Автор Тема: Проблем с Backtrack3  (Прочетена 1561 пъти)

scre

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
  • Distribution: backtrack
    • Профил
Проблем с Backtrack3
« -: Mar 20, 2009, 00:02 »
Имам проблем със страртирането на лаиф сидито  :( Значи начинаещ съм не разбирам почти нищо от линукс,пробвал съм knoppix но отдавна... Та проблема е че като боотвам сидито на backtrack-a и ми излиза прозорец в които пише да стартирам backtracka-a в KDE; в SLUX; no DHCP ;no HDD и още няколко режима ... и на което и да му дам започва да зарежда 2 фаила ... изписва Ready и до там ... остава само един черен екран.... ?!?!? Мъча го на лаптоп MSI MS163B...
Моля някои по опитен да даде някои акъл  ::)
Активен

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Backtrack3
« Отговор #1 -: Mar 20, 2009, 00:27 »
Това не е дистро за
Цитат
Значи начинаещ съм не разбирам почти нищо от линукс
, за това се откажи да си хакер :)
Пробвай убунту и другите подобни...
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

scre

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
  • Distribution: backtrack
    • Профил
Re: Проблем с Backtrack3
« Отговор #2 -: Mar 20, 2009, 00:33 »
Е мерси че се придържаш към темата,не мога да разбера само защо по "разбиращите" като видят някои новак и бързат да го откажат  ;D второто ... трябва ли да искам да съм "хакер" за да ползвам линукс  ;D и трето ... и ти си почнал от нищото и си задавал смешни въпроси... и все пак в тези форуми сме за да си помагаме а не да се фукаме с знанията си...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Backtrack3
« Отговор #3 -: Mar 20, 2009, 05:08 »
scre не фучи. Колегата имаше предвид, не да не се занимаваш с ГНУ/Линукс, а конкретно с тази дистрибуция. Това, което може тя, го може всяка друга. Само, че точно тази от известно време се води "вери кул" за кракерски изтъпления.

Ако ще се занимаваш с тази ОС, Backtrack3 не е никак добър първи избор. По-добре виж Федора/Мандрива/Убунту/ОпенСузе.

Привети!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

mystical

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 326
  • Distribution: Debian, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Backtrack3
« Отговор #4 -: Mar 21, 2009, 09:42 »
Пробвай с Backtrack4, той е базиран на Ubuntu и вероятността да тръгне е по-голяма. До черния екран, никога не съм виждал това животно, винаги ми изписва определена грешка. Когато имаш черен екран пробвай комбинацията Ctrl+Alt+F2;F3-F8 или Alt+F1;F2 - F7
Активен

Ако не можеш да градиш, поне не руши!

scre

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
  • Distribution: backtrack
    • Профил
Re: Проблем с Backtrack3
« Отговор #5 -: Mar 21, 2009, 14:36 »
mystical мерси бате :) обмислям варианта да пробвам и backtrack4  ;) иначе до сега с лаиф сиди проблеми сам нямал!...този черен екран ми е сефте,смених vga=0x317 на vga=normal ... зарежда и пак съсщото само дето ми изписва цял екран PCI = address и цифри като на мак ... опитах и с
ACPI=off ама пак се седи черния екран... просто вече взех да се чудя дали аз нещу не мога да му направя боот сидито или лаптопа ми не стаа за линукс  ;D ама иначе си изписва че зарежда "vmlinuz" и "initrd" ... и съм до там ...  ::)
Активен