Анкета

Въпрос: Да сменя ли Линукса с Боза?

  • да
    - 7 (28%)
    не
    - 18 (72%)

Общ брой гласове: 25

Автор Тема: Вируси  (Прочетена 3621 пъти)

mbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Вируси
« -: Sep 18, 2009, 11:06 »
Омръзна ми. Чувствам се вече пренебрегнат- тази сутрин във фирмата има поредна вирусна атака към компютрите с Windows.
Писна ми моя лаптоп да не го атакуват и да работи както трябва. В това няма тръпка. Май е време да сменя Дебиана и Убунтуто с някоя боза.

Вие на какво мнение сте по този въпрос?
Активен

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #1 -: Sep 18, 2009, 11:52 »
На мен пък ми омръзна колегите 2 дни да ровят за стари драйвери понеже поредният ъпдейт на убунту ги е строшил и не им работи Х-а, аз да си работя нормално. Също се чувствам дискриминиран, че само аз не гледам грозните default-ни шрифтове на убунту. Май ще сменя ОСХ-а с убунту ;D
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Вируси
« Отговор #2 -: Sep 18, 2009, 12:05 »
И на мен ми писна от глупавия Windows. Бахти наглия бре - даже видео картата ми поддържа. Я на Fedora-та какво прекрасно мига екрана като разстроен телевизор от втората световна. Пък филмите в Windows - УЖС! Даже могат да се гледат! Веднъж даже си пуснах два монитора - един 20 и един 19 инча ( нали съм нагъл и искам да ползвам едитор и браузер едновременно ). Срам и позор, че тръгнаха. A от X колко любезно ти казват - максимална резолюция 2048х2048, иначе е богохулство :D Даже ти казват, че понеже си гъзар и имаш 2 монитора, ще минеш и без 3D :) E-ех, да беше така навсякъде! :) Какъв живот щяхме да го живеем! :)

П.П Щях да забравя, нали линукс-а е страхотен сървър, за какво ти е туул за настройка на интернета. Веднъж ръгъш една конфигурация в /etc/sysconfig и си готов! Тя машината така или иначе няма да се мърда повече...
« Последна редакция: Sep 18, 2009, 12:10 от shoshon »
Активен

Arvigeus

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Whatever
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #3 -: Sep 18, 2009, 12:10 »
Честно казано Линукс е за идиоти. Няма дефрагментация, няма програми за поддръжка на регистъра, антивирусните не засичат вируси за линукс, само за уиндоус. Не се налага да правиш малки оптимизации по настройките само и само да ти се ускори някак си системата. Не преинсталираш. Необясними крашове правят само unstable/alpha програмите, като си сложиш повече софтуер системата ти не ти показва признаци за това чрез натежаване. Инсталацията на компилирани пакети за системата е малоумна, единствено можеш да стартираш файла, да си въведеш паролата и да инсталираш. Няма Next / Next / Next / I agree / Next / Next / Serial / Next / Next / Next / Next/ For every one on this computer / Next / Next / Create Desktop and Start menu links / Next / Next / Restart. Защо не може да е толкова просто като под уиндоуз? И защо update-ите не искат рестарт? Защо при сериозен краш се върщам директно пак под login window, вместо просто да рестартирам системата от копчето? Баси тъпата система, честно. Никога няма да ползвам такова безумие...
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #4 -: Sep 18, 2009, 14:24 »
И аз имам чувството, че съм прецакан. Преди 2-3 месеца имах щастието да си запиша на dvd една от официалните 64 битови версии на Windows 7, свалена директно от сървъра на микромерките. Извадих 40 гигабайтовия макстор от шкафа, разкачих другите хард дискове, инсталирах джама и ми стана едно леко на сърцето. Боднах една 16GB флаш памет да си пусна някое flac-че за душата, видях син екран и от тогава не съм виждал Windows.  ;D

Линукс е много зле в мултимедийно отношение. След като си обнових alsa-та на убунтуто до версия 1.0.21 (сега съм с 1.0.21a ) останах изнедадан от поддръжката на CMI8788. Ще ми се Asus да си обновяваха толкова често драйверите и да се забелязваха подобрения.

