Автор Тема: Не мога да деинсталирам игра емулирана с wine  (Прочетена 4242 пъти)

cm8391

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Имам Linux Ubuntu 7.04 с графична среда Gnome. Инсталирах си Wine и емулирах една игра, като щракнах върху нея с десен бутон Open With> Open With Wine. Обаче играта се инсталира, но не тръгна и исках да я деинсталирам, като стартирах Setup.exe и му дадох Remove, обаче сега като вляза на Applications->Wine->Program files и там си стои играта и не мога да я махна. Въпросната игра е Crazy Taxi 3.

Бихте, ли ми казали как да я махна, ?



Приемам всякакви отговори, дори и "Не знам"!
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Както си влязъл там изтрий и папкта на играта.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

cm8391

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Не може.

Инсталирах играта от Setup.exe и от там я деинсталирах, като му дадох Remove. Но на Applications->Wine->Program files още си седи, а на каквото и да кликна там - нищо не става (нито с левия, нито с десния бутон).






Помогнете ми, Моля ви се!
Активен

lastcyrol

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Пусни си alacarte и си почисти главното меню. Играта ти вероятно се е махнала. Само това в менюто е останало. Няма проблеми, оправя се.
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Ами изтрий менюто към нея. Само не знам как се редактира менюто под Gnome.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

Rio

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 44
    • Профил
Цитат (cm8391 @ Сеп. 25 2007,20:00)
Не може.

Инсталирах играта от Setup.exe и от там я деинсталирах, като му дадох Remove. Но на Applications->Wine->Program files още си седи, а на каквото и да кликна там - нищо не става (нито с левия, нито с десния бутон).






Помогнете ми, Моля ви се!

Това, което по мое мнение иска tolostoi да ти каже, че е възможно да си махнал играта, но все още да стой папката й в менюто. Ако е така, то можеш да я изтриеш.
Активен

cm8391

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Цитат (Rio @ Сеп. 25 2007,22:34)
Цитат (cm8391 @ Сеп. 25 2007,20:00)
Не може.

Инсталирах играта от Setup.exe и от там я деинсталирах, като му дадох Remove. Но на Applications->Wine->Program files още си седи, а на каквото и да кликна там - нищо не става (нито с левия, нито с десния бутон).






Помогнете ми, Моля ви се!

Това, което по мое мнение иска tolostoi да ти каже, че е възможно да си махнал играта, но все още да стой папката й в менюто. Ако е така, то можеш да я изтриеш.

Е как да го направя?
Моля ви се кажете ми,  защото да мога да инсталирам и други програми или игри, които са за Windows, ама не исам да се връщам на него, щото вече ми омръзна.

Моля ви се, помогнете ми.
Активен

Gaara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: E17
    • Профил
Цитат (lastcyrol @ Сеп. 25 2007,22:20)
Пусни си alacarte и си почисти главното меню. Играта ти вероятно се е махнала. Само това в менюто е останало. Няма проблеми, оправя се.

Човека ти е казал, но кой да го чуе. Все пак от официалната страница на wine:
Цитат

Uninstalling Wine Applications

Open up a terminal window and type "uninstaller" - this will open up a program similar to Windows' "add/remove programs" control panel, allowing you to uninstall applications from a Wine installation. Running uninstall programs directly via Wine should also work normally. Alternatively, you could also simply delete the folder of the application. However, as when done in Windows, this method will be "unclean" and will not remove the program's configuration from the Wine registry like using an uninstaller will.
Активен

Last night, Darth Vader came down from planet Vulcan and told me that if you don't install Debian, he'd melt your brain.

cm8391

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Цитат (Gaara @ Сеп. 25 2007,23:31)
Цитат

Uninstalling Wine Applications

Open up a terminal window and type "uninstaller" - this will open up a program similar to Windows' "add/remove programs" control panel, allowing you to uninstall applications from a Wine installation. Running uninstall programs directly via Wine should also work normally. Alternatively, you could also simply delete the folder of the application. However, as when done in Windows, this method will be "unclean" and will not remove the program's configuration from the Wine registry like using an uninstaller will.

Това го пробвах и като вляза на вирт C:\Program files и там не съществува, но на Applications->Wine->Program files пак стои.
Моля, ви се обяснете ми как да го направя с Alcarte, че после да си оправя и другия проблем и да имам добър Linux.
Активен

lastcyrol

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Какво има да се обяснява!
Пускаш си alacarte. Програмата е графична. И вол да си, ще се оправиш. Намираш си елемента в менюто, цъкаш с десния бутон по него и го изтриваш. Можеш и само да го изключиш като му махнеш чавката.
Един път като пуснеш програмата, от там нататък е лесно. Не че да я пуснеш е трудно, де.



Активен

cm8391

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Като вляза в КОНЗОЛАТА и напиша
Примерен код
sudo apt-get install alcarte
и ми отговаря така:
Примерен код
E: Неуспех при намирането на пакет alcarte
.
Пробвах от Applications->Add/Remove Programs, но и от там не можах да я намеря. Пробвах с Google, но ми излязоха някакви ресторанти и хотели.
Може, ли някой да ми даде линк към нея, или да ми каже къде да я намеря?
Активен

Gaara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: E17
    • Профил
Цитат (cm8391 @ Сеп. 26 2007,18:41)
alcarte

Дали има разлика м/у alacarte и това, което ти си написал?!
Активен

Last night, Darth Vader came down from planet Vulcan and told me that if you don't install Debian, he'd melt your brain.

cm8391

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
Оправих се!

То било много лесно. Значи щракнах с десния бутон (бях любопитен какво има) на Applications и от там Edit Menus. От меню Wine имаше Program Files и изтрих цялата папка. Мисля, че не е останало никаде по компютъра играта, защото на виртуалното C:\Program files я няма играта и щом изтрих да кажем shortcut-а и вече мисля че я няма играта.

Благодаря на всички, които ми помогнаха!



Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Браво ':xclam:'
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
WINE !!!
Настройка на програми
ThePredator 1 4244 Последна публикация Jul 16, 2002, 14:13
от rockandvaso
заместител на Wine?
Настройка на програми
sebastianz55 11 6038 Последна публикация Dec 18, 2003, 12:32
от sebastianz55
wine
Настройка на програми
sebastianz55 6 4443 Последна публикация Mar 08, 2004, 19:08
от sebastianz55
wine+кирилица
Настройка на програми
Crysiss 15 6914 Последна публикация Sep 30, 2004, 10:20
от ohubohu
Wine @ CS
Общ форум
XsPiDeR 1 3122 Последна публикация Sep 15, 2004, 07:54
от kennedy