по принцип. Така, че задачата се улеснява. Значи е трябвало само планетката да направи. А дори в официалната наука има теория, че Луната е създала Земята (по-точно, че се е отделила от нея). Като и да е. Аз не твърдя, че Дънов е божество. Просто написах, какво съм прочел и чул.
14. И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд, (за да осветляват земята и) да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години;

Имаме си определител за време. Някой да не вземе да се обърка, какво е искал да каже автора.

15. да бъдат те светила на небесната твърд, за да светят на земята. Тъй и стана.

16. И създаде Бог двете големи светила; по-голямото светило да управлява деня, а по-малкото светило да управлява нощта, създаде и звездите;

Ей ги и звездите. Не са на фокус, отзад замазани във фона, но авторът не може да ги пропусне, защото все пак са нещо видимо от всеки. Светлината им пътува до нас доста време, но това ще се разпише по-подробно далеч по-късно, когато вече имаме нужните инструменти. А творецът липсва за да издаде ново, преработено издание на Книгата

17. и ги постави Бог на небесната твърд, за да светят на земята,

18. да управляват деня и нощта и да отделят светлина от тъмнина. И видя Бог, че това е добро.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #100 -: Dec 24, 2019, 18:42 »
Stealth, това, което правим тук са игри на ума. Никой от нас няма свръхестествени сетива и не знаем, как е. Затова и не трябва да вземаме много на сериозно приказките си. А и все пак библията е писана и редактирана от попове. Не е ясно, кое, колко са разбрали.

Няма да се връщаме на въпроса е или не е Дънов старозаветния бог. Но самия вехт завет е съставен по тората, която пък е съставяна по еврейската кабала, която е вариант на египетската. А там ясно си е записано, че не сам Бог, а елохим някакъв ги е натворил всички тези неща. Е, някак нелепо звучи елохим да сътвори цялата вселена. Все пак вселената е материалното измерение на самия Бог. А елохимите видяхме, че са сравнително ниско в йерархията. Която йерархия според дел Вейдър съдържа още десетина нива нагоре и надолу.

Така по точките. Сътворил небето и земята. Кое небе и коя земя? Автора на тези думи не гледа от космоса, а тук от родната ни планета. Нали?

Цитат
14. И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд
15. да бъдат те светила на небесната твърд, за да светят на земята. Тъй и стана.
16. И създаде Бог двете големи светила; по-голямото светило да управлява деня, а по-малкото светило да управлява нощта, създаде и звездите;

Всичко това може да бъде прочетено по твоя начин, но може и по моя. Те са си били вече. Създателя просто е направил да изгреят за новата планета. А, че Слънцето, Луната, Земята (и всичко останало в системата) имат общ произход, го твърди дори астро-физиката.

Както, казах, ние просто се забавляваме с четене и тълкуване. Нито знаем, какво е съдържал първоначалния текст, още по-малко знаем, какво точно е разбрал писача от това, което му е свалено. И не на последно място, не знаем, как е решил да го представи на неподготвената публика.

Което по никакъв начин не значи, че отричам това всъщност да е разказ за сътворението на вселената.

Просто не знаем и тълкуваме, както ни скимне.

=*=

Рей, мисля и преди съм си казвал мнението за неназования професор по математика и професионален астролог. Той е открито меркантилен. В това няма лошо. Но парите са нещо земно. Не може човек обвързан със земното да е в час по въпросите на божественото.

С което отново не отричам да е налучкал нещо. Даже обратно, убеден съм, че е успял. Всеки от нас успява, колкото и да е земен. Но предпочитам информация от първа ръка. В моя случай това означава да издирвам това, което са казали гностиците. В крайна сметка те са тези, които са имали лично преживяване с Господ. Не се ограничавам само до християнските такива. Просто те са ми най-разбираеми. Докосвал съм се до зороастризъм, индоизъм, будизъм и шинтоизъм. Не мога по никакъв начин да ги отрека. Просто ги разбирам по-малко от  християнството и мохамеданството.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #101 -: Dec 24, 2019, 19:04 »
Ех тез религии.........

