Анкета

Въпрос: Коя дистрибуцуя предпочитате

  • Debian
    - 66 (8.4%)
    openSuSE
    - 16 (2%)
    Ubuntu
    - 79 (10%)
    Linux Mint
    - 32 (4.1%)
    PCLinuxOS
    - 6 (0.8%)
    Slackware
    - 24 (3%)
    Mandriva
    - 12 (1.5%)
    Mepis
    - 0 (0%)
    Arch Linux
    - 14 (1.8%)
    CentOS
    - 18 (2.3%)
    Fedora
    - 25 (3.2%)
    DSL
    - 1 (0.1%)
    Slax
    - 8 (1%)
    Zenwalk
    - 2 (0.3%)
    Sabayon
    - 3 (0.4%)
    Sidux
    - 3 (0.4%)
    Gentoo
    - 11 (1.4%)
    Puppy linux
    - 6 (0.8%)
    Vector Linux
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 160

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Надолу

Автор Тема: Съвети за избор на дистрибуция  (Прочетена 138041 пъти)

stealth01

  • Гост
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #165 -: Mar 16, 2009, 17:20 »
като забие (случва се...) няма начин да не отидеш на място :)
щом си свикнал с ubuntu, най-вероятно лесно ще се оправиш с един debian. за какво му е графична среда на тоя сървър? за отдалечен достъп - ssh (да, в конзолата) :)
Активен

statge

  • Гост
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #166 -: Apr 19, 2009, 23:54 »
Здравейте отскоро съм с убунту който много ми хареса но се налага да го махна и да се върна на старата "боза" но все пак искам да имам линукс идеята ми тя да е на usb. Имам 8 gb flash и бих искал около 5 гб да си ги ползвам за пренасяне на данни което ми се налага ежедневно а на останалото място да имам линукс от който да си цакам на лаптопа (музика, филми, WIFI интернет ... това трябва да поддържа) и да е бърз поне колкото Win XP то. Разгледах и се спрях на Slax  и  Puppy и колкото повече чета толкова повече се обърквам и се чудя кое е по-добро може и друг линукс стига да е по-лесен за употреба просто ми трябва бързина, сигурността на линукс и функционалност. Ще се ползва на Acer Aspire 5520g
Благодаря предарително.

ПС: Докато дочакам отговор тествах.... puppy дори не го сложих не ми хареса на визия може би ще може да се поукраси ама не ми се занимаваше, Slax не хареса wifi то ми изрових гуугле-то пробвах какво ли не изписах цял роман в конзолата ама не стана номера. Сега цъкнах live cd то на убунту в 2.5 GB от усб то ми и ако не му разрешавсички ъпдейти са му достатачни като място и работи не много по зле от инсталираната версия сигурно ще се крашне по-бързо от нормалното убунту ама не ми пука за 20 мин и ще си имам свежо копие. И изненадващото е че не се усеща разликата всичко си върви както когато бе инсталирано. Ако издържи поне 3-4 месеца тъй без да крашне ще е супер ....
« Последна редакция: Apr 20, 2009, 20:59 от statge »
Активен

Constantinff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 98
  • Distribution: Убунту Кармик
  • Window Manager: Гном
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #167 -: Nov 28, 2009, 11:39 »
До скоро бях с Убунту интерпид, останах сравнително доволен от дистрибуцията като изключим многото време отделено за настройване на видео картата. Сега сложих кермик 9.10 и се започна с проблемите, при настройка на Visual Effects различна от None прозорците се максимизират супер олигофренски (3-5сек) което може да те изкара от равновесие, след много вереме прекарано в настройки на видеото нищо не се получи.
Има ли смисъл да се връщам към по старата дистрибуция на убунту (8.10) или да търся някоя друга, някакви предложения?
Видео картата е Ati Radeon HD 3870 , май единствено с нея трабва да се съобразявам при избора.
Има възможност скоро да подменя и част от хардуеъра (но не и видето) с 4 ядрен intel и 2х2гб рам кит , и търся някоя дистрибуция която и в двата случая ще върви перфектно заедно с пуснат Compiz с всичките си екстри.

