Автор Тема: киоск терминал под линукс  (Прочетена 4001 пъти)

sdan

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте,

Занимаваме се с киоски - главно хардуер
Имаме клиенти който се интересуват от киоск под Линукс
Ние предлагаме само решение под Windows, плюс специализилания киоск софтуер SiteKiosk (http://www.sitekiosk.com), но това струва доста пари
Ако някой може да предложи решение под Линукс + подходящ браузер и достатъчно висока надеждност и сигурност, моля да се свърже с мен.
Става въпрос за нещо подобно на киоска на входа на ФМИ.

Ангелов
УНИВАК
http://www.univac-bg.com
info@univac-bg.com
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: киоск терминал под линукс
« Отговор #1 -: May 25, 2009, 15:53 »
Вярно, че киента винаги е прав /дали?/, но щом се стиска за 400-500 евро... бягайте далеч от него.
Уважавайте труда си, и този на другите. Аз съм се нагледал на такива, които се опитват да изклинчат от какво ли не... такива клиенти не ви трябват, повярвайте ми.
Активен

sdan

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: киоск терминал под линукс
« Отговор #2 -: May 25, 2009, 16:57 »
Благодаря Ви за бързата реакция.
Прав сте разбира се по въпроса за икономиите, но тия 400-500 евро са около 30-40% от цената на целия киоск който произвеждаме и асемблираме в България. Смея да твърдя, че ние предлагаме най-ефтиното решение на пазара, при същото качество и гаранция, като на някои от най-големите производители. Друг е въпроса, че т.н. обществени поръчки за тези устройства за държавната, областна и общински администрации се "печелят" от фирми на десетократно по-висока цена. Какво да се прави - това е нашата държава сега.
Така, че предложениета остава в сила :)
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: киоск терминал под линукс
« Отговор #3 -: May 25, 2009, 20:18 »
Не го слушай Mitaka, в условията на глобална криза е повече от нормално клиентите да гледат да спестят всеки $. Да неговорим пък колко приятно изглежда киоск със син екран ;) Киоските на централна автогара в Сф са с Linux или някаква друга UNIX базирана OS.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

sdan

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: киоск терминал под линукс
« Отговор #4 -: May 26, 2009, 10:01 »
Да, две са фирмите, които инсталират киоски под Линукс в България в момента. На едната са тези на автогарата, НДК, ФМИ и още няколко места в София, а на другата, тези в офисите на НАП, бензиностанциите на Петрол и Лукойл и др. Имам още много да кажа в тая връзка, но това е съвсем друга тема и е свързана с начините за организиране, провеждане и контрол на обществените поръчки в милата ни държава.
Това, което ме интересува в момента е да можем и ние да предлагаме на клиентите си решение под Линукс, достатъчно сигурно и надеждно и лесно за адаптиране и поддръжка.
Активен

raydon

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Re: киоск терминал под линукс
« Отговор #5 -: May 26, 2009, 14:07 »
Има доста варианти за Киоск под Линукс. За браузър естествено - Файърфокс. Не виждам причина да не може да се изгради киоск на базата на което и да е дистро - просто подходящ уиндоу мениджър (нещо леко за предпочитане) + Файърфокс... и по-натам каквото още иска клиента. Не е rocket sience.

Ако искаш дай подробности за хардуера и някакви по-конкретни параметри на проекта - тук или на имейл abortivus(at)abv(dot)bg

Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: киоск терминал под линукс
« Отговор #6 -: May 26, 2009, 18:51 »
Имам едно делово предложение.
Прави се спецификация какви услуги и в какъв вид да подържа терминала, на какъв точно хардуер да работи и така нататък. Едно ясно задание за изпълнение. В този случай съм сигурен че ще се намерят хора които да го изпълнят при приемливи условия.
Примерно аз не съм се сблъсквал директно с такъв терминал. Може и да мога да направя но незнам какво представлява реално. Само от преминаване покрай него неможе да се разбере.
Също така съм сигурен че за случая не е необходима пълна функционалност а само частична.
Така че Sdan можеш да напишеш 1 страничка каква функционалност да има - по възможност съвсем кратко като точици, и за какъв хардуер да е.
Мераклии ще се появат веднага.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: киоск терминал под линукс
« Отговор #7 -: May 26, 2009, 19:15 »
Един не лош софтуер, всъщност най-добрия, който съм виждал е:

http://byzgl.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page

Проекта беше направен с подкрепата на немското правителство. Ще забележиш, че доста време беше зарязан и последната версия е от 2006 (аз съм ползвал предишната доста отдавна). Това обаче, че с 2.4 ядро съвсем не го прави стар, особено за нишата в която е насочен.


Успех!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear