Автор Тема: Отново проблемче моля този път помогнете  (Прочетена 1389 пъти)

genezischo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Инсталирах си една програма и нали при самата инсталация ми я разхвърля навсякаде в файловата система,та въпроса ми е как мога да деинсталирам тая програма . Се1 да няма нито 1 фаил от нея останал никаде ?
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Ние да не сме врачки?
Напиши си дистрибуцията най-малкото.
И какво е това "Се1"? Аз се сещам де, но си има правила за писане във форума, които трябва да се спазват.  ^-^
Ако искаш правилни отговори, задавай правилни въпроси.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

genezischo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
заради това Се1 ли няма да ми отговорите .... направо сте царе казвам ви,а ако някои случайно се навие да ми помогне Линукс дистрибуцията ми е Убунту 8.10 гноме.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Обясни как я инсталира програмата? Ако е с пакетен мениджър, деинсталирането става пак с него. Ако е компилирана от сорс, make uninstall. Ако не е тайна, може да споделиш и коя е програмата :)
Активен

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Проблема не е в това, че си написал Се1, а че хората нямат време да се опитват да дешиврират написаното. Мен лично ми отне към 2 минути докато загрея какво е това Се1 и все още не съм сигурен дали имаш в предвид - "все едно" или нещо друго. Все пак завършваш изречението с "?" и някак си това "все едно" не се вписва.

Относно въпроса...
Кажи как си инсталирал, защото под линукс(и не само) има много начини да инсталираш една програма. Всичко зависи разработчика на програмата какво е направил. Дали е пакетна (като сетъпите под Уин) или я компилирваш и после праскаш един make install. Или е някой скрипт (който си върви с нея) който стартирваш за да се инсталира. Последния вариант обикновенно е съпроводен със скрип за деинсталиране.
Ако не е тайна, дай името на програмата да видим за какво става дума.
« Последна редакция: Aug 08, 2009, 17:40 от m0rph »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
1. sudo apt- get remove "името на програмата"
2. Можеш да премахнеш програмата и от synaptic. Пишеш името в търсачката отмяташ за премахване и прилагаш. Но е по- лесно от конзолата.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
В apt-get няма интервал, да не се объркаш
1.sudo apt-get remove "име на пакета"
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Още в първият отговор има освен забележка, че Ce1 не е ясно какво е точно, че липсва информация за дистрибуцията ти.
Няма смисъл да си припрян - в този форум никой не е поел ангажимент да свърши нещо, но много често някой успява да помогне.
Активен

фонокартен телефонен апарат

genezischo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
cybercop благодаря ти много мен :).Е това исках точен и ясен отговор без излишно писане,а програмата беше Cedega ;)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
genezischo надявам се да не ме наругаеш, но трябва да запомниш няколко неща. Сега няма да те карам да четеш статията на ESR за правилните въпроси, но все пак в кратце.

Когато питаш бъди любезен, заяждания като тези в половината от осемте ти поста включая последния, не се приемата добре.

Когато питаш давай конкретна информация. Ние не знаем по какъв начин си я инсталирал тази седега в случая.

Ако не ти се отговори веднага, почакай. Грубия език не помага. Ако не и се отговори изобщо подири сам помощ.

Никой не се е родил научен, но това не е причина да откажеш да учиш.

Ей такива работи, малко възпитано поведение, не е навредило на никой. Ние обичаме да помагаме на новите да навлезат. Добре си дошъл, ако се държиш прилично!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
cybercop благодаря ти много мен :).Е това исках точен и ясен отговор без излишно писане,а програмата беше Cedega ;)
Миличък, ние не можем да гадаем как си си инсталирал програмата, това, което ти е казал cybercop имаше вероятност най-много 50% да уцели проблема ти. Да не говорим, че ако не беше с Дебиан-базирано достро, apt-get имаше да го издирваш що за животно е. Отговорите, които ти наричаш "излишно писане", всъщност ще ти бъдат повече от полезни занапред и ти разясняват кои са начините за инсталиране на софтуер под Линукс дистрибуциите.
Активен

genezischo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Окс вече ще знам.Благодаря на всички ;)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Код:
#find / -iname <име на файла> -exec /bin/rm -rf '{}' \;

ПС: При името на файла няма да пишеш <>
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше