Автор Тема: Да му пикам на Линукса!  (Прочетена 2872 пъти)

lunarvalleys

  • Гост
Да му пикам на Линукса!
« -: Sep 19, 2009, 12:06 »
Та значи, историята е следната -- минах от Слак 12.2 на Слак 13. Видео картата ми е Radeon xpress 200M. Знаех, че fglrx от ATI вече няма да се инсталира на xorg-server 1.6, но се бях примирил, защото дори със отворения драйвър вадеше 800 fps. Поне такава беше ситуацията в xorg 1.4 дето си е в Слак 12.2

да ама не  >:D >:D >:D

оказа се, че в 1.6, отворения драйвър вади 200 fps!

иха!

прегледах разни форуми -- гледам, имало бъг, хората с новото убунту са пропищели (поне тези, дет са с тая видео карта)

имало некфа кръпка, ама щял да почне да забива Х като гледам филми

е какви са сега тея простотии? да им пикам... да им пикам да им пикам даимпикам

помощ и съвети -- не очаквам, просто исках да ми олекне!

сега ще си направя кафе и кат ми дойде настроението -- downgrade

 ::) ::) ::)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #1 -: Sep 19, 2009, 18:08 »
Дано да не ти дойде и нещо друго.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

A4o

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #2 -: Sep 19, 2009, 19:57 »
Абе и мене тва много ме дразни, аз фанах и му пиках д...ба и линукса и си купих видеокарта гефорс ;D Няма общо, ма линчето не го изоставям. А и ми е много странно, защо деева трябва да си емулирам през вине-то Urban terrora(върви с 50-60 фпс), а линукския стартер повече от 20 не изкарва???
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #3 -: Sep 20, 2009, 01:09 »
И аз като Ачо си реших проблема. Но Лунар, проблема не е ГНУ/Линукс. Проблема е скритите спецификации, патентите и собственическия софтуер. Твоя случай много добре ги онагледява и отново показват, защо със всички сили трябва да се борим за свободни програми и апаратура.

Твърде ме учудва, че стар потребител като теб, не вижда и не знае истината. Нападаш ОС, а не истинския причинител- АМД.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalleys

  • Гост
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #4 -: Sep 20, 2009, 02:52 »
тфа за АМД -- едно на ръка, няма въобще да задълбаваме, че са им калпави драйвърите и че спряха поддръжката. Затворени са, ама ако работеха добре -- хич нямаше и да ми дреме. Ама те и не работят като хората. А със отворения драйвър, чрез reverce-engineering (тъй ли му се вика?) -- колкото-толкова. Приемам го. Това, което, ме издразни тук е че свободният драйвър в xorg-server 1.4 с glxgears ми вадеше приемливо ускорение, а в новата версия -- не

не "нападам" операционната система, просто ми кипна
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #5 -: Sep 20, 2009, 09:15 »
И аз съм с такава карта. Да ти кажа тези 800 fps по-скоро са нереални за нея. Около 200 са истинските ;) Инак проблеми при гледане на филми нямам със свободния драйвер - вградения в X-a.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #6 -: Sep 20, 2009, 09:25 »
Цитат
Това, което, ме издразни тук е че свободният драйвър в xorg-server 1.4 с glxgears ми вадеше приемливо ускорение, а в новата версия -- не
Понеже всички знаем, че glxgears е надежден показател. Пусни си нещо реално и направи сравнението да видиш дали въобще има някакво забавяне.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #7 -: Sep 20, 2009, 13:22 »
Цитат
Понеже всички знаем, че glxgears е надежден показател. Пусни си нещо реално и направи сравнението да видиш дали въобще има някакво забавяне.

glxgears е идеален при сравнение в една и съща машина, при условие и че разделителната на екрана е запазена между тестовете.

lunarvalleys

  • Гост
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #8 -: Sep 20, 2009, 13:43 »
ами пуснах си "нещо реално", и наистина производителността е ниска, в някои случаи когато ми трябва 3Д ускорение сега картата си е направо неизползваема...

както и да е.. остава "утехата", че и преди не беше кой знае колко добра в 3Д ускорението (дори със затворените драйвъри на АТИ), а сега изглежда работи дори малко по-стабилно Х
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #9 -: Sep 20, 2009, 15:53 »
OFFTOPIC
Цитат
glxgears е идеален при сравнение в една и съща машина, при условие и че разделителната на екрана е запазена между тестовете.
Ей сега си го пуснах на лаптопа да видя до колко може да се разчита на него - на една и съща машина с една и съща разделителна способност, едни и същи драйвери и въобще всичко едно и също най - голямата стойност беше 2 пъти по - голяма от най - малката. glxgears може да се ползва само за да се види дали въобще има 3д ускорение. Иначе наистина явно нещата с Ati не стоят добре. Аз съм ползвал intel и nvidia за видео карти и не съм имал проблеми (почти).
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #10 -: Sep 20, 2009, 17:39 »
Чакай да позная - най-малката е в началото, нали?  ;) ;)
А и има нещо наречено средна стойност.
Ако пуснеш на quake3 да ти показва fps-тата ще видиш разлики от рода (поне при мен) от 100 до 190-200 при стоене на едно място(това под Уин-а де, сега с "отворените" драйвери под лин карам не повече от 20 ;( -  да им пикам на АТИ ).

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #11 -: Sep 30, 2009, 23:31 »
Тая тема не е за боклука, ати са си е кенеф и тука в коша мога да си го кажа. И хич не ми нападайте затворените драйвери и "затворения" свят, щото точно ати си отвориха спецификациите.

П. П. Има ли живот в кофата  ;D
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

lunarvalleys

  • Гост
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #12 -: Oct 01, 2009, 00:09 »
ми аз, като добро момче,  направо в коша си я създадох темата  ::)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #13 -: Oct 01, 2009, 00:34 »
Линуксите са вятър работа. А само идиотите пикаят срещу вятъра :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Да му пикам на Линукса!
« Отговор #14 -: Oct 01, 2009, 08:23 »
Аз се качвам на танка си и отивам да ги победя тези болиди във формуата 1 2 3...
Само някой да ми се изпречи на пътя!
Активен