Политиката на майкрософт е насочена единствено към крайните потребители и може да се опише само с 3 думички - реклама, реклама и реклама.
« Последна редакция: Sep 18, 2009, 14:37 от /dev/null »
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #5 -: Sep 18, 2009, 14:41 »
Поредната безсмислена тема......... :o
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #6 -: Sep 18, 2009, 20:17 »
Уфф почивка иде. Пуснах си днеска доброто старо ХР за да зареда едни програми в един програматор. Хората много добра програмка са си направили и си им работи на пушка - нали ХР е добра изпитана технология от 6-7 години нищо не се променя, абе най и най-доброто. Не като в линукса некакви въртящи се прозорци некакви анимации зорове с видеокарти и...... Та се отклоних малко, та пускам го и всичко работи ама само 2 програмки ми създадха проблем Акробата и експлодера. Сега си имам веселба за почивката да преинсталирам за 1679 път акробата. Така се оправя много лесно отваря един документ и после спира да отваря до новата инсталация. Много хитро са го измислили вместо да чакаш да се скапе дълго време за да се забавляваш с инсталация то вече от първият път става.
Ами и с експлодера е същото ама не му открих инсталационното exe, мола ви се помагайте. Аз ще ви дам bat файла за автоматично преинсталиране на акробата след първото стартиране, само ОК да щракучите.  >:D
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #7 -: Sep 18, 2009, 22:01 »
Тази тема май е за напомпване на самочувствието....И за избиване на комплекси.
Ами давайте!Какво ще постигнете обаче с това,не знам.

А иначе Линукс-а си е пак Линукс,а Уиндоус-а - пак Уиндоус...
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

shoshon

  • Гост
Re: Вируси
« Отговор #8 -: Sep 18, 2009, 22:52 »
Цитат
Тази тема май е за напомпване на самочувствието....И за избиване на комплекси.
Ами давайте!Какво ще постигнете обаче с това,не знам.

А иначе Линукс-а си е пак Линукс,а Уиндоус-а - пак Уиндоус...
Кви комплекси бе братче. Тука се води битка на живот и смърт. От нас зависи съществуването на света :D
Малко чувство за хумор. Що да не се побъзикаме :P
Активен

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: Вируси
« Отговор #9 -: Sep 19, 2009, 04:58 »
Е аз си мислех, че Линукса има проблеми с драйверите и тогава реших да инсталирам У 7 на по-стара машина - Е вече знам какво означава проблем с драйверите [_]3 [_]3 [_]3 [_]3

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #10 -: Sep 19, 2009, 11:27 »
Моля ви се бе хора не се излагайте. Работете на нещо изпитано - дето си има сертификатите. Какви са тези студентски разработки на които се мъчите. Никоя от тях няма сертификат от МС. Как ще гарантирате че работи без проблемно?
Некой знае ли некав си Линукс, БСД да са сертифицирани от международни организации?
Абе кво дал това взел. Не дал пари взел нищо.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вируси
« Отговор #11 -: Sep 19, 2009, 12:00 »
Някой хора наоколо не разбират какво се случва и то защото наистина се случва. А това, което се случва е, че бозата отива към заслужения си и предвидим край. Преди 9-10 години гийковете се питаха да минем ли на ГНУ/Линукс, преди пет- шест повер усерите си задаваха същия въпрос. Днес ламерите се питат да мина ли от ГНУ/Линукс на боза. И всичко това се случва все в същия портал, все в неговия форум.


Не знам дали да се радвам, че обността ни се напълни с повече идиоти от колкото е благоприлично, но е показателно, че вече въпроса е обърнат наопаки и го загават очевидно хора, които не разбират дори от боза.


А разните смешни (крайно неверни) твърдения, за чудното положение с хардуерните водачи, богатството от програми и лесните инсталации просто няма да ги забелязвам. По- добре wuser- ите сами да си счупят главите с "идеалната ОС" и сами да се откажат от нея.

Дори е забавно, че отговорите на анкетата са "фифти-фифти".

На Виктима и Фокс -  [_]3
« Последна редакция: Sep 19, 2009, 12:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

mishot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 191
  • Distribution: Fedora 16
  • Window Manager: Gnome-Shell
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #12 -: Sep 19, 2009, 12:37 »
Бозата върви най-добре с баничка! С компютъра хич не се оправя...
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Вируси
« Отговор #13 -: Sep 19, 2009, 14:28 »
аз понеже не се занимавам с глупости, ще рече линукс, от край време, това http://www.youtube.com/watch?v=zsSTukox8ZA старо ли е? Щото наскоро пак имаше някакви студентчета и нещо линукс много сигурно беше, боза моза викаш, ама то накрая какво стана? ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вируси
« Отговор #14 -: Sep 19, 2009, 15:37 »
Поре, а забеляза ли, първото кореспондиращо клипче?

Да го припомня:

http://www.youtube.com/watch?v=ObcC441YIvs&feature=related

Такива има не на килограм, а в тонове. Особено забавно беше едно с един "geek"и Вкиста. Нали го знаеш? Какво ли значат те?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear