Автор Тема: rc.hotplug , rc.scanluns  (Прочетена 2092 пъти)

rip_darkman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
rc.hotplug , rc.scanluns
« -: Mar 07, 2009, 20:11 »
Здравейте ! По погрешка изтрих тези два rc скрипта преди няколко месеца и сега осъзнах,че имам нужда от тях,за да си пусна usb stick.Използвам Slackware 12.2 .Всякаква помощ по възстановяването им (като как да ги "инсталирам" отново например) или примерни файлове ще ми е от помощ.Благодаря предварително!
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: rc.hotplug , rc.scanluns
« Отговор #1 -: Mar 08, 2009, 01:35 »
Ако само си изтрил тези файлове, вероятно някой от потребителите, който ползва Slackware, ще ти даде съдържанието им. Само трябва да си създадеш файловете и да плеснеш даденото съдържание в тях. Но докато чакаш отговор, имаш 3 алтернативи сам да се справиш:
1. Намери ги някъде из Нета. Всеиндексиращият най-вероятно ги има индексирани някъде;
2. Възстанови си ги. Освен ако не използваш файлова система като ext3;
3. Инсталирай си една виртуална машина със Slackware и си ги вземи от там.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

rip_darkman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: rc.hotplug , rc.scanluns
« Отговор #2 -: Mar 08, 2009, 09:31 »
Из нета търсих още преди да пиша,а идеята за виртуална машина ми се видя доста "brute-force" :) Но наистина може и да стане с една мини-инсталация :)
Всъщност нали имаше някакви онлайн линукс машини,които бяха отворени за употреба за всички ? Ако се сещате за някаква такава драснете един ред.
Как стои въпросът с възстановяването ? Използвам reiserfs 3.6.20
Активен

vorlon

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: bash
    • Профил
Re: rc.hotplug , rc.scanluns
« Отговор #3 -: Mar 13, 2009, 03:17 »
Здравейте ! По погрешка изтрих тези два rc скрипта преди няколко месеца и сега осъзнах,че имам нужда от тях,за да си пусна usb stick.Използвам Slackware 12.2 .Всякаква помощ по възстановяването им (като как да ги "инсталирам" отново например) или примерни файлове ще ми е от помощ.Благодаря предварително!
Опитваш се да ни излъжеш май... Слак 12.2 не работи с тези скриптове и ги няма в него. Споменатите rc-та са от версии на Слак с ядро 2.4.х (Мисля 11.0 беше последната със старото ядро) Значи или не си със 12.2 или не знаеш в кои пакети на старите версии ги има  ::)

и понеже ми е интересно какво би постигнал в Слак 12.2 с тези скриптове - ето ги:
Активен