Автор Тема: Как се оправяте с нахални религиозни хора?  (Прочетена 8112 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Това е само за атеисти.

Абе преди около половин час звъннаха една германка и един германец на средна възраст, говорещи развален български език. Отварям и почнаха да ми говорят за библията и зацепих накъде отиват нещата, но реших все пак да ги изслушам, защото ми стана забавно. Още в началото ме питаха дали проявявам интерес към библията, аз им казах че съм атеист и те се оплакаха, че в България имало предимно атеисти (което е една от малкото хубави страни на комунизма според мен :) ).

Та пичовете взеха да ми четат някакъв цитат от библията където пише как всички къщи били построени от хората и как всичко от което са построени било сътворено от Господ. Викам им "добре де, а вашата библия нали са я писали също хора, тогава би следвало че не е перфектна и вероятно следва някакви лични може би грешни убеждения на създателите й?".

Това явно ги амбицира и ми извадиха една книжка с някаква картинка на ДНК верига. Пичът вика "това не може да се синтезира в лаборатория, молекулата била прекалено сложна и не можела да възникне спонтанно, трябвало да е божие дело. Аз викам "добре де, ама тя не се е зародила така двойната верига, преди това е била доста по-проста РНК". Викам "сега вие сте дошли от Германия предполагам със самолет, преди няколко хиляди години щяхте да пътувате пеша това в продължение на месеци. Щом само за няколко хиляди години сте съкратили тоя път толкова пъти, защо да не може за милиарди години някъде на тая планета да не възникне РНК молекула и тя да еволюира до ДНК? (странното е че май ме разбраха).

Викат ми че не можело вселената да не е създадена от Господ, защото всичко било много подредено и имало строги закони, аз викам че тя и математиката и физиката са красиви науки и че въобще не е невъзможно всичко да е просто серия от събития случващи се от едно начално състояние и при определени вероятности.

Ама след това нещо им изчезна ентусиазма, въпреки че бяха усмихнати, връчиха ми една книжка и побързаха да си тръгнат.

Ей забавна работа. Вас случвало ли ви се е такава среща че ми стана интересно :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
пускам им дейвид аик от йутуб и им гледам сеира :) Много по-лошото е религиозни хора, които стават агресивни няма значение религията, а обстоятелствата: като им до/кажеш, че са преебани много яко, почват да се защитават с всички средства и нарушат всичките си "закони"... Тва е много весело.
Мани тва, ама днес чета, че 2010 трябвало да си обновим паспортите - кои ме пита дали искам и защо? Само на мен ли ми е странно с тея биометрични лайна как тихо тихо го прокараха и сега сме пред свършен факт... ама 50 пъти писаха за николета лозанова и концерта на мадона. А ако не искам биометричен паспорт и всеки счетоводител на 500лв заплата да гледа къде съм бил, какво съм правил, какво обичам и какво не... 2010 2010 ??? а ние продължаваме да спим. Извинявам се че нафлудих набързо. Моля да бъде свинен най-искрено, но за мен беше шок да го прочета тази сутрин!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Виж сега, gat3way, много зависи от това как си представяш тоя Господ - дали като брадат дядка, дали като Исус, дали като Гръмовержеца на Олимп (брадат чичка), дали като Абсолют, дали като Закон, дали като нещо друго.  ;)

Виж, хората дори научили български, за да прозелитират, за което най-малкото заслужават адмирации.
Всеки според акъла си.  ^-^

П.П. Препоръчвам ти "Контакт" на Карл Сейгън. Бард я бяха издали преди години, на пазара я няма, но може да е останала някъде по библиотеките.  [_]3
« Последна редакция: Sep 11, 2009, 13:58 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
голдни, господ е това, което ти не можеш да бъдеш - т.е. нещо, което те превъзхожда и ти не може да му се начудиш... оттам и символиката - бог на кулинарията, на футбола и т.н. Защо всеки пада на колене и гледа към небето, какво има там? Слънцето! няма нито дядка, нито николета лозанова.
прекалявам с дейвид айк май, ;D
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил

Виж, хората дори научили български, за да прозелитират, за което най-малкото заслужават адмирации.
Всеки според акъла си.  ^-^

ако ти кажа, че това са агенти, няма да ми повярваш, но те не са научили български просто ей така, ако се интересуваш, ще ти разкажа откъде се появяват "немците" с "разваления" бългаски... много кавички станаха :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Порче, предпочитам това какво е Господ да го оставим като въпрос на лична интерпретация.  ;)
Така няма да има недоразумения и дрязги.

