Автор Тема: Подходяща видео карта за да тръгнат десктоп ефектите на убунту 8.10  (Прочетена 3387 пъти)

Георги

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Здравейте, трябва ми помощ при избора на видеокарта трябва ми карта на която да се поддържат всичките ефекти на гноме , кде , берил и т.н игри няма да играя освен warcraft  но тя не изизсква много силна карта и съм пазполагам със ограничена сума (125лв.). Ако някой може да ми даде някаква идея какво да закупя ще съм много благодарен.
П.С Съжялявам ако съм объркал мястото на темата незнаех каде да я постна
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Каквото и да е, само да е Nvidia :) 7-a серия нещо примерно..
Активен

Whisper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 128
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Ако искаш от раз всичко, и най-скапаната интелска става. С EEEPC ми подкара всичко от раз без каквито и да е настройки още във жив режим. Работи, не товари. Само fire ефекта не бачка. Друг е въпроса за Warcraft, но и той би трябвало да върви на low. Compiz върви на всичко (освен архаични китайски самоделки)
Активен

The Anticrist write up the honor roll

pvt

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Като база за сравнение, с вградена NVIDIA 7050, сравнително "приличен" Celeron 430 @ 1.80GHz и 3 гигабайта RAM ефектите на KDE4 вървят задоволително (което означава, че не е зле да се изключват при игра). За тези пари бих се спрял на някоя по-сериозна от 8-ма серия.
Активен

Георги

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Благодаря ви за съветите попитах защото пц-то ми е доста старичко (Processor : Intel(R) Celeron(R) 1.70GHz RAM 480 MB) в момента съм с вградена видеокарта SiS  а дъното ми е ESC Elitegroup ако купя nVIDIA ще стане ли на това дъно или и него трябва да сменям ?

Сега имах време да рагледам и това ми хвана окото : http://www.pro-bg.com/product/category/10/id/3302/  какво мислите изкажете мнението си защото от видеокарти си нямам и понятие .....
« Последна редакция: Apr 13, 2009, 14:22 от Lamer91 »
Активен

pvt

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Значи пак от собствен опит със селерон 2.4 s478 (с който замених един на 1.7 гигахерца, защото не се траеше), agp geforce 6200 и гигабайт и половина рам беше известна мъка с компиз, но ставаше. Кде3 в сравнение с четворката вървеше като слънце с неговите сенки и ускорения и при изключени ефекти с него куейк3 поддържаше добър фрейм рейт. Слабите точки са ти оперативната памет и процесора. Може би е по-добре да се ориентираш към някоя по прибрана среда като xfce. Това дъно има ли pci-e слот за видео (след като си се насочил към такава карта)?
Активен

Георги

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Аз си знам че цялото ми пц е боза ....... но на 1во време ми трябваше видеокарта ще дрункам наще да ми дадат някои лев да си сглоба едно пц щото аз ако трагна да сменя едно трябва да сменя сичко оставям си само кутията и захранването хард имам звукова също еми одеве го отварарях има ...
 А на мен нещо друго ми е чудно един мой познат който ме зариби по линукс на много по слабо пц от моето 800МХз процесор 32мб видео GF6500 и 384 рам подкарваше компиза на гном и не насичаше само леко 3д куба но той не го използваше аа не тръгваха и някои ефекти от Beryl изгащите прозорци и още нещо но това няма значение нещо по ядрото ли е барникал незнам ...
ама аиде оффтопик щото го обарнах на мохабет ще сглобавам нова щайга и това ще е за ся ше карам така
« Последна редакция: Apr 13, 2009, 21:49 от Lamer91 »
Активен

pvt

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
 :) Обади се все пак в темата, ако намериш решение, което те устройва. И общите приказки са от полза за начинаещите.
Активен

spirtbrat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Относно радеоните - на R200, compiz върви задоволително. На по-новите модели, съответно, върви по-добре :)
За моделите до R500 (включително) се ползва open-source драйвер, а за R600 и R700 е нужен драйвера на ATI.
Comparison of ATI graphics processing units
След 2-3 месеца ще може и R600/700 да се ползват със open-source драйвера.
Активен

The harder I work, the luckier I goddamned get.

Георги

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Видеокарта си взех  всичко  върви добре не лагва благодаря за помоща ето я : http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/xfx-gf-9600gso-384mb-192bit-ddr3-pci-e-p26251652.html   какво  мислите за избора ми ?
Активен

spirtbrat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Ми, какво да мислим ? Карта, като карта. Да ти е честита :)
Ето тук можеш да видиш как се представя спрямо други видео карти, но все пак, не вярвай безрезервно на тези таблици.
Активен

The harder I work, the luckier I goddamned get.