Автор Тема: Помощ  (Прочетена 977 пъти)

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Помощ
« -: Oct 05, 2005, 00:45 »
Помогнете моля да пусна най-накрая тоз загубен тунер изчетох всичко и направих всичко по силите си да го накарам да тръгне но без успех писна ми вече да се занимавам с него а ми се гледа телевизия а другаде нема къде линуха ми е SuSe 9.2 ядрото е 2.6.8.26-default до колкото виждам линуха си го засича като компонент и даже си намира драйвери за чипа но когато пусна някоя програма да гледам тв не ми намира канали пробвах различни варянти на настройки на програмите нестава просто и тва е.Не съм много на ясно с програмиране и такива подобни идея си нямам как да си прекомпилирам ядрото и ако може някой да помогне нема да е лошо никои от мойте приятели не се занимава с линух нема просто кой да питам така че ви моля вас за помощщщщщщ
Активен

DarkWolf

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Помощ
« Отговор #1 -: Oct 05, 2005, 07:30 »
Просто не знам каква ти е ТВ картата. Странното е че за първи път поткарах моята в SuSE а на теб не ти тръгва. Може би ако дадеш повече инфо за тунера ти може и да ти помогнем
Активен

No Windows no Gates Apache inside

nforcer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 213
    • Профил
Помощ
« Отговор #2 -: Oct 11, 2005, 10:50 »
Сложи тук съдържанието на modprobe.conf и какво ти изкарват dmesg,lsmod.Ако следваш инструкциите в статията Мултимедийна станция под линукс като замениш bttv с saa7134 би трябвало да стане.Каква програма ползваш аз KDTV която идва с Suse така и не можах да я подкарам пробвай tvtime или xawtv.Виж да не ти е включен в опциите на програмата някакъв овърлей и затова да не ти изкарва картина.Виж откой източник е нагласена програмата да взема сигнал трябва да е TVTuner или TVTuner Mono Only нещо такова.
Активен

No Microsoft products were used in any way for the creation of this message.
If you are using a Microsoft product to view it, BEWARE!
I'm not responsible for any harm you might encounter as a result.

defiler

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Помощ
« Отговор #3 -: Oct 11, 2005, 20:54 »
Свали си това - http://dl.bytesex.org/releases/video4linux/saa7134-0.2.12.tar.gz
Прочети вътре има Readme..
Активен