Автор Тема: Какво няма да можете да правите с нетбука си ако сте с Windows 7  (Прочетена 8139 пъти)

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Microsoft обявиха какво няма да може да ползвате на нетбуците, ако ползвате Windows 7 Starter Edition.
Няма да можете да изпозвате "новостта" Taskbar Preview
Няма да можете да сменяте картинката на десктопа, звуците и цветовете на прозорците. (Ей това вече е брутално)
Няма да можете да сменяте юзърите без Log Off. (с това мога и да се примиря)
Няма да се поддържа втори монитор. (И какво да забравя че имам VGA порт на моя MSI Wind)
Няма да тръгват DVD-та. (Сега наистина няма нужда да си купувам usb dvd-rw. Мерси Microsoft, че ми спестявате пари)
Няма да можете да стрийвамвате multimedia от други компютри. (Вече и моя десктоп не ми трябва. Таман ще освободя малко място в къщи.)
Няма да може да се изпозват Legacy програми работещи на Windows XP. (Някой да има Wine за Windows 7, че ще ми трябва скоро)

Източник. http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2009/05/29/let-s-talk-about-windows-7-starter.aspx?PageIndex=2

P.S. Ще тръгват повече от три процеса на операционна система. Може да вдигнем купон по случая.
« Последна редакция: May 30, 2009, 10:31 от milkonoj »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Този път са се Оляли  :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Имам едно предложение към Microsoft - да наложат и още едно ограничение - тяхната скъпоценна ОС да не се ползва от повече от един човек - камерата на лаптопа да се ползва за разпознаване на потребителя (ще се наложи да не си сменяте прическата и да не си слагате грим за да може системата да ви разпознае).
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
« Последна редакция: May 30, 2009, 13:07 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Microsoft обявиха какво няма да може да ползвате на нетбуците, ако ползвате Windows 7 Starter Edition.
...
Това сериозно ли е, или е някакъв базик? Гледам темата е в секция "хумор". ???
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Мисля, че е сериозно. На времето поне сериозно се обсъждаше варианта за само 3 пуснати приложения. Явно са се отказали от това, но другите неща остават. Куриозното е, че ако погледнете коментарите повечето хора явно са доволни от windows 7 starter edition. Има чат пат раздразнени хора от това, че няма да може да се сменя тапета и да се персонализира системата, но повечето приемат за нормално невъзможността да се ползва dvd например. Не искам да съм груб обаче първата дума, която ми идва на ум е овце. На мен лично и да ми плащат няма да ползвам ОС, която не ми позволява такива елементарни неща като персонализиране и ползване на dvd, а какво остава да плащам пък макар и някакви минимални суми (уж тези ограничения били, за да може да е по - евтин starter edition-а).
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

Whisper

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 128
  • Distribution: Ubuntu 8.10
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
До седмици след излизането му ще пуснат кракове за тези "екстри"
Активен

The Anticrist write up the honor roll

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Да, ама е "Красиво"!
Поне да се бяха сетили да сложат ограничение така, че системата да се товари максимум до 10% и да са достъпни само половината от системните ресурси.
Имаш нова видеокарта, нямаш 3D, имаш 16 гигабайта рам, работят 8, от 4 USB порта работят 2, а от 2TB се вижда само 1TB... Ще е яко, но аз вярвам, че Майкрософт държат на потребителите си и ще включат тези нововъведения в първата алфа на Windows 8 Starter и Home Edition. То се е видяло, че няма да си инсталирам седмицата. :D
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Да, ама е "Красиво"!
Поне да се бяха сетили да сложат ограничение така, че системата да се товари максимум до 10% и да са достъпни само половината от системните ресурси.
Имаш нова видеокарта, нямаш 3D, имаш 16 гигабайта рам, работят 8, от 4 USB порта работят 2, а от 2TB се вижда само 1TB... Ще е яко, но аз вярвам, че Майкрософт държат на потребителите си и ще включат тези нововъведения в първата алфа на Windows 8 Starter и Home Edition. То се е видяло, че няма да си инсталирам седмицата. :D
Споко, майкрософт винаги ще прави нещата скапани - това е едно бъдеще с безъвратното минало - крепящо се само на всеобщата посредственост и далаверата....
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Майтапа настрана, но наистина има вино за боза. И така като гледам ще стане най-ценната програма за новата седмица. Чрез нея хората ще разкарат ограниченията. Аз предпочитам по-прост подход, просто няма да слагам нещо, което само прилича на ОС.

 [_]3
 [_]3
 [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

JediLubaka

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Не знам, кой от какво е чел или кой запален линуксжия е изявил желание на изръси някаква простотия, но на моя компютър нищо от казанато не е вярно!
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
JediLubaka, искаш да кажеш, че си си купил оригинален Windows7 Starter? Я ни светни и нас къде ги продават, че и ние да си вземем  ;D  ;D
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

JediLubaka

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Не съм го купил, но съм с някаква тестова версия, не вярвам в това което горе е написано. Но не ме и изненадва, че някой линуксджия го казва.

Не ми се иска да се зароди някакъв спор, но не ми се иска и хората да вярват в нещо написано от някой си, който решил да си го напише с някакви свои цели.
Активен

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Това, ако забелязваш е само за Windows 7 Starter Edition. Не става въпрос за бетата дето си я дръпнал от http://arenabg.com. Както може би виждаш в заглавито на темата става въпрос за нетбуци или Atom базирани компютри и тази версия на Windows 7, ще е специално за тях. Ако искаш пробвай да сложиш Windows 7 на нетбук и си кажи мнението, но преди да пишеш тъпотии(то в хумор му е мястото де), поне прочети темата на дискуцията.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Няма да тръгват DVD-та. (Сега наистина няма нужда да си купувам usb dvd-rw. Мерси Microsoft, че ми спестявате пари)
Няма да можете да стрийвамвате multimedia от други компютри. (Вече и моя десктоп не ми трябва. Таман ще освободя малко място в къщи.)
В момента в който потребителите си инсталират VLC или SMPlayer ще могат да плейват произволни неща. Същото важи за Media Player Clasic и всякаквите други плеяри за Windows.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Достъп до Windows дял от Мандраке 9.2
Настройка на програми
Teo 14 7017 Последна публикация Jul 25, 2004, 21:15
от Teo
Забиване в стил Windows
Коментар
residentx 5 3665 Последна публикация Aug 06, 2004, 23:56
от empty
Better without windows
Живота, вселената и някакви други глупости
Agent_SMITH 9 4678 Последна публикация Sep 10, 2004, 12:09
от july
Hаскоро беше откраднат сорс кода на Windows XP ;-)
Хумор
luda_glawa 2 3183 Последна публикация Oct 30, 2004, 16:49
от cable
Windows application under non windows platform
Предлагане
Pesho4uka 6 7566 Последна публикация Sep 18, 2006, 09:54
от Pesho4uka