Автор Тема: Несъвместимост между GCC 2.x/3.x и 4.х версии?  (Прочетена 734 пъти)

jivkojj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
    • Профил
Здравейте,

забелязвам че с GCC 4x.x компилатор не мога да компилирам работи, които иначе на 3.х.х се компилират без проблем. Например наложи ми се да компилирам от сорс една дистрибуция, но на Fedora 4, SuSE 10, Debian (сега актуален - нямам представа за версията) - всичките ъпдейтнати допоследно, вади грешки при компилиране, но пък от друга страна се компилира съвсем нормално на SuSE 8.2 например.
Доколкото разбрах самия компилатор е станал по-строг при проверка на сорса, но от друга страна пък старите работи трябва да се бъзикат докато се компилират.
Някой има ли идея как да се прескача това ограничение? Нещо повече, даже мисля че проблема е още с Glibc i Python библиотеките.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Несъвместимост между GCC 2.x/3.x и 4.х версии?
« Отговор #1 -: Dec 16, 2005, 19:36 »
Винаги може да си инсталираш по-стара версия на компилатора, например 3.4. Тя не е толкова стриктна и вероятността да се компилира сорса е по-голяма. Поне в Debian и Fedora може да го направиш. Например на работната ми машина (Debian Unstable) имам инсталирани gcc 3.4 и 4.01.
Активен