Автор Тема: Въпроси свързани с Ubuntu  (Прочетена 2821 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #15 -: Jul 16, 2010, 14:47 »
http://wiki.compiz.org/Plugins/Animation#Burn
http://wiki.compiz.org/Plugins/Expo
Ако не помогнат линковете, нека някой, който в момента е пред компиз (аз говоря по спомени) да даде напътствия :)
Активен

gencho411

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #16 -: Jul 21, 2010, 12:55 »
От къде да си настроя микрофона? Като говоря с някой по скайп нищо не ме чува .. Имам 2 на слушалките и друг.. опитвам се от скайп да ги размена но не ми позволява излиза ми: PulseAudio server na mikofon govoriteli i zvunene!

Едит: Готово, оправих се! Сега имам следния въпрос.. Инсталирах Убунтуту на целия ми хард, който е огромен? Как да отделя една част от него и да инсталирам Уиндолс?
« Последна редакция: Jul 22, 2010, 08:46 от gencho411 »
Активен

aff44

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #17 -: Jul 23, 2010, 22:22 »
Привет!
Ще ползвам тази тема,за да задам малко въпроси.
Моля не ме претупвайте :)
Поне дайте някаква идея,като  за новаци.Знам че за вас е изнервящо, но новаци като мен не знаят просто къде,каво и как да го търсят.
1.Искам да си добавя в Deluge плъгин,който да ми изключва компютъра,когато задачите за изтегляне привършат.
Бога ми не знам как да го направя.Чета,чета и зациклям.
2.Другото нещо е ако добавя тези две хранилища:
http://www.getdeb.net/updates/Ubuntu/all#how_to_install
http://forum.learnfree.eu/viewtopic.php?f=3&t=556&p=2744
Какво ще стане при излизане на по-нова версия на Ubuntu,защото софтуера в хранилищата ще бъде за по-стара версия на Ubuntu.
Ще пречи ли нещо?Ще ми дава ли някакви грешки?
Добре ли е да се добавят хранилища изобщо или да си тегля deb.пакети и да ги инсталирам.
Също,ако имам инсталиран Linux Mint(например) и излезе нова версия на Ubuntu.
Мисълта ми е,че Mint е Ubuntu базиран и веднага след излизане на нова версия на Ubuntu,иска и той(Mint) да се обновява.
Трябва ли да обновявам Linux Mint веднага или да изчакам да излезе новата,негова версия.Кое е правилно?
Гледам,че новите версии на всички Ubuntu деривати излизат поне месец след него?
3.Аз ползвам и Windows и имах едно премеждие с него.
Ще дам линк към темата,като  през акъла  ми минава дали не мога да направя същото и с Убунту и да го накарам да зарежда още по бързо.
Как в Убунту да изключа излишните IDE ATA/ATAPI controllers?
Има ли някаква програма,която да наподобява device manager и аз да ги изключа от там.
Ето линка,имам и още въпроси но стига съм ви досаждал засега :)
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=180677
« Последна редакция: Jul 23, 2010, 22:26 от aff44 »
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #18 -: Jul 24, 2010, 12:17 »
Относно Deluge има един вариант, но не съм го пробвал с повече от няколко задачи, но при една задача работи. Правиш един нов файл, който кръщаваш turnoff.sh (името е примерно, само разширението е важно). Във файла записваш :
Код:
#!/bin/bash
shutdown -h now
Ако искаш компютъра да се гаси след 20 мин. например, сменяш "now" с "+20". Запазваш файла например в домашната си директория. Влизаш в конзола, пишеш
Код:
chmod +x turnoff.sh
После влизаш в Deluge, отиваш на Edit -> Preferences -> Plugins и слагаш отметка на Execute. Рестартираш Deluge и пак влизаш в Edit -> Preferences. Вече имаш меню Execute. На Event даваш torrent completed, а на команда даваш пътя до скрипта ти например /home/<username>/turnoff.sh , като <username> е твоят юзърнейм. Даваш адд и си готов. Надявам се да ти помогне :)
Активен