Хайде весели Коледни празници от мен.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #102 -: Dec 24, 2019, 21:40 »
 А бе аз съм виждал 13 битови компютри в казармата, така поне разправяха фатмацитв. Е верно никой никога не беше ги пускал, ама всички знаеха че са 13 битови, предполага се не хакваеми  :P

Относно математиката и медалите, това малко ми прозвуча като фалбите на един министър дето мереше книгите на кг. а не според съдържанието, но... веднъж попаднах на една статия дето твърдяха че научно са доказали че математиката и пр. природоматематически науки са генетично обу :(словени... и понеже съвременната цивилизация се е зародила на балканите, и това знание се предава генетично, не се учудвам от броя медали по математика, информатика, физика и пр. инженерни дисциплини, а наскоро и био информатика, ма то всичко вече е компютри..
https://kafeneto.wordpress.com/2019/12/22/%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%be%d1%82%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b8%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%b5-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be-%d0%bd/

Мдааа първите инженери са били български, после научили етруските как да строят, а те са построили Рим и те така. А още преди това научили египтяни да строят /Птолемей/
А преди това, потопа потопил бая селища, оживелите се пръснали около новосъздаденото черноморие, и така се родила легендата за Атлантида записана от шумерите. Мдааа т.нар. Атланти са били много напред, научили ги на четмо и писмо и т.п. и само за протокола легендата споменава отвъд морски/задморски племена чийто градове останали под морето, а не че и хората са потънали, но както и да затрила се е тяхната цивилизация, останалите се пръснали по белия свят... но понеже не е станало насилствено сногън и меч та е минало почти незабелязано, гърците си присвоили азбуката, римляните строителството, но само понеже покорили египтяните първо... и те така - дотук с кратката история на света.

За троичната бр. с-ма, да това е най добрия компромис между сложност и дължина на записа, по точно научен факт е че най добрата основа е 'е', основата на натуралния логаритъм, но както математиците обичат да се шегуват, между е и пи, единственото цяло число е 3, но по технически причини ползване 2, питайте един друг балканджия що така, щото Джон Атанасов като запивал в крайпътно ханче, гледайки пълните и празните чаши и бутилки се сетил за 2ната бр. система, а не за троичната... Истината е че Мин. базис е от 2 елемента, и/не, или/не а компа не го бърка дължината на записа. А оня 3ичния комп. го убива собствената му сложност, там даже и програмирането му е троичната т.е. всеки един IF оператор има 3 разклонения : по-малко, по-голямо и равно, и разработчиците го оте.али, а и най добрия комп без програмно осигуряване е само едно парче джилязу.

7 битовото АНСИ идва оттам че осмия бит (на осмаците) се ползва един вид като прекъсване т.е. че клавиатурата подава сигнал че има натиснат клавиш, който трябва да се прочете .т.е те там нямаше още истински прекъсвания и това беше един начин да се избегне вечната проверка/poll/ на клавиатурата
Пък и в по дъртите у-ва предполагам протокола е запазвал един бит за да знае накъде отиват данните, особено при двупосочните такива т.нар. full duplex и пр. Ама кой то помни вече старите модеми и техните 7 битови протоколи...
Затова правеца имаше само лат. Малки и големи или лат. И Кир. Но само големи, 128 бита не стигаха и за двете и требеше да дочакаме АСКИИ за 256 символа, но там пък прецакваше псевдо графичните символи, което по се ядваше....

Толкоз по светските въпроси, а сега по църковните...

'И в откровението, накрая има една стих, че "нощ не ще има там, и не ще имат нужда нито от светило, нито от слънчева светлина, ...' те това го имаме и сега казва се електрическа крушка 8)

П.П. Весела Коледа и от мен
Ха наздраве
И две истории по случай случката

http://sparotok.blogspot.com/2019/12/blog-post_21.html

https://m.offnews.bg/news/Nashite-avtori_2490/Bog-se-rodi-Koledo_718232.html
« Последна редакция: Dec 24, 2019, 23:11 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #103 -: Dec 24, 2019, 22:49 »
Относно математиката и медалите, това малко ми прозвуча като фалбите на един министър дето мереше книгите на кг. а не според съдържанието, но... веднъж попаднах на една статия дето твърдяха че научно са доказали че математиката и пр. природоматематически науки са генетично обу :(словени...

Ти нали разбра, че цялата тази работа беше майтап и ташак?!

Че децата ни са умни, това е така. Но далеч не сме шампиони по медали. Макар за населението си да се справяме учудващо добре. За съжаление за това голямата вина носят институции останали от социализма, като Съюза на математиците. Просто съчетанието от надарени деца и добра организационна структура, все още носят медали, колкото и да е странно 30 год. по-късно.

Но все пак, цялото изказване беше шега и точно с намек на мутренско поведение на далеч от компетентен гражданин, останал с единствената утеха да се „гордее“ с чужди успехи, които не разбира.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Петстотната тема за религии и др. неща
« Отговор #104 -: Dec 24, 2019, 23:14 »
Вай как съм се минал, ... А аз си помислих че ти... в добрия смисъл на думата..

Ами .. разни времена разни нрави
Виж двете истории по горе, особено втората (връзка - че без връзки нищо не става)
Активен