Анкета

Въпрос: Има ли девойки в нашите редици?

  • Момче / мъж съм
    - 159 (86.4%)
    Момиче / жена съм
    - 14 (7.6%)
    Това е провокация - не казвам!
    - 11 (6%)

Общ брой гласове: 219

Автор Тема: Има ли девойки в нашите редици?  (Прочетена 16041 пъти)

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #60 -: Oct 31, 2009, 23:46 »
Edmon, много директно си се изразил бе, човек!
Една жена никога не може да бъде наречена лека, освен ако тя не си го признае черно на бяло.
Като гледам колко много са жените тук, даже и някоя да е, няма да си признае.

Давам ти пример за да не ти се сърди никой следващия път:
Има ли някое момиче до N години от Y, което не знае как се компилира софтуер от сорс код, няма представа как се правят пакети за дистрибуцията и, или има друг софтуерен, или хардуерен проблем, който може да бъде решен на място?  ;D
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #61 -: Oct 31, 2009, 23:50 »
Искам да се извиня предварително, дали някой може да каже, защо се приема за обидно, когато на една жена казват курва, а курвар за мъж да е комплимент?

Според мен това е остатък от патриархат-а.Или от това,че мъжът е силния пол и на него всичко му е позволено.Това са отминали истории.
Днешните времена са други.Равнопоставеност.
На който не му изнася - да се изнася! ;D
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #62 -: Oct 31, 2009, 23:57 »
Има ли някое момиче до N години от Y, което не знае как се компилира софтуер от сорс код, няма представа как се правят пакети за дистрибуцията и, или има друг софтуерен, или хардуерен проблем, който може да бъде решен на място?  ;D
Е така вече поставен въпроса създава реални предпоставки много от потребителките на тъмния софтуер с номер 7 да се покръстят в правата вяра. Дано само хвърлят по едно око насам отвреме-навреме  ;D ;D [_]3
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #63 -: Nov 01, 2009, 00:06 »
Има ли някое момиче до N години от Y, което не знае как се компилира софтуер от сорс код, няма представа как се правят пакети за дистрибуцията и, или има друг софтуерен, или хардуерен проблем, който може да бъде решен на място?  ;D
Е така вече поставен въпроса създава реални предпоставки много от потребителките на тъмния софтуер с номер 7 да се покръстят в правата вяра. Дано само хвърлят по едно око насам отвреме-навреме  ;D ;D [_]3

Аз поддържам системите И на две момичета с Линукс-дистрибуции и откога ги карам да хвърлят не само по едно око насам,ама... :(
Страхливи са си жените.Не са окомуш,като Марчето... ;D
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #64 -: Nov 01, 2009, 00:27 »
Има ли някое момиче до N години от Y, което не знае как се компилира софтуер от сорс код, няма представа как се правят пакети за дистрибуцията и, или има друг софтуерен, или хардуерен проблем, който може да бъде решен на място?  ;D
Е така вече поставен въпроса създава реални предпоставки много от потребителките на тъмния софтуер с номер 7 да се покръстят в правата вяра. Дано само хвърлят по едно око насам отвреме-навреме  ;D ;D [_]3

Аз поддържам системите И на две момичета с Линукс-дистрибуции и откога ги карам да хвърлят не само по едно око насам,ама... :(
Страхливи са си жените.Не са окомуш,като Марчето... ;D

Като спомена Марчето, ако аз бях адмистратор в този форум, щях да я хвана да изплете по чифт вълнени чорапи на всеки потребител (за gat3way, порчето, go_fire и Zlatko щях да поръчам по пет чифта, защото ме кефят) с лого на дистрибуциите, които ползваме. Много лесно лесно стана модераторка. Този аватар го е сложила нарочно за да ни дразни...
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #65 -: Nov 01, 2009, 00:35 »
Има ли някое момиче до N години от Y, което не знае как се компилира софтуер от сорс код, няма представа как се правят пакети за дистрибуцията и, или има друг софтуерен, или хардуерен проблем, който може да бъде решен на място?  ;D
Е така вече поставен въпроса създава реални предпоставки много от потребителките на тъмния софтуер с номер 7 да се покръстят в правата вяра. Дано само хвърлят по едно око насам отвреме-навреме  ;D ;D [_]3