light_being

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #19 -: Jul 24, 2010, 13:19 »
Искам да Ви питам следното: Някой от Вас може ли да ми деде идея как да се сдобия с работеща програма - Календар на маите(Tzolkin). Уви Гугъл не можа да ми помогне, ако някой от Вас има идея, нека я сподели с мен. Благодаря предварително! :)
Активен

aff44

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #20 -: Jul 25, 2010, 11:59 »
Благодаря на Tuchkata,че ми отговори и ми даде жокер.Ще го изпробвам и ще пиша.
Ти си първия ,който ми отговаря,явно въпросите ми са много тъпи :) и никой не му се занимава.
Казвам го ,защото писах и в друг форум,но и там никой нищо не каза.
Ще използвам да питам още нещо за Убунту.
Искам да си подменя началния екран ,там  където пише Ubuntu когато зарежда.Може ли да сложа моя картинка и как да отстраня вече съществуващата?
Мога ли след като вляза в Убунту да направя така,че тапетите на десктопа да се сменят,като на слайдшоу?Благодаря предварително.
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #21 -: Jul 25, 2010, 13:03 »
Имаш предвид смяна на лилавия екран с надписа Убунту и точките отдолу или имаш предвид екрана преди логване ? Ако е преди логване, инсталирай си Ubuntu Tweak : http://ubuntu-tweak.com/ и влез в "Логин сетингс", цъкни Ънлок и сменяй ;) Ако искаш смяна на темата на екрана преди логване става по-сложно, но ако имаш желание ще обясня после ;) Сега забелязвам и втория ти въпрос от предния пост. Трябва да изчакаш до излизане на нов Минт. Това, че е базиран на Убунту, не означава, че при излизане на ново Убунту ще можеш да ъпдейтнеш и Минт-а. Колкото до двете хранилища. Много зависи, но по принцип не би трябвало да има проблем с пакетите от тях, а ако има предполагам, че просто ще ги портнат за следващата версия на Убунту
« Последна редакция: Jul 25, 2010, 13:06 от Tuchkata »
Активен

aff44

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #22 -: Jul 25, 2010, 16:49 »
Да,точно този екран имам предвид.Изтеглих Ubuntu Tweak ,тя е много полезна програма,благодаря.
Много полезна за новаци.
Интересно ми е,как става тази смяна,която казваш,че е сложна.Когато имаш време може да обясниш накратко.Благодаря много и за другите отговори,почват да ми се нареждат нещата.
Убунту излиза моя окончателен избор. :)
Номера с Deluge още не съм го пробвал.Трябват ми поне 2-3 часа пред компютъра,пък в къщи все ме юркат и ми разпокъсват времето :)


Активен

aff44

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #23 -: Aug 15, 2010, 19:50 »
Имаш предвид смяна на лилавия екран с надписа Убунту и точките отдолу или имаш предвид екрана преди логване ? Ако искаш смяна на темата на екрана преди логване става по-сложно, но ако имаш желание ще обясня после
Може ли кратко обяснение или работещ линк,защото аз не намерих как се сменя това при сегашния grub2.
Някой друг,ако знае как става моля да обясни.
« Последна редакция: Aug 15, 2010, 20:19 от aff44 »
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #24 -: Aug 20, 2010, 18:44 »
Ето и едно кратко уроче : http://www.youtube.com/watch?v=4ZY-DKkfFrg
Мисля, че навсякъде, където казва "Command" на теб ти трябва "Ctrl" ;)
Активен

aff44

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Въпроси свързани с Ubuntu
« Отговор #25 -: Aug 22, 2010, 12:34 »
Tuchkata  урочето e интересно,но не ми помага.
Никой ли не знае къде се намира тази картинка с  "лилавия екран с надписа Убунту и точките отдолу".
Искам да я подменя.
В убунту се логвам автоматично,без парола.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4391 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5283 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 8306 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 22071 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__
Ubuntu + Ubuntu Studio
Настройка на програми
H0lyGanGs7eR 5 8643 Последна публикация Feb 27, 2010, 13:20
от bazu