ПС. От къде да си намеря стара версия на Амарок , че новата няма crossfade , или някакав мод/пач за навата версия за crossfade между перните
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #168 -: Nov 28, 2009, 12:25 »
Аз пък съм доволен и съжещевременно удивен, че Дебиан е на второ място само с два гласа разлика след Убунту. Изненадва ме слабото представяне на Слак и до някъде на Федора. И все пак съм възхитен, че сме получили почетно място в изследване протичащо повече от две години.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #169 -: Aug 26, 2010, 18:55 »
Цели 12 страници !Прочетох само първите 2 страници.Ако пича още го интересува и не се е насочил вече ,бих му препоръчал Mint вместо ubuntu ,както те се изразяват :"Стъпили сме на раменете на големите" и за мен са прави ,доста по-оптимизиран е от УбунТу.От 1 година ползвам линукс (изтрих си лицензирата Виста) ,за съжаление само дебиан базирани дистрибуции съм сменил и малко от Сусе-то опитах.ЗА МЕН ЛИЧНО Минт е най-удачния вариант ,тъй-като си върви с всякаквите му (след ъпдейт) глевизалъци ,като джава,флашплъгини  му разни ,видео кодеци с инсталирано vlc плеър по подразбиране ,осис пакети и  остава ти само едно apt-get install skype в конзолата и си готов.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

bot

  • Гост
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #170 -: Apr 01, 2011, 03:26 »
 Убунту за начинаещ.
« Последна редакция: Jul 13, 2012, 22:34 от bot »
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #171 -: Feb 15, 2012, 14:18 »
Ubuntu - много инфо много поддръжка много бъгове много....
Fedora/Debian - стандарт, ама не е за първи стъпки (настройка през графичния режим май няма на нищо)))
Mandriva - малко инфо прилична поддръжка и ПЕРФЕКТНА НАСТРОЙКА от GUI (Mandriva control center)


Е те това нещо като го видя в някоя друга дистрибуция (Mandriva control center) веднага си сменям мнението! Засега сьм твърдо за Mandriva.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #172 -: Feb 15, 2012, 14:41 »
Поздравления ! Толкова много глупости само в три реда.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #173 -: Jul 12, 2012, 23:58 »
A каква дистрибуция се препоръчва да се използва за начинаещ потребител с ниски хардуерни възможности?
CPU P4 3,06 и RAM 512MB на стар лаптоп?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #174 -: Jul 13, 2012, 17:11 »
Първо този лаптоп изобщо не е „слаб“. Второ на  него ще можеш  да ползваш всяка тридесет и две битова дистрибуция (защото процесора е такъв) стига да не е с КДЕ4/Гном3. Ако имаш вариант за повече памет, то тогава и тях ще може да ползваш. Провери при производителя, колко жлеба за памет имаш, колко са заети и колко памет поддържа чиповата логика. Най-вероятно не е под 2ГБ, което е достатъчно дори за тежки среди.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #175 -: Jul 13, 2012, 19:54 »
3.06 са Celeron с 512 KB кеш. Не са много добри, имам един такъв. Въпреки това, ако увеличиш RAM паметта ще можеш да ползваш и KDE-4. Засега, както ти каза колегата - всяка дистрибуция с xfce, Gnome-2, MATE, LXDE, Trinity или по- леки от тях графични среди. С малко допълнение - на този процесор вървят и 64 битови дистрибуции. Но не те съветвам да инсталираш такива. Най- малкото - заради повишена консумация на RAM - памет, която нямаш в изобилие.
« Последна редакция: Jul 13, 2012, 20:04 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5279
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #176 -: Jul 13, 2012, 20:22 »
И все CPU, RAM и HDD пишат юнаците, ама с каква аджеба видео карта е машината (и евентуално колко видео памет ползва картата), това не се казва. И ако знаят и с какъв чипсет е лаптопа, да споменат и за него две думи. Много от колегите ни вече са яли попарата на такива видео карти и чипсети, и веднага могат да кажат, дали лаптопа може да работи добре с дадена дистрибуция.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

v13

  • Гост
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #177 -: Jul 13, 2012, 20:41 »
Абе каквото и да си говорим и колкото и страници да си изпишем, явно се вижда за толкова години от както е пусната темата, че Ubuntu е дистрибуцията :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #178 -: Jul 13, 2012, 23:37 »
Ммм даа. Днес ходих на гости на брат ми и ъпдейтвах 10.04- ката, която съм му инсталирал преди 2 години. Просто се изкефих колко добре работи.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Съвети за избор на дистрибуция
« Отговор #179 -: Jul 15, 2012, 13:32 »
Пробвах с Live USB последното Xubuntu, но не върви добре нещо.
Намислил съм да го тествам с Lubuntu пак през флашка.

пп: Слотовете са два и са заети с по 256 MB. Няма възможност в момента за повече рам (финансова)
Видеото е NVidia, но пък не обърнах внимание с какъв ресурс. Пробвах да инсталирам Уин7, но след качването на първите 100 ъпдейта заспа и не иска да зареди ОС. При ХР след ъдейтите показва пък син екран и за това реших да видя има ли вариант за Линукс който да замести бозата.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Нагоре
« назад напред »