Аз поддържам системите И на две момичета с Линукс-дистрибуции и откога ги карам да хвърлят не само по едно око насам,ама... :(
Страхливи са си жените.Не са окомуш,като Марчето... ;D

Като спомена Марчето, ако аз бях адмистратор в този форум, щях да я хвана да изплете по чифт вълнени чорапи на всеки потребител (за gat3way, порчето, go_fire и Zlatko щях да поръчам по пет чифта, защото ме кефят) с лого на дистрибуциите, които ползваме. Много лесно лесно стана модераторка. Този аватар го е сложила нарочно за да ни дразни...

Ами и мен ме учуди на времето и даже ритах и скачах срещу това,ама...
Нищо де,не ме бърка.Нека трупа постове момичето,да става магьосница,ако вече не е де... ;D
То с магьосничество се става модератор,не със знания...Омагьосваш админите и си готов(а) ;D :D
« Последна редакция: Nov 01, 2009, 00:38 от plandz »
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #66 -: Nov 01, 2009, 00:42 »
Значи сме единодушни....

До всички жени във форума! Купувайте си игли (шишове, които са по-къси и тънки от стандартните), или поровете из шкафовете, носете ги със себе си и чакайте следващата заповед. Колетите и материалите, ще са за ваша сметка!  :D

ПП: Идва зимата, ако сте жени ни го докажете!
 
« Последна редакция: Nov 01, 2009, 00:44 от /dev/null »
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #67 -: Nov 01, 2009, 00:48 »
Ехааааа!!!!! Ще има чорап инсталл фес(т)  ;D ;D От мене ракията  ;D ;D [_]3 [_]3
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #68 -: Nov 01, 2009, 10:58 »
7% жени не е лошо като се има предвид мачисткия уклон на ИТ като цяло.

Абе девойки сиугно има ама тва е много тривиално....
Истинския въпрос е: ИМА ЛИ КУРВИИИИИ????
ама то и тва май е тривиален въпрос!
ХАХАХАХА

Има, има - ето ги;D
« Последна редакция: Nov 01, 2009, 11:05 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #69 -: Nov 01, 2009, 11:06 »
Хе-хе, от мене туршията, винското и други работи.

Ама то Марчето е от Бургас, учи в София, едва ли знае как се плетат чорапи, но пък ще си направим хубав фест. А както и застудява... е-е-е-ех. [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #70 -: Nov 01, 2009, 11:27 »
ОК ОК
Извинявам се на всички от този сериозен форум,
 които са участвали в тази несериозна анкета,
че се изразих толкова материално в този идеален свят!

хихихихих
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Има ли девойки в нашите редици?
« Отговор #71 -: Nov 01, 2009, 14:05 »
Знам как се плете, имам идея как се плете на 5 куки, ама за чорапи, терлици и подобни неща не знам... Пък и мама е на > 400 км и не може да ми покаже. Така или иначе плетенето на 2 и повече куки не ми е особено интересно. Малка тайна е с какво се занимавам извън ИТ света :)

А за чорапите - те са купени от хипермаркета (в Студентски, той е само един, за съжаление), щанда с чорапите. Фирмата е старозагорска, имаше с Дебиан и Ред Хат, все дамска номерация. Между другото, не са особено качествени, много са тесни и неразтегливи, имам ги само заради логото. Но тая година не съм видяла...

Всъщност мен продължава да ме учудва защо смятате женското присъствие за нетипично. Ясно, че защото момичетата във форума са малко. Но аз нито в училище, нито сега във ФМИ не съм била в обстановка с видимо малко момичета и не се сещам за колеги (от ФМИ), които да имат някакво анти-момиче-програмист мнение или изобщо да правят полово деление в професионално отношение. Т.е. на мен не ми е странно да има (много) момичета в тези сфери.

Що се отнася до Линукс, момичетата верно не сме много, но пък повечето май сме се заразили покрай мъжкото присъствие около нас... така че тука вие трябва да действате :)
Активен