Автор Тема: Проблем с инсталирането на ktorrent!  (Прочетена 1821 пъти)

nikodim81

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Здравейте.Пише един абсолютен новак в LINUX. Може ли някой да ми помогне с инсталирането на ktorrent за eeepc на ASUS.Според мен успявам да го инсталирам(може и да греша) но не и да го активирам .Въпроса ми е какви са стъпките и командите за инсталацията(може и на друга съвместима програма)?Надявам се някой да помогне защото вече се поотчаях!Предварително благодаря за всяка помощ!
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #1 -: May 09, 2009, 06:56 »
Програмата ktorrent е kde приложение. Така че би трябвало да присъства в списъка на достъпни за инсталиране програми на пакетният мениджър на дистрибуцията, която си избрал да ползваш. Отваряш съответният пакетен мениджър, намираш пакета ktorrent, маркираш го за инсталация и толкоз. После вече трябва да ти присъства в менюто в секция интернет.
Поне дай инфо коя дистрибуция ползваш.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #2 -: May 09, 2009, 09:15 »
Момче не се отчайвай ЕЕЕ е направено да ти е лесно, аз в момента ти пиша от него. Най лесно в него се слага софтуер през Асус Довнлоад, което си е на практика ЦНР, но няма да те затормозявам, какво е това за момента. Иконката е планетка върху диск съединени с червена стрелка на долу и се намира в етикетчето INTERNET. Реално това ти отваря web страница, където имаш поле за търсене.

Намираш ей това:

http://eeedownload.asus.com/products/overview/ktorrent

Пише си инстал, натискаш и ти се отваря един въпросник в две три стъпки, най-важната  от които да избереш в коя категория да се настани новия софтуер. В случая нищо няма да избираш, защото по подразбиране си сочи Интернет.

Това е. Сега тук има един тънък момент. Оказва се, че на някой системи, например моята отваря eeedownload без нужните права. Лесно се разбира, като вместо въпросник за инсталиране ти се предложи да запазиш в някоя папка един cnr файл. Това може да бъде заобиколено. Натискаш комбинацията ctrl+alt+t, появява се черен прозаорец. В него пишеш sudo su и натискаш ентер. След това пишеш firefox и пак ентер.  Сега вече ще ти се стартира четец с нужните права, от който спокойно да посетиш, адреса, който ти дадох по-горе.

Успех!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikodim81

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #3 -: May 09, 2009, 10:13 »
Доколкото разбрах работq с XANDROS.A kolkoto do ASUS DOWNLOAD ниамам такава икона никъде ,това го разбрах след задълбочено издирване!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #4 -: May 09, 2009, 11:27 »
Странно, кога купи асуса, обновяван ли е, кой модел е по-точно?


Добре де а "ръчното" инсталиране, сиреч след ctrl+alt+t натам не доведе ли някакъв резултат?


Ощще едно въпросче, favorites къде се намира? Първи или последен? И още нещо май досега не си стартирал от Setings Add/remove software. Направи го. То автоматично ще провери за всички актуализации, а след разрешение и инсталира. Това трябва да доведе до няколко нови иконки сред които и въпросната Асус Даунлоад.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikodim81

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #5 -: May 09, 2009, 11:54 »
Да ти кажа точно кой модел е ми е трудно засхтото от познати го взех понеже на бързо ми трябваше нещо малко защото заминавах за чужбина.Но това което знам е 512 RAM и 4 GB хард.Мисля че не  е обновяван въпреки че add/remove го ползвам ама не намира подобна програма.Favorites е последно в менюто.А за ръчното мисля че успявам да го инсталирам но не и да го стартирам! ???
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #6 -: May 09, 2009, 12:18 »
Аха проблем тогава. Твоят е първият 701. За него cnr не е достъпен. Така имаш два варианта.

1. Отваряш конзолата (ctrl+alt+t), sudo su, synaptic. Това ще ти отвори една доста дружелюбна програма за добавяне и махане на софтуер. Вътре има доста повече неща, отколкото в онова аплетче, но все пак не много. Там пускаш едно търсене по да речем torrent. Ktorrent го няма там, но да се надяваме ще се появи друго нещо. В момента не мога да пробвам предоставих лаптопчето на домочадието.

2. Трудният. Разхождаш се до Дебиан.орг Търсиш (има вградена търсачка за пакети) питаш го за кторента, избираш пакета, обозначен за etch. Сваляш го. Най-лесно е да го инсталираш през същия синоптик или класическото dpkg -i ktorrent.deb. Пакета съдържа и номер на версия, сиреч не се казва така, за да е успешно инсталирането от конзола трябва да си в директорията, в която си госвали. Преди dpkg трябва да си изпълнил cd ~/My Dokuments/ на мястото на мойте документи името на папката, ако е друга. А за да не пишеш цялото име на пакета след първите букви натисни един таб (това ще проработи и с името на директорията). както виждаш ако досега не си работил в конзола и не си имал вземане даване с Дебиан (ксандрос му е дериват), по лесното е с графичния синоптик посочването инсталиране от локален файл. Обаче и при двете има доста голяма вероятност да нямаш, нещо от което зависи програмчето. Това ще ти бъде съобщено, който и метод нма инсталация да избереш. Ако няма такъв, просто инстала ще свърши след минута без съобщения за грешка. Ако е първото, както предполагам, следва връщане на Дебиан.орг и изнамиране на въпросните пакети, които да се инсталират преди ktorrent.

Въобще седмака е малко по-малко приятелски отколкото би ми се искало и добавяне на софтуер би затруднило новаците. А още не съм стигнал до шизофреничния въпрос за слагане иконки на външно инсталирани приложения.

Дерзай!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikodim81

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #7 -: May 09, 2009, 12:23 »
Много благодаря за помощта сега ще се заема само да ми кажеш каква е командата за активиране на инсталираната програма че два пъти вече стигам до там и неуспявам!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #8 -: May 09, 2009, 13:04 »
Може да сложиш иконка, ако искаш но това е дълга тема. Е ще я почна за теб, пък има и общо взето лесен начин.

Като начало може да се стартира, както и до тук. ctrl+alt+t/ktorrent ентър.

Добре като съм почнал. За създаване на иконки, най-лесно е с програма, ако не ти се редактира рц-то на айса на ръка. Такава има тук:

http://download.projectsakura.com/eeepc/emeditor.html

Трябва да се стартира с повишени права, за да може да запази промените, сиреч ctrl+alt+t/sudo su/emeditor. Интерфейса е прост и кичозен. От дясно имаш дървото на етикетите. Избираш този, в който да настаниш иконата. В дясната по-голяма се появяват съществуващите елементи. Имаш опция за добавяне. Появява се прозорче, в което пишеш името което ще се появи под иконата. За команда пишеш /usr/bin/ktorrent (може и в /usr/local/bin/ktorrent да се е настанила, провери с locate ktorrent), избираш иконка от наличните, затваряш прозореца, затваряш програмата като се съгласяваш да съхрани промените. После следва рестартиране. Може да не е цялата машина, а само графичната среда [ctrl+alt+backspace (стрелката над ентъра)]. Като зареди, ако си поставил правилна команда трябва да имаш вече в съответния елемент и икона.

Има и други неща, например работа с кирилица. За да не преразказвам за нея направо ще те насоча към дневника на моя боен другар инж. Бодуров:

 http://delafer.blogspot.com/
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikodim81

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #9 -: May 09, 2009, 13:20 »
леле човек,да знаеш че имаш едно огромно черпене от мен стига да се срещнем! [_]3Страхотно много благодаря за помощта и след малко започвам да се занимавам усилено дано успея!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #10 -: May 09, 2009, 13:27 »
Моля, пак заповядай. Радвам се да мога да помогна някому. Все се боя, че обяснявам не разбрано. Ще пием бири, няма проблем. Ако дойдеш на феста във Видин другия месец, даже аз ще черпя, защото ще ми е повод  ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nikodim81

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #11 -: May 09, 2009, 13:30 »
С удоволствие щях да намина ама няма как в Италия съм и скоро няма да се прибирам ,но 100% ще досагдам с други проблеми тук за което предварително се извинявам! ::)
Активен

nikodim81

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #12 -: May 09, 2009, 14:26 »
Ето че пак съм на линия.Понеже до сега не съм работил с торент под Линукс и не знам дали аз не правя нещо не като хората защото  инсталирах кторента тръгна си но не мога да свалям казва че торентите от замунда не са торент фаилове или са повредени.Има ли някаква тънкост която изпускам?
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Проблем с инсталирането на ktorrent!
« Отговор #13 -: May 09, 2009, 20:12 »
Ами виж ги дали имат удължение .torrent и ако нямат им го слагай.Наистина,че някои торент-файлове,свалени от различни тракери нямат това удължение и клиентите не работят с тях (Азуреус-а работи обаче).
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ktorrent
Кошче
FeNoMeNa 1 1381 Последна публикация Oct 23, 2007, 21:41
от HeavenWarrior
Ktorrent
Настройка на програми
bashi1 13 2889 Последна публикация Oct 31, 2007, 09:21
от alabal
Ktorrent
Настройка на програми
Pumata 6 1555 Последна публикация Feb 29, 2008, 08:57
от Pumata
Какво означава това в ktorrent?
Настройка на програми
hlu 3 1394 Последна публикация Mar 04, 2008, 21:24
от ric
Firefox & kTorrent
Настройка на програми
velislavvasilev 3 720 Последна публикация Mar 15, 2013, 23:06
от velislavvasilev