ако ти кажа, че това са агенти, няма да ми повярваш, но те не са научили български просто ей така, ако се интересуваш, ще ти разкажа откъде се появяват "немците" с "разваления" бългаски... много кавички станаха :)

Порче, прав си, нямам причина да ти вярвам.
Активен

Без правила няма игра

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
игноранс, голдни, игноранс... това е новата вълна сред българската средна класа - образовани млади хора, живеещи на семейни начала, финансово стабилни и мечтаещи за западният начин на живот... хората, които са били младежи през социализма. На тях не им пука за нищо - искат само да са като на Запад, едно време като не са могли. Няма проблем! много са зле нещата... :(
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
няма нито един германец от фрг, дори в наши дни, който да говори български, всичките са от източна позната като гдр, агенти на штази, познато? ДС с 2 думи и сега за да не умрат от глад, я са учители тук, я се правят на клоуни като при гетуей. Повечето немци са католици и те да ти говорят за Господ е все едно евреин за милосърдие и мир ;D чак е смешно колко са предсказуеми :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
А, те на книжката отзад имат списък с адреси за контакти в доста държави, включително някакъв софийски адрес. Честно казано не виждам нищо лошо да правят това - там някаква църква им плаща да го правят, нека си се занимават. Само че идват непоканени да ми променят възгледите за живота (апропо книжката, която ми дадоха е точно за смисъла на живота) и като ми губят времето с това, и аз ще изгубя малко от тяхното, за да ги подразня :)

Бяха доста учтиви хора, обаче май не очакваха точно това да се случи.

А,да, сега съм в Русе, така че порче знае ли се, може и у вас да почукат в един хубав ден :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
при мен са идвали американци. Костюмирани пишлемета, май студенти, и се ококориха като им казах, че не ме интересува исус... сякаш смачках нещо свято под краката си и бяха готови да се саморазправят. втф?
п.с. може да дойда на феста :D само дето богомил ме дразни, но ще го преживея някакси :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
А, онова са мормоните, те от край време се подвизават, преди бяха доста по-нагли, ама преди време налетяха на някакви сърдити подпийнали членове на ВМРО и ядоха шамарите, чак полицията се намеси в цялата тарапана. Ама тях отдавна не съм ги виждал да се размотават по улиците, едно време бяха честа гледка :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Само че идват непоканени да ми променят възгледите за живота...

Да, това не е приятно, но ти пък не си длъжен да ги приемаш или слушаш. Казваш им "не ме интересува" и толкоз. Ако много настояват, започнат да заплашват или манипулират, тогава вече по-грубичко.

А бе вие за религиозна свобода не сте ли чували?
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
А те дали са чували? :)

Просто не ми допада идеята. Имам предвид, не е сложно да си представя, че всичко е плод на някой грандиозен създател, както се опитват да ме убедят. Това е по-лесно, защото обяснява много неща, които за момента нямат еднозначно обяснение. Да кажем, не ми допада идеята "щом вашата наука не е казала нещо по въпроса, значи ние сме прави", защото по същество това е същото като да кажа "щом вашия Господ никога не съм го виждал, значи не съществува".

Обаче ако наистина бях религиозен, нямаше да имам никаква нужда от проповедници, църкви, гурута, учители и тем подобни ненужни проксита между мене и Господ. Защото според елементарната логика, те са хора и човешки институции, следователно не са перфектни и единствено могат да изкривят и опорочат връзката между мене и Господ. При все това, тези идват и ми обясняват тези неща. Е, ами не се сдържах и реших да поспоря малко с тях.

Обаче ефектът беше поразителен, ако пак се случат да дойдат и да ме уцелят да съм сам вкъщи, ще ги откажа от тази работа :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Е, ами не се сдържах и реших да поспоря малко с тях.

Еми хубаво, значи си се позабавлявал. Дано и те да си вземат поука.  ;)
Активен

Без правила няма игра

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Поредната много "полезна" тема.
« Последна редакция: Sep 11, 2009, 16:09 от neosofti »
Активен