Автор Тема: Има ли начин за различни wallpaper на различните дисплеи при Gnome?  (Прочетена 2809 пъти)

jark

  • Гост
Здравейте!

Винаги ме е дразнило когато пусна 2-ри дисплей (телевизор, опция rightof ползвам). Мониторът е с резолюция 1600х1200, а телевизорт - 1024х786 wallpaper-а се деформира с размерите на новият общ дисплей и става страшна грозотия и на 2-та екрана.

1-вата ми идея бе да направя нов jpg с 2 залепени wallpaper-а със съответните резолюции и се получи супер, но само когато е включен (от настройките на nvidia) 2-рият дисплей, а на 1-вият .... още по-голяма грозотия. Както и да променях xorg.conf файлът винаги при рестарт (или просто старт) на машината или графичната среда 2-рият дисплей е изключен. Може и да има начин да се включва автоматично, но има идва друг проблем - при стартиране на игра или каквото и да е в режим fullscreen се центрира само между 2-та дисплея .....

2-рото решение бе да сложа на екрана едноцветен wallpaper - няма какво да се деформира и пускам 2-рият дисплей само когато ми трябва, но след като смених зелените, сините, сивите и другите по-приятни за екрана цветове взе да ми грознее


Та ... най-накрая към въпросът: Има ли начин за различни wallpaper на различните дисплеи при Gnome (един за мониторът и един за телевизорт)? Като конкретизирам gnome знам, че xfce4 владее тази хватка (по дефоут) .... та защо gnome да не може. И за да избегна въпросът "защо не си ползваш xfce4" .... ми ... gnome ми е по-удобен.
Активен

shoshon

  • Гост
Здравей
Отговорът на всичките ти въпроси е отрицателен (Игри и wallpapers). С GNOME и xFCE няма нячин да постигнеш това. ( Моше да сложиш различни Wallpapers на виртуалните работни места, но тoвa не е кой знае какъв екшън).
От труга страна в KDE тези неща се поддържат абсолютно естествено и без да се правиш на магьосник. Не ти го казвам просто защото съм фен на KDE ( използвам само gnome), но има доста съществена разлика в архитектурата на средите, която в случея ще ти е от полза (включително вдигане на производителността).
Успех!
Активен

jark

  • Гост
Здравей
Отговорът на всичките ти въпроси е отрицателен (Игри и wallpapers). С GNOME и xFCE няма нячин да постигнеш това. ( Моше да сложиш различни Wallpapers на виртуалните работни места, но тoвa не е кой знае какъв екшън).
От труга страна в KDE тези неща се поддържат абсолютно естествено и без да се правиш на магьосник. Не ти го казвам просто защото съм фен на KDE ( използвам само gnome), но има доста съществена разлика в архитектурата на средите, която в случея ще ти е от полза (включително вдигане на производителността).
Успех!
За различните виртуални места ми е ясно как да стане, но ме интересува на различните дисплеи.
На xfce става - направих го на същата машина. Два различни wallpaper-а на 2-та дисплея. Относно игрите - те не са ми преоритет (несъм gamer) ... мога и без тях (а и при иключен 2-ри дисплей - телевизорът си вървят както трябва) .... не не са проблем. А ако трябва да избирам между kde и xfce .... xfce ще е. Новото kde и е много шарено, много повече товари от другите 2 (даже май взети заедно) и ми е някак неудобно (само да не станат спорове - това е лично мение).
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Та как става на различните Dekstop's? Аз ползвах по едно време една програмка ама не и помня вече името, има ли начин да се "зададе" директно от гноме?
Активен

jark

  • Гост
Та как става на различните Dekstop's? Аз ползвах по едно време една програмка ама не и помня вече името, има ли начин да се "зададе" директно от гноме?
Директно от Gnome незнам да сатва (или просто незнам как), но съм пробвал по тези 2 начина
http://wallpapoz.akbarhome.com/
http://geexpot.blogspot.com/2008/09/how-to-set-different-wallpapers-on-each.html
но предпочитам wallpapoz, че вече Beryl/Compiz не ме влекът, даже ми пречат
Активен

jark

  • Гост
ми ... поради тридневно търсене и никакъв резултат минавам на xfce4. Като си направя панелите и менюата gnome-подобни ... някоя друга тема на прозорците и иконите няма да усетя разлика на пръв поглед  ;D
Активен

staco

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
  • Distribution: Ubuntu, Debian
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
ми ... поради тридневно търсене и никакъв резултат минавам на xfce4. Като си направя панелите и менюата gnome-подобни ... някоя друга тема на прозорците и иконите няма да усетя разлика на пръв поглед  ;D

Гледах скрипт по едно време, който следеше за преместването от един на друг екран. И примерно ако избереш workspace 2 ще се смени wallpaper-а на Х. Върнеш ли се на workspace 1, ще го промени на Y. Toест не задава два отделни тапета, а постоянно ги сменя.

Така не те ли устройва ?

Верно малко ламерско звучи, ама това ми се вижда като пак добър вариант ?

ПС: Командата за смяна на wallpaper е:
Код
GeSHi (Bash):
  1. gconftool -t string -s /desktop/gnome/background/picture_filename "Пълния път до снимката"
« Последна редакция: Nov 17, 2009, 12:22 от staco »
Активен

jark

  • Гост
Така не те ли устройва ?
Просто това не ми е въпросът! За това питаше gizi_

Аз искам на мониторът и на tv-out да имам различни, а не на различните workspace. Мерси, че опита да помогнеш!
След малко ще сложа и снимки на това, което съм направил с xfce4 и в същност искам да постигна с gnome.
Активен

jark

  • Гост
Ще поясня:
Монитор 1 е работният ми дисплей (мониторът)
Монитор 2 е tvout-а (телевизорът)

И 2-та са с различни wallpaper-а (всеки с различна резолюция избран отделно). На снимката съм отбелязал с червено каде са настройките и с червени букви кое кое е.
(слагам линк за да запазя резолюцията)

http://www.mypicx.com/uploadimg/752010206_11172009_1.png

Това е което искам да направя и при Gnome, ако е възможно!
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
@jark не съм питал за това, питах как на различните виртуални декстопи да си сложа различни wallpapers. С това което е написано по нагоре си мисля, че май няма да мине номера. Но поради че съм и аз с два монитора няма да е лошо ако може и на двата различни wallpapers да има.